Týden na DIGIareně – Výsledky TIPA 2007

Týden na DIGIareně – Výsledky TIPA 2007

Humor ve fotogalerii * GPS do batůžku * Test tří širokoúhlých objektivů * Záplata pro Ricoh GX100 * Rozhovor s Janem Šibíkem

Znáte Buranon? aneb humor ve fotogalerii
O tom, že fotografové nejsou úplně nudní lidé se můžete přesvědčit nejen „naživo“, ale i v naší fotogalerii. Tento týden vám přinášíme desítku nejlepších snímků prosycených humorem.


Petr Sládek – „Maminko, tatínku, je to na tu horu ještě daleko? Mě už bolí nožičky :-(“

Podpořte Diakonii ČCE
Tento týden odstartoval projekt nazvaný „Bienále pro Diakonii“. O co se v tomto projektu jedná a k čemu má sloužit se dozvíte v článku.

Nová záplata pro Ricoh GX100
Nejsou to ani dva týdny, co Ricoh vypustil do světa novou verzi firmwaru pro Caplio GX100 a už je tu další. Tentokrát došlo na vylepšení autofokusu a bylo opraveno několik chyb způsobujících komplikace při focení.

Sony GPS – navigátor do batůžku fotografa (test)
Na našem sesterském webu Navigovat najdete článek o GPS Sony šité na míru právě fotografům.

Dvojník o rok mladší: Panasonic DMC-FZ8
Budete-li hledat v technických specifikacích, mnoho rozdílů mezi novým „Lumíkem“ FZ8 a jeho starším bratrem FZ7 nenajdete. Ani to nám ale nezabránilo, abychom jej pro vás otestovali.

Retrospektiva díla Jana Lukase
Až do 10.června můžete v Pražském domě fotografie navštívit výstavu fotografií Jana Lukase.

Výsledky TIPA 2007
TIPA je sdružení evropských odborných časopisů, které každoročně uděluje ceny. Ve článku najdete výsledky šestnácti kategorií, které se pojí se světem fotografie.

BenQ představil nový 19“ LCD monitor FP93G P
Nový devatenáctipalcový LCD displej od BenQu se je světě. Je to další z monitorů vybavený technologií Senseye+Photo pro lepší a kvalitnější prohlížení nejen fotografií.

Na cestě za ostřejšími snímky
Krátké pojednání o zásadách „amatérského“ fotografování tak, aby snímky co nejméně trpěly neostrostí.

Digitál na noční vidění: Sony Cyber-shot H9
Sony letos uvedlo dva víceméně podobné digitály – Sony CyberShot H7 a H9. Druhý jmenovaný se nám podařilo získat do redakce na první otestování.

Fotografická soutěž pod taktovkou Prestigia
Až do 25.června se můžete zúčastnit mezinárodní fotografické soutěže People – The Art of Life. Soutěž pořádá společnost Prestigio.

Promítejte fotografie v televizoru
Prohlížení fotek v televizi pomocí DVD přehrávače již není nic neobvyklého. Chcete vytvořit víc než jen disk s obrázky? Zkuste DVD prezentaci.

Voda, bublinky, fotografie týdne
Nejlepší fotografie minulého týdne je zde, krásná a neobvyklá. Abstraktní a přitom velmi konkrétní, technicky i emocionálně zajímavá. Je to prostě jiné.


Alice – „........................-)“

Situace ve světe se zhoršila
Sobotní článek s netradičním názvem zavede čtenáře do světa válek a sociálních problémů. Rozhodně si nenechejte ujít rozhovor s českým špičkovým fotografem Janem Šibíkem.

Fotografické výstavy nejen u nás
Obsáhlý přehled fotografických výstav nejen doma, ale i v zahraničí pro čtenáře připravila Libuše Mohelská.

Test: ultraširočina pro DSLR podruhé
V březnu jste na stránkách DIGIareny mohli najít test tří širokoúhlých objektivů pro digitální zrcadlovky. Tomáš Slavíček připravil test dalších tří kousků.

Určitě si přečtěte

Články odjinud