Týden na DIGIareně – SanDisk v barvách Ducati

29. července 2007
TWEET SDÍLET
CompactFlash s rozhraním SATA * Novinky na trhu fotoaparátů * Rychlejší karty pro zrcadlovky Olympus

Brouci, motýlci, pampelišky
Ponořit se do travnatého oceánu a obdivovat hmyz v každém detailu můžete i v pohodlí své židle. Přijměte pozvání do galerie.

Klepněte pro větší obrázek
Rodriges – „...na vyhlídce...“

I profesionálové opravují
Před nedávnem proběhla světem zprávička o tom, že profesionální zrcadlovka Canon EOS-1D Mark III má problémy s firmwarem, konkrétně s automatickým ostřením, zvláště na pohybující se předměty. Zástupci společnosti Canon vydali prohlášení, podle kterého se na novém firmwaru usilovně pracuje.

Canon PowerShot S5 IS nešokuje (první foto)
Lenka Lindnerová testovala nový Canon PowerShot S5 IS. Ten se dostal na trh asi rok po svém předchůdci S3 IS. Co od něj můžete čekat a jaký je se dozvíte v článku.

SanDisk v barvách Ducati
Nová řada paměťových karet od SanDisku je na světě. Jmenuje se „SanDisk Extreme Ducati Edition“ a její součástí jsou CF a SDHC karty o kapacitách 4 GB a 8 GB, karty doplňuje čtyřgigový USB flashdisk.

Photoshop: obecné zásady nedestruktivní práce
Další díl školy Photshopu od Aleny Hovorkové se zabývá zásadami úprav snímků ve Photoshopu tak, aby došlo k co nejmenší ztrátě obrazové informace.

CompactFlash s rozhraním SATA
Sdružení výrobců CompactFlash karet iniciovalo zahájení vývoje CF karet se SATA rozhraním.

Leica aktualizuje digitální modul
Aktualizaci firmwaru digitální stěny Leica Digital Modul R vydal její výrobce.

Panasonic vytáhnul trumfy, Kodak mění čip
Je to čtrnáct dní, co jsme si naposledy představili novinky na trhu digitálních fotoaparátů. Léto, prázdniny a dovolené jsou sice v plném proudu, ale i přesto začínají výrobci pomalu vypouštět na trh nové modely.

Crumpler podruhé v Praze
Nová prodejna fotobrašen a batohů značky Crumpler byla otevřena v Praze na ulici Na Poříčí.

Jak na čištění snímače?
Věčné téma pro každého majitele digitální zrcadlovky – prach na snímači a jak ho odstranit. Pokud řešíte stejný problém, podívejte se do našeho diskuzního fóra, kde dozajista najdete odpověď.

Spolu nebo proti sobě: pistole od Lowepra
Pistolová pouzdra jsou mezi fotografy poměrně oblíbená. Společnost Lowepro bude mít od srpna v nabídce několik nových modelů, proto jsme srovnali novinku se starším typem stejného výrobce..

Přehled cen digitálů – okurková sezóna v plném proudu
Přehled cen digitálních fotoaparátů tento týden nepřekvapí vůbec ničím – vyjma dvou novinek od BenQu se totiž od minulého vůbec nic nezměnilo a to ani cenově.

Soutěž o nejlepší digitální fotku
Před nedávnem zahájil Panasonic pátý ročník soutěže „Lumix Award 2007“ s ústředním tématem „Zachyťte svou kulturu“. Soutěž probíhá v 19 evropských zemích a trvá až do listopadu.

Rychlejší karty pro zrcadlovku Olympus
Nový firmware pro zrcadlovky E-410 a E-510 od Olympusu by měl vylepšit práci s rychlými paměťovými kartami CompactFlash.

Sedmkrát a stabilizovaně ze světa Fujifilmu
Celkem sedm ještě horkých novinek od Fujifilmu jsme si představili v sobotním článku – kompaktem FinePix A920 počínaje, ultrazoomy FinePix S5800 a S8000fd konče.

Úsměv sluší každému i na fotografii týdne
Vítězný snímek tohoto týdne vzešel z kategorie Reportáž a zasloužil se o něj fotograf s přezdívkou „chloor“. Gratulujeme!

Klepněte pro větší obrázek
chloor – „Letní hudební festival Žampach“

Jen pro zkušené: Ricoh Caplio GX100 (test)
Nový Ricoh jako obvykle vzbuzuje vášně. Jedni jej zatracují, druzí vynášejí do nebes. Jaké jsou tedy závěry z testování?

Témata článku: SanDisk