Týden na DIGIareně – veletrh PMA začal

Týden na DIGIareně – veletrh PMA začal

Nejlepší snímky v galerii DIGIareny * Nová fotogalerie na DIGIareně * Předjarní zrcadlení v digitálních vodách * Picassa Web Album * Panasonic Lumix TZ2

Nejlepší snímky v galerii DIGIareny
Naše cesta galerií DIGIareny došla až na samotný konec. Tento týden jsme hledali ty nejlepší z nejlepších snímků celé galerie. První desítka je obsazena převážně jmény v naší fotogalerii dobře známými, nesoucími s sebou garanci kvality.


jules - „..maj sa Hacava, ja už idem na obed...“

Aktualizace záchranáře fotografií
Společnost Lexar vydala novou verzi programu Image Rescue 3. Ten slouží k obnově smazaných fotografií. Uživatelé profesionálních karet Lexar mají tento program k dispozici zadarmo, ostatní pak za částku necelých 30 USD.

Triky s dlouhou expozicí: kreslíme tmou a světlem
Fotoaparát, stativ, zapalovač, světlo a tma. To všechno vám stačí k pokusům, které můžou vést k opravdu zajímavým snímkům. Jak na to vám poradí Mikuláš Baran ve svojí fotoškole.

Nová galerie DIGIareny
Během minulého víkendu jsme spustili novou verzi fotogalerie. Jaké novinky s sebou přinesla jste si mohli přečíst v úterním článku.

Zdarma program od Corelu
Pokud si do konce července zakoupíte program CorelDRAW Graphic Suite X3, můžete si zdarma od výrobce tohoto programu objednat jeden ze tří dalších programů – Video Studio Plus, DVD Movie Factory Plus nebo Win DVD Gold.

Předjarní zcadlení v digitálních vodách
Jen chvíli před zahájením fotografického veletrhu PMA vyložil karty na stůl Olympus a hned po něm i Nikon. Podrobnosti o dvou nových zrcadlovkách od Olympusu a jedné novince od Nikonu najdete v našem článku.

E-410__side_EZ1442_xl.jpg E-510__sideLe_EZ1442_xl.jpg

Fujifilm a Canon v katalogu digitálů
Do online katalogu digitálních fotoaparátů byla doplněna osmička novinek od Fujifilmu a Canonu.

Panoramatta v Praze
Až do 19. března můžete v pražském hotelu Olympik Artemis navštívit autorskou výstavu fotografií Mariana Matty. Převážná většina snímků tohoto fotografa je zaměřena na panoramatické fotografie horských štítů a masivů.

Nejjednodušší cesta ke galerii: Picasa Web Album
Hledáte místo, kde byste mohli jednoduše publikovat své fotografie? Jedna z nejjednodušších cest jak na to je Picassa Web Album.

Přehled cen digitálů – Konec zimního spánku
Novinky od Nikonu, Canonu a Casia a mnoho jarních slev – to všechno najdete v přehledu cen digitálních fotoaparátů, který pro vás pravidelně připravuje Hanka Sokoltová.

Nový firmware pro Olympus SP-510 UZ
Aktualizace firmwaru pro ultrazoom SP-510 UZ vydala firma Olympus. Jaká vylepšení tento firmware přinesl najdete v našem článku.

Nikon oznamuje nový standard ekologického nakupování
Společnost Nikon Corporation vydala nový Standard pro ekologické nakupování. Mimo jiného přináší tento standard závazek využívat služby dodavatelů, kteří dodržují stejně přísnou ekologickou politiku jako společnost Nikon.

Jediná správná cesta na Fotografii týdne
Uplynulé týdny nám přinesly záběry z vinic pod Pálavou. Jeden zadumaně zelenkavý a druhý v dechberoucí černobílé škále. Spojuje je jméno Back.


Back – Pálavské eurovinice

Široko i daleko: Panasonic Lumix TZ2 (první dojmy)
Do naší redakce se dostal vůbec první kousek Lumixu TZ2 v České republice. „Ostrá verze“, která půjde později do prodeje se bude sice od našeho kousku pravděpodobně lišit, ale i tak jsme nezaváhali a otestovali pro vás tento model.

Fotografie v podání Fujifilmu
Fujifilm představil nový systém práce s digitálními fotografiemi, který v současné době vyvíjí.

První desítka z PMA
V druhé polovině týdne začal v Los Angeles jeden z nejvýznamnějších fotografických veletrhů – PMA. Ve článku najdete první desítku fotoaparátů, která byla na tomto veletrhu představena.

Jak přepočítávat ohnisko (diskuze)
Celkem zajímavou diskuzi otevřeli uživatelé našeho digifóra – jak správně přepočítat ohnisko objektivu a proč to někdy nevychází jak má...

S přerostlým deníčkem na rameni (test)
Výběr vhodné fotobrašny bývá mnohdy těžší než výběr digitálu. Většinou prahneme po kvalitní brašně, která bude sloužit dlouho.

Určitě si přečtěte

Články odjinud