Týden na DIGIareně – TIPA 2008

Týden na DIGIareně – TIPA 2008

Nové fotoledviny od Lowepra * Než půjde na papír * Za snímače čistější a fotografie krásnější * Řekni mi to v bodech

Krajinky městské i vesnické
Pravidelně týden otevíráme výběrem desítky nejlepších fotografií z některé kategorie naší fotogalerie.Řada přišla na kategorii „Krajina a příroda“. První desítce stále dominuje snímek Jiřího Švejka z nočních Beskyd, silnou konkurencí je mu ale kolega fotograf back, kterému se do první desítky podařilo propašovat hned čtyři snímky. 

Jiří Švejk - „Beskydské noční pohledy II“

Nové fotoledviny od Lowepra
Čerstvou novinkou v nabídce společnosti Lowepro, výrobce fotobrašen všeho druhu, by se měly stát ledvinky uzpůsobené pro nošení fotoaparátů a to včetně jejich příslušenství.

Líbilose.cz: nejčtenější články týdne
Ani tento týden jsme vás nepřipravili o přehled nejoblíbenějších článků DIGIareny. Žebříček tvoříte svými hlasy právě vy!

Fotografie týdne a vousatý muž
Pohled staršího muže směřuje někam, kam nemůžeme vidět. Za jeho očima se odvíjí celý jeho život.

Lenyka - „portrét II“

Voděodolné a stylové digitální novinky
Celkem tři novinky představili tento týden společnosti Fujifilm a Pentax. Osmimegapixelový kompakt Fujifilm FinePix A850 patří mezi ty jednodušší modely určené spíše začátečníkům, stylovka FinePix Z200fd nabídne 10 MPx na čipu, bohužel ale s poněkud nižší světelností než je u podobných modelů zvykem. Poslední novinkou je voděodolný Pentax W60, který si můžete vzít s sebou až do hloubky 4 metrů na neomezenou dobu.

Rozdíl mezi telekonvertorem a mezikroužkem
V jednom z mnoha zajímavých témat diskuzního fóra DIGIareny, které jsme tento týden vybrali, se dozvíte, jaký je rozdíl mezi telekonvertorem a mezikroužkem a k čemu který slouží.

Makro pro Sigmu DP1
Novou makropředsádku pro digikompakt DP1 představili zástupci společnosti Sigma.

Než půjde na papír
I v dnešní digitální době si ještě leckdo nechává své digitální snímky převést „na papír“. Jiří Hájek radí jak upravit své snímky předtím, než s nimi půjdete do fotolabu.

Jaký tablet na úpravu fotek?
S předchozím tématem částečně souvisí i další vlákno vybrané z našeho DIGIfóra. Upravovat fotografie jde samozřejmě i myší, ale při troše cviku nad tablet není. Jaký tablet ale vybrat ze stávající nabídky na trhu?

Za snímače čistější a fotografie krásnější
Další článek, který jsme vám tento týden nabídli, se zabývá možnostmi čistění a odstraňování prachových částic z vnitřních prostor vaší zrcadlovky.

DIGIfoto má nejlepší obálku roku 2007
Časopis DIGIfoto získal ocenění za nejlepší obálku roku 2007. Vítězství vybojoval mezi 57 přihlášenými obálkami třetí číslo loňského ročníku.

Přehled cen digitálů – Zajímavé slevy Samsungu
V přehledu cen digitálů najdete nejen zajímavé slevy u produktů značky Samsung, Panasonic a Sony, ale i mírné podražení u fotoaparátů Nikon.

Ocenění Tipa 2008 detailně
Letošní ročník udílení cen TIPA je za námi. Pojďme se podívat, které produkty získaly toto prestižní ocenění.

Jak je to se zvětšením objektivu
Už jste někdy přemýšleli nad tím, podle čeho a jak se udává zvětšení objektivu?

Řekni mi to v bodech
Poslední verze programu Nikon Capture s přídomkem NX si hodně zakládá na technologii kontrolních bodů, tzv. U-Point´.

Určitě si přečtěte

Články odjinud