Týden na DIGIareně – Spustili jsme SuperFórum

13. dubna 2008
TWEET SDÍLET
Nový klub pro „nikonisty“ * Vyšlo DIGIfoto 4/2008 * Výsledky fotosoutěže Lumix * Zoner Photo Studio a správa souborů

Spustili jsme SuperFórum (video)
Minulý víkend jsme pro vás spustili nové fórum, které na jedné adrese zastřešuje všech dvanáct původních fór webzinů ComputerPressu. V krátkém videu vás provedeme novým fórem a ukážeme vám některé novinky. 

Technická fotografie v galerii DIGIareny
S časovým odstupem několika měsíců jsme opět zavítali do sekce Technika v naší fotogalerii, abychom se podívali co nového se „urodilo“. 

Klepněte pro větší obrázek
*mio* – „Geometrie“

Klub pro „nikonisty“ je tu!
Tento týden byl spuštěn web pro všechny uživatele fototechniky Nikon. NikonClub ČR si klade za cíl vytvořit a co nejvíce rozšířit komunitu uživatelů techniky Nikon.

Líbilose.cz: Nejlepší články minulého týdne
Pravidelný seznam nejoblíbenějších článků uplynulého týdne můžete najít jako vždy na serveru Líbilose.cz.

Vychází DIGIfoto 4/2008
Nové číslo DIGIfota si tento týden našlo cestu jak k předplatitelům, tak i na novinové stánky. Hlavním tématem čtvrtého letošního čísla je makrofotografie, najdete ale i testy novinek Nikon D60 a Pentax K200D.

Známe vítěze Velké fotografické soutěže!
Velká fotosoutěž s Lumixem skončila a přišel čas, podívat se na to, kdo vyhrál poslední kolo a kdo je celkovým vítězem.

Jak na ostření při nočním focení?
Při pořizování nočních snímků krajiny je třeba vypořádat se s mnoha různými problémy. Jedním z nich je i to, jak správně zaostřit.

Lightroom 2.0 je v beta testování
Adobe uvolnilo betaverzi připravovaného programu Adobe Photoshop Lightroom 2.0. Nová verze programu přináší mnoho nových funkcí, jako například možnost práce na více monitorech.

Fotografie týdne: Rušná hodina v New York City
I v centru města uprostřed křižovatky se najdou zajímavé náměty. Je však třeba na ně poukázat, abychom si jich všimli.

Klepněte pro větší obrázek
mmartin1000 – „Rush Hour....NYC“

Zoner Photo Studio a správa souborů
V druhém díle série o Zoner Photo Studiu nás Jiří Hájek seznámil s tím, jak v programu funguje Průzkumník a jaké jsou možnosti správy souborů.

Sigma záplatuje digitály
Hned dva updaty firmwaru vydala společnost Sigma. Jeden z nich je určen zrcadlovce SD14, druhá aktualizace opravuje několik chyb v digitálním kompaktu DP1.

Jak fotí rybí oko z Ruska?
Občas se naskytne možnost koupit za výhodný peníz starší objektiv. Bude si ale rozumět s vaší zrcadlovkou?

Transportní nebo pohotovostní zavazadlo
Nezbytným příslušenstvím ke každému fotoaparátu je také brašna, případně batoh. Shrnuli jsme několik rad, jak vybírat při nákupu vaší nové fotobrašny či batohu.

Aktualizujte si svůj EOS 40D
Canon vydal nový update pro zrcadlovku EOS 40D. Verze 1.08 přináší několik důležitých oprav jako například zlepšení zobrazení barev na displeji.

Jeďte na misi s Canonem
Canon před několika dny spustil celoevropskou fotosoutěž. „Mise“, fotosoutěž má čtyři soutěžní kategorie – Portrét, Krajina, Sport a Makro. Uzávěrka soutěžních fotografií je 1. května.

Nikon P80: Návrat mezi ultrazoomy
Nikon tento týden představil tři fotonovinky. Dvě z nich rozšiřují řady stylovek v nabídce Nikonu, třetí fotoaparát, Nikon P80, patří do kategorie ultrazoomů.

Přehled cen digitálů – Ve znamení Samsungu
Tento týden se v přehledu cen objevila necelá dvacítka novinek od Samsungu, k tomu pak také obvyklá směs slev a zdražení.

GR Digital II spolupracuje s bleskem Sigma
S aktualizacemi firmwaru se tento týden roztrhl pytel. Další aktualizaci nabídnul svým zákaznákům Ricoh a to pro fotoaparát GR Digital II. Aktualizace vylepšuje spolupráci fotoaparátu s některými blesky od Sigmy.

Nová záplata pro Nikon D40
Záplata firmwaru se nevyhnula ani Nikonu. Aktualizace pro Nikon D40, zrcadlovku z nejnižší řady, s sebou přináší ale jen malé změny.

Nikon Coolpix P60: praktický obojživelník
Kapesní kompakt s elektronickým hledáčkem je poměrně neobvyklou kombinací, pojďme se podívat co umí.