Týden na DIGIareně – vadné kompakty od Nikonu

Týden na DIGIareně – vadné kompakty od Nikonu

Když není krajina nudná * Banánová abstrakce na Fotografií týdne * Olympus Master 2.0 * Samsung NV3 v novém balení * Vnímejte obrazy kolem nás

Vada u Koniky Minolty Dynax 5D a 7D
Společnost vydala zprávu o možné chybě dvou svých zrcadlovek. Pokud jsou delší čas nepoužívané, může se po zapnutí v hledáčku objevit chybové hlášení „Err“.

Když není krajina nudná
Naše pravidelné pondělní návštěvy galerie pokračují v oddělení snímků věnovaných krajině a přírodě. O tom že zachytit krajinu dobře není jednoduché se přesvědčili mnozí... Zde je deset nejlepších.


Miroslav Bakoš – Čekání na úsvit

Má smysl snižovat rozlišení snímače?
Debatu o tom, jaký je vlastně optimální poměr mezi velikostí snímače a počtem pixelů na něm najdete v našem fóru. Kromě toho v diskuzi najdete i několik dalších zajímavostí z této oblasti.

Banánová abstrakce fotografií týdne
Titul Fotografie týdne si tentokrát vysloužil snímek Petra Sládka. Žluto-zelená hra světla a stínu si jej totiž nejen podle našeho názoru zaslouží.


Petr Sládek – Banánové léstek

Nový fotoeditor Olympus Master 2.0
Olympus vydal druhou verzi programu pro správu fotografií. Nová verze prodělala celkovou renovaci, přinesla s sebou mnoho nových funkcí i jednodušší správu.

Dočkáme se skládacího digitálu?
Na stránkách německého designera Matthiase Langeho se objevil návrh skládacího digitálního fotoaparátu.

Jak se krotí RAW v počítači
Zatímco před nedávnem jsme vám ukázali jak konvertovat vaše RAW snímky v oblíbeném programu RAW Shooter, tento týden vám Petr Lindner přinesl poněkud širší přednášku o tom co to vlastně RAWy jsou a proč je vůbec používat.

Samsung NV3 v novém balení
Dvě nová barevná provedení kompaktu NV3 představila společnost Samsung.

Vylaďte si tiskárnu
Tiskárny s možností tisku fotografií nejsou v dnešní době zvláštností ani na pultech prodejen s HW a tím pádem ani v našich domácnostech. Jak si ale vyladit tiskárnu tak, aby barevné podání tištěných fotografií opravdu odpovídalo tomu, co požadujeme?

Vadné kompakty od Nikonu
Při používání některých starších modelů digitálních kompaktů společnosti Nikon mohou nastat problémy způsobené hlavně extrémními teplotami nebo vlhkostí.

Stínované písmo v GIMPu
Jak přidat do vašich fotografií či obrázků text a jak k takovému textu udělat jednoduchý stín? S tím vám pomůžou Jiří Hájek a GIMP.

Přehled cen digitálů – smršť novinek
Zajímavé slevy a mnoho novinek – to je přesně to co jste mohli tento týden najít v přehledu cen digitálních fotoaparátů Hanky Sokoltové.

Vnímejte obrazy kolem nás
Nepracujete rádi pod časovým tlakem? Pojďte fotografovat architekturu! Naučíme vás vidět báječné kompozice tam, kudy denně bez povšimnutí procházíte.

Clona u digitálu a analogu
Jaký je rozdíl mezi clonou na digitálu a stejnou clonou na kinofilmovém přístroji? Přesně to je námětem dalšího diskuzního vlákna našeho fóra.

Panasonic Lumix DMC-FZ50 versus Leica V-LUX 1(test)
Panasonic Lumix DMC-FZ50 a Leicu V-LUX 1, „dvojčata“ vzniklá spoluprácí dvou firem, jsme pro vás důkladně otestovali. Údajně se liší obrazovou kvalitou.

Určitě si přečtěte

Články odjinud