Týden na DIGIareně – Vánoce za dveřmi

30. listopadu 2008
TWEET SDÍLET
Budete vybírat vánoční digitál? * Aktualizace firmwaru * Wildlife po česku * Přehled cen digitálů * Dočkáme se Nikonu D3x?

Budete vybírat vánoční digitál?
Vánoce se neúprosně blíží a mnozí jistě budou chtít podarovat své blízké nebo sami sebe novým digitálním fotoaparátem. Připravili jsme proto pro vás několik rad, na co se zaměřit a podle čeho vybírat.

Líbilose.cz: Nejlepší články měsíce
Ani tento týden nechyběl na stránkách serveru Líbilose.cz pravidelný přehled oblíbených článků DIGIreany.

Aktualizujte si blesk Nikon SB-900
Blesk Nikon SB-900 dostal svůj první update firmwaru. Soubor ke stažení, stejně jako návod na update najdete na webu výrobce.

Nová kniha: Fotografujeme děti
S novými knihami se v nabídce Computer Pressu roztrhl v několika posledních týdnech pomyslný pytel. Novinka od fotografky Radky Tezaur vám prozradí jak fotografovat děti. Kniha obsahuje jak praktické návody, tak i rady tipy a triky.

Annie Leibovitz: Život fotografky
Vtipné portréty celebrit od Annie Leibovitz se objevují na obálkách lesklých časopisů už víc než třicet let.

Wildlife po česku, jak na to?
Webová stránka NikonClubu ČR zveřejnila první díl „kuchařky“ pro wildlife fotografování – tedy fotografování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Adobe Camera RAW 5.2. je tu
Novou verzi pluginu Camera RAW vydala společnost Adobe. Verze 5.2 přináší podporu nových typů fotoaparátů Canon a Panasonic.

Ricoh stále aktuální
Aktualizaci firmware pro dva své fotoaparátu vdala i společnost Ricoh. Aktualizace jsou určeny konkrétně modelům R8 a R10.

Přehled cen digitálů - Ani ryba ani rak
Pravidelný přehled cen digitálních fotoaparátů pro vás připravila Hanka Sokoltová. V peřhledu se tento týden nově objevily například přístroje Panasonic DMC-G1 nebo například Pentax K-m.

Dočkáme se Nikonu D3x?
Server F-Mount oznámil, že na webu Amerického Nikonu se na krátkou chvíli objevily fotografie nové zrcadlovky D3x. Nikon sice fotografie po několika hodinách stáhnul, ale ani to nezbrzdilo debatu v našem diskuzním fóru o tom, jaký asi bude.

Na skůtru po pestrobarevné Lefkádě
Když se na zářících plážích řeckého ostrova Lefkada na chvíli zasníte, připadáte si jako v ráji kdesi v Karibiku.