Týden na DIGIareně – technologické zbrojení

4. února 2007
TWEET SDÍLET
Stativ z lahve na vodu * Nový firmware pro Nikony * Nebojte se abstraktní fotografie * Přehled cen digitálů – cenová bouře

Deset nejlepších blahopřání pro rok 2007
Přelom roku je už měsíc za námi, svoje PF do naší galerie přidali i poslední opozdilci, nezbývá, než otevřít příslušnou kategorii a provést vyhodnocení deseti nejkrásnějších přáníček.

Klepněte pro větší obrázek
Migg – PF2007

Stativ z lahve na vodu? Ano, jde to!
Společnost Argraph představila „novinku“ v podobě přenosného stativu, který se vám vejde doslova do kapsy. Je to stativ upravený tak, aby se dal použít s jakoukoliv obyčejnou PET lahví.

FAMU ve Weidenu
Fakulta filmová a televizní Akademie múzických umění v Praze před nedávnem uspořádala výstavu prací svých studentů a pedagogů. Naše redakce u té příležitosti požádala vedoucího katedry fotografie MgA. Jana Bártu o rozhovor.

Adobe Photoshop Lightroom už není beta
Po čtyřech beta verzích je tu konečně ostrá verze Adobe Photoshop Lightroom 1.0. K dispozici je omezený počet licencí pro ty, kdo si program předobjednali, ostatní si budou muset počkat až do poloviny února.

Jedenatřicet milionů od Hasselbladu
Hasselblad představil nový hi-end digitální fotoaparát. Jeho snímač má celkem 31MPx!

Klepněte pro větší obrázek

Nový firmware pro Nikon D40 a D80
Aktualizace firmwaru pro digitální zrcadlovky D40 a D80 je ke stažení z webu společnosti Nikon. Zatímco u D40 přináší nový firmware nové funkce, u D80 je update zaměřen hlavně na stabilitu.

Asijské novinky v tenkém provedení
Není to tak dlouho, co Samsung představil několik nových digitálů ve své nabídce. Nyní přináší další a společně s ním představilo novinky i Casio.

Kolik na nás vydělávají výrobci digitálů?
Pokud vás zajímá, jak hospodařily na konci loňského roku jednotlivé společnosti zabývající se výrobou fototechniky, náš stručý přehled je přesně to, co hledáte.

Polarizační nebo přechodový filtr?
Další dilema na obzoru... Jedeme na hory a chceme se vyhnout přepáleným fotkám. Co koupit? Někdo říká „polarizák“, jiný tvrdí zase že nad přechodový filtr není. Jak to nakonec dopadlo se můžete dozvědět v našem diskuzním fóru.

Inovace pokračují pod hlavičkou Panasoniku
O další novinky na trhu digitální fototechniky se postarala tentokráte firma Panasonic – světlo světa spatřilo hned deset nových modelů.

Klepněte pro větší obrázek

Nebojte se abstraktní fotografie
O naši další fotoškolu se postaral Honza Novák. Ve svém článku odkrývá tajemství tvorby abstraktních snímků a dává rady, na co pamatovat, aby byl výsledek více, než jen dobrý.

Přehled cen digitálů – cenová bouře
Tento týden se ceny pohnuly – bohužel však směrem nahoru a to hlavně v Cybexu, kde zdražili v podstatě všechny nabízené fotoaparáty.

Kodak vydal pluginy do Photoshopu
Kodak vydal celkem čtyři nové pluginy pro Adobe Photoshop a příbuzné produkty. Třicetidenní demoverze je volně ke stažení na webu.

Malý a bezmotorový: Nikon D40 (test)
Nikon D40 může být trnem v oku vyspělým kompaktům. Právě jim by měl nejvíce konkurovat a nutit k zamyšlení, zda nezvolit místo kompaktu vyspělejší přístroj.