15
Fotogalerie

Týden na DIGIareně – Veselé Velikonoce

Fotorámečky Toshiba * Výsledky soutěže DIGIfota * Test mju Tough 6000 * Rámečky v Photoshopu * Focení s odraznou deskou

Co vyčteme z údajů o počtu optických prvků a skupin v objektivu?
Každý výrobce uvádí v technických specifikacích k objektivům jako jeden z údajů také počet prvků a jejich složení v objektivu. Co ale taková informace řekne běžnému uživateli?

Olympus E-3 až o třináct tisíc levněji (ceník)
S novým týdnem je pro vás připravený i nový přehled cen digitálních fotoaparátů. Jako novinka se v ceníku objevila nová zrcadlovka Olympus E-450, ostatní zrcadlovky v nabídce Olympusu se nyní prodávají o něco levněji.

Využití kreativních filtrů Nik Silver Efex pro úpravy fotografií z mobilů
Na blogu sesterského webu Mobilmánie se objevil článek o zajímavém zásuvném modulu Silver Efex Pro. Plugin od firmy Nik můžete používat nejen v programu Adobe Photoshop, ale například i v tuzemském Zoner Photo Studiu.

Fotorámečky Toshiba JournE air s WiFi připojením
Společnost Toshiba oznámila uvedení na trh dvou nových bezdrátových fotorámečků. Oba modely – jak JournE air 1000, tak i JournE air 800 umějí rozpoznat, jestli jste je postavili na šířku nebo na výšku, umějí se přes Wifi připojit ke komunitním fotoserverům a oba disponují dokonce půlwattovými reproduktory.

JournE 1000_4_low.jpg JournE 801_1_low.jpg 
Panoramatický JournE air 1000 s dálkovým ovladačem | JournE air 801

Nové DIGIfoto 4/2009 již na stáncích!
Dubnové číslo DIGIfota dorazilo nejen předplatitelům do jejich schránek, ale i na vaše oblíbené novinové stánky. V jarním čísle vám redakce nabízí pravidelné recenze fotoaparátů – ať už zrcadlovky Nikon D3x nebo kompaktního Lumix DMC-FT1. Ústředním tématem tohoto čísla jsou tentokrát fotografie čtvercového formátu.

001.png

Známe vítěze fotografické soutěže s firmou Samsung
Fotosoutěže pořádaná společně webem DIGIareny, redakcí časopisu DIGIfoto a společností Samsung zná své vítěze. Na stupně vítězů soutěže s tématem „Představte si...“ se probojovaly Petra Sochmanová, Petra Šmahlíková a příčku nejvyšší obsadil Petr Súkeník. Všem zúčastněným gratulujeme.

petr súkeník.jpg 
Vítězná fotografie Petra Súkeníka

Olympus mju Tough 6000: do vody i nepohody
Technické specifikace kompaktu mju Tough 6000 stejně jako jeho název přesvědčují zákazníka o tom, že fotoaparát snese i hrubší zacházení. Při redakčních testech jsme tedy fotoaparát vystavili i „outdoorovým“ podmínkám.

DSC04421.JPG 
max. velikost
Olympus mju Tough 6000

VIDEO: 1424 'Test odolnosti Olympus mju Tough 6000'

Hledáme kvalitní kompakt do desíti tisíc
V diskuzním fóru tento týden hledáme odpověď na otázku jaký vybrat kompakt v cenové hladině do deseti tisíc. Který model bude nakonec ten pravý?

Fotografie týdne: Moji strážní andělé
Už jste potkali svého strážného anděla? Ne? Chcete vidět jak vypadá? Podívejte se na fotografii tohoto týdne. Ivaně Gantnerové se totiž nejenom povedlo své andělíčky – strážníčky potkat, ona je navíc ještě vyfotografovala.

Moji strážní andělé 
Moji strážní andělé; foto Ivana Gantnerová (ivanaga)

Canon SX200 IS nebo Panasonic TZ7? Srovnání dvou podobných kompaktů
Canon SX200 IS a Panasonic TZ7 jsou téměř shodné fotoaparáty. Který z nich si tedy raději tedy vybrat?

10 milionů digitálních zrcadlovek Canon
Společnost Canon slaví významné jubileum. Výrobní linky této značky totiž od roku 2003, kdy se začaly vyrábět, opustilo již deset milionů digitálních zrcadlovek.

Velikonoční fotosoutěž
Za okny zuří jaro a Velikonoce jsou už jen několik dní před námi. DIGIarena proto vyhlašuje malou Velikonoční fotosoutěž. A jaké jiné téma by mohla mít, než právě Velikonoce? Uzávěrka soutěže je v pondělí 20.dubna.

Photoshop: Rámečky pro začátečníky i profíky
Hodně fotografů při tvorbě vkládá své fotografie do rámečků. Nástroje pro výrobu těchto rozmanité. Pojďme se podívat, jak vyrobit jednoduchý rámeček pro vaší fotografii ve Photoshopu.

Bílý rámeček s logem.jpg Černý rámeček s popisem.jpg Rámeček se zaobleným okrajem.jpg Rámeček se zaobleným okrajem II.jpg 
Rámečky vyvořené v Photoshopu mohou vypadat různě

Vysoká škola fotomobilistická: Nik Viveza na světlo a barvy
Již výše jsme vám představili software firmy Nik Software, konkrétně jejich plugin pro převod vašich snímků do černobílé barevné škály. Další zajímavý modul od stejného výrobce se jmenuje Viveza a slouží ke kouzlení se světlem a barvou.

Soutěž Upravujeme RAW: aktuálně 18 fotografií k hlasování
Pro čtvrté kolo soutěže Upravujeme RAW byla zvolena rodinná fotografie usínajícího dítěte. V galerii je v současné chvíli necelá dvacítka soutěžních snímků.

Nový firmware: Fotografie v RAW z kompaktu PowerShot SX1 IS
Na konci února jsme vám přinesli na stránkách DIGIareny informaci o tom, že společnost Canon připravuje nový firmware pro kompaktní fotoaparát PowerShot SX1 IS. Ten byl nyní oficiálně uvolněn na webových stránkách firmy. Hlavní inovace tohoto nového software spočívá především v tom, že vám umožní pořizovat snímky ve formátu RAW.

Úvaha k systému Micro Four Thirds
Ve svém pátečním článku nás nechal Antonín Vajčner nahlédnout do historie vývoje zrcadlovek, aby mohl vzápětí vysvětlit jak a proč vznikl nový systém Micro Four Thirds.

A5-010.jpg 
Objektiv 2,8 / 35 mm pro zrcadlovku (nahoře) a pro kompakt (dole)

Lidé a květiny před objektivem Lenky Gábelové
V sobotním rozhovoru se nám představila Lenka Gábelová, v galerii DIGIareny vystupující pod přezdívkou Lenyka, která nejraději fotografuje květiny a lidi, především svoji dcerku Alexandru.

Alexandra.jpg zelená.jpg portrét.jpg
Fotografie Lenky Gábelové

Úhel odrazu
Asi každému se po přečtení titulku tohoto článku v hlavě objevila druhá část fyzikálního zákona „nadrceného“ ve školních lavicích. Nedělní článek ale nebude o fyzice, totiž – ne úplně. Povíme si něco o odrazných deskách.

00_Hlavni.jpg
max. velikost
Pracujeme s odraznou deskou

Určitě si přečtěte

Články odjinud