Týden na DIGIareně – soutěžte s Epochou o věhlas

Týden na DIGIareně – soutěžte s Epochou o věhlas

Český online editor fotografií * Naučte se fotografovat krajinu * Sony DSC-T70 vs Olympus Mju 790 SW

Abstrakce v galerii DIGIareny
Pravidelně každý týden zajdeme na skok do fotogalerie uživatelů DIGIareny a vybereme deset nejlepších snímků z některé kategorie. Tento týden to byla abstrakce...


Jonatán – „Okamžik proměny“

Je libo obří fotorámeček?
Již v minulosti jsme vás na DIGIareně seznámili s některými modely digitálních fotorámečků. Tentokrát jsme vám představili i dvojici nových modelů, které prezentuje na svém webu společnost PhotoVu – obří fotorámečky s úhlopříčkou 17 a 19 palců.

Líbilose.cz: nejlepší články minulého týdne
Aktuální žebříček nejoblíbenějších článků z DIGIareny najdete jako vždy na serveru Líbilose.cz.

Online editor fotografií v češtině
Na internetu se v poslední době začíná objevovat stále více online fotoeditorů. Jedním z nich je i „Online Web Photo Editor“, který je dokonce dostupný v českém jazyce.

Naučte se fotografovat krajinu
Na začátku listopadu se bude konat v Krkonoších foto-workshop zabývající se tématy krajinářské fotografie. Účastníkům kurzu se budou věnovat například fotografové Jan Hodač, Ladislav Kamarád, či některý z místních fotografů Zdeněk Pazelt či Václav Sojka.

Sony DSC-T70 vs. Olympus Mju 790 SW : duel trpaslíků
Ve středu jste na stránkách našeho serveru mohli najít duel dvou ultrakompaktů – DSC-T70 od Sony a „Mjučka“ 790 SW od Olympusu. Který je lepší? Oba fotoaparáty testoval Mikuláš Baran.

Nové superteleobjektivy Canon
Dva nové teleobjektivy představila společnost Canon. Oba modely, jeden s ohniskem 200mm při světelnosti F2 i druhý s osmisetmilimetrovým ohniskem a světelností F5,6, jsou stále ještě ve vývoji, nicméně první kousky by měly být k prohlédnutí na výstavě PhotoPlus v New Yorku.

Podílejte se na výstavě fotografií
Pokud si netroufáte na uspořádání výstavy vlastních fotografií, máte hned dvě šance, jak vystavovat. Národní muzeum fotografie v Jindřichově Hradci přišlo s projektem Via Lucis, který si klade za cíl shromáždit fotografie, které by byly pocitovou i faktickou mozaikou dvaceti let české společnosti.

Druhým projektem je projekt s názvem Jeden den... Cílem tohoto projektu je spolupráce několika desítek fotografů, kteří se pokusí v rámci 24 hodin zachytit historickou momentku ČR.

Olympus E-3 přichází na scénu
Ve čtvrtek 18.10. představila oficiálně společnost Olympus svou novou zrcadlovku E-3. Fotografická veřejnost tento nový profesionální model očekávala s napětím, protože výrobce sám před oficiálním uvedením poskytoval jen velice málo informací.


Olympus E-3

Festival dokumentární fotografie
Ještě dnes můžete v Blatenském zámku a přilehlých kulturních institucích navštívit druhý ročník Blatenského fotofestivalu dokumentární fotografie. Na festivalu můžete najít snímky například Jana Dytery, Dagmar Hochové či Pavla Diase.

Nová kapesní databanka Jobo
Nový model kapesní databanky představila společnost Jobo. Databanka GIG One Ultra bude dostupná v několika různých variacích navzájem se lišících kapacitou pevného disku. Oproti svému předchůdci Jobo GIGA má více než dvojnásobnou přenosovou rychlost – 5,27MB/sec.

Černobílé fotografie z digitálu
Vytvořit dobrou černobílou fotografii z barevného snímku digitálního fotoaparátu není v žádném případě tak banální záležitost, jak by se někdy mohlo zdát.

Přehled cen digitálů – Přivítejte Sony Alpha A700!
Ačkoliv opravdu k dostání bude A700 až od 17.listopadu, Megapixel.cz zařadil novou zrcadlovku od Sony do své nabídky již teď. Krom toho tento týden najdeme v přehledu cen několik dalších novinek.

Odolné mjučko v limetkové zeleni
Olympus se rozhodl vyrobit limitovanou edici svého odolného ultrakompaktu Mju 790 SW. Jediné čím se bude lišit od standardního modelu je barva – limetková zeleň. Pro evropský trh bude k dispozici pouhých 5 000 kusů.


Olumpus Mju 790 SW

Soutěžte s Epochou o věhlas
Deník Epoch Times vyhlásil mezinárodní fotografickou soutěž. Její uzávěrka je na konci roku a vítěz získá 5000 USD.

Fujifilm F50fd: Za vyššími čísly (test)
Rozlišení snímačů se zvyšuje poměrně rychlým tempem a než jsme se nadáli, začalo v létě přibývat dvanáctimegapixelových fotoaparátů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud