Týden na DIGIareně – Zoner Photo studio zdarma

Týden na DIGIareně – Zoner Photo studio zdarma

Canon PowerShot G9 * Adobe Photoshop – režimy vrstvy * Aktualizace od Adobe * Nové objektivy Tokina * Přehled cen digitálů

Fotografie týdne: kouřový „akt“
Titul „Fotografie týdne“ tentokrát směřuje za hranice – na Slovensko – fotografce, která ve fotogalerii DIGIareny vystupuje pod pseudonymem iviatko. 


iviatko – „dymova elegancia“ 

Líbilose.cz: Nejlepší články uplynulého týdne
Ani tento týden jsme vás nepřipravili o přehled čtenářsky nejoblíbenějších článků DIGIareny za poslední týden.

Nikon Capture NX součástí D3 a D300
Nikon se rozhodl podpořit majitele svých nových zrcadlovek D3 a D300 tím, že součástí balení bude i program Nikon Capture NX, včetně aktivačního kódu.

Canon Powershot G9: Kapesní zrcadlo
Na konci srpna představil Canon nový model z žady PowerShot – G9. Přístroj se může pochlubit dvanáctimegovým čipem, nebo například šestinásobným zoomem se stabilizací obrazu.

Získejte Zoner Photo Studio 10 zdarma
Chcete získat některou z verzí „desítkové“ verze Zoner Photo Studia? Není nic jednoduššího – odpovězte správně na několik otázek, zaregistrujte se a získejte zdarma verzi Classic a možnost vyhrát plnou licenci Zoner Photo Studia Professional.

Adobe aktualizuje na více frontách
Adobe oznámilo aktualizace několika programů ze své dílny. Jedná se konkrétně o produkty Photoshop CS3, Bridge CS3, Camera RAW a Photoshop Lightroom.

Photoshop: Režim Překrýt pro zvýšení kontrastu
V dalším díle své fotoškoly zaměřené na Adobe Photoshop vám Alena Hovorková ukáže, jak použít režimy vrstvy ke zvýšení kontrastu fotografie.

Stabilizovaný seťák od Nikonu
Nikon představil novou, stabilizovanou verzi objektivu AF-S DX NIKKOR 18-55mm F3,5-5,6G VR.

Nové objektivy Tokina
Dva nové objektivy představila v tomto týdnu také Tokina. První z dvojice je makroobjektiv AT-X M35 Pro DX, druhým pak AT-X 116 Pro DX.

DIGIfoto 11-12/2007 přichází do trafik
Nové číslo časopisu DIGIfoto je k dostání na novinových stáncích. Jako obvykle na vás čeká více než sto stránek plných tipů, triků,návodů a recenzí.

Poslední šance pro výstavu
Ještě dnes, v neděli 25. listopadu můžete naposledy navštívit dvě fotovýstavy. V ateliéru Josefa Sudka v Praze 1 je to komorní minivýstava Jolany Havelkové, brňáci pak mohou navštívit Dům umění, kde končí retrospektivní výstava Jana Ságla.

Nový firmware pro zrcadlovky Olympus
Nová verze firmware pro zrvadlovky od Olympusu je k dispozici ke stažení na webových stránkách výrobce. Aktualizace opravuje nepřesné ostření při použití telekonvertoru EC-20.

Lumix L10 v terénu: první fotky v ČR!
Lenka Lindnerová dělala testy s novinkou od Panasonicu – Lumixem L10. Jak tedy tato novinka fotí a kde jsou její případné mouchy?

Přehled cen digitálů – jako na vahách
Tento týden se ceny lehce rozkolísaly – některé obchody nabízejí více slev, jiné zase zdražovaly. V cenících sledovaných obchodů se objevilo i několik novinek.

Nová záplata pro Canon EOS 40D
Nový firmware tento týden dostala i zrcadlovka Canon EOS 40D. Verze 1.0.5 opravuje chybné číslování snímků a odstraňuje chyby přímého tisku.

Víte jak funguje detekce tváře?
Vcelku zajímavé téma se objevilo ve fóru DIGIareny – jak vlastně funguje rozpoznávání tváří ve snímku?

Aljaška v hledáčku (III.)
Třetí a poslední díl cestopisu Ladislava Vogeltanze z „výletu“ na Aljašku byl čtenářům příjemným oddychem na sobotu.

Nikon Coolpix P5100: Lehká změna (test)
Ve výbavě najdete například pokročilé expoziční režimy, stabilizaci obrazu či možnost práce s dalším příslušenstvím.

Určitě si přečtěte

Články odjinud