Týden na DIGIareně – sáhněte si na Nikon D700

Týden na DIGIareně – sáhněte si na Nikon D700

S digitálem na dovolenou? * Novinky od Samsungu * Rychlokurz fotografování * Jak na retuše v GIMPu

Fotografie týdne: Návštěvníci téměř neviditelní
Každý den jsou jich tisíce. Všude zanechávají své stopy. Někdy i doslovně...


Petra Kučerová - „Návštěvníci“

Líbilose.cz: Nejlepší články uplynulého týdneí
Server Líbilose.cz udržuje neustále aktuální statistiku článků, které se našim čtenářům líbily v posledních sedmi dnech.

S digitálem na dovolenou?
Fotoaparát sám o sobě je nutnou součástí vaší fotovýbavy, ale rozhodně ne jedinou. Pojďte se s námi podívat, co by vám nemělo chybět, abyste si mohli ze své dovolené přivézt kvalitní fotografie.

Čtvrtá záplata pro Sigmu přichází
Digitální kompakt DP1 od Sigmy dostal již čtvrtou verzi firmwaru. Nová verze přidá vašemu fotoaparátu hned dvě vylepšení.

Jaký fotobatoh na krátké cesty?
Výběr fotobatohu není při dnešní nabídce zcela triviální záležitost. Jaký si tedy vybrat fotobatoh, aby plně vyhovoval vašim potřebám a nárokům?

Kato: bleskurychlé zaznamenání GPS pozice k fotografiím
Pokud používáte k organizaci snímků ve svých fotoarchivech GPS data, rozhodně byste neměli přehlédnout zařízení s názvem Kato.

Chameleon s fotoaparátem
Na internetových stránkách Cindy Sherman se dočtete, že v roce 1999 se jedna její fotografie ze série Filmová zátiší (Film Stills) prodala za 190 tisíc amerických dolarů.

Informace k fotosoutěži s Olympusem
Fotosoutěž s Olympusem je v plném proudu, bohužel však mnoho snímků nesplňuje technické podmínky pro účast v soutěži. Ve zprávičce si můžete přečíst, v čem tkví problém a jak ho napravit.

Samsung odhalil podzimní novinky
Hned pět novinek představila v tomto týdnu společnost Samsung. Nové fotoaparáty pokrývají prakticky všechny produktové řady Samsungu a tak zde najdete nejen nové modely určené úplným začátečníkům, ale například i stylovku NV100HD se čtrnáctimegapixelvým čipem.

Přijďte si osahat Nikon D700
U příležitosti uvedení nové fullframe zrcadlovky D700 na trh, připravil Nikon řadu předváděcích akcí, kde si můžete „sedmistovku“ nejen osahat, ale i vyzkoušet. Prezentace začínají příští týden a postupně projdou celou Českou republiku.

Phase One má 60 Mpx
Nová digitální zadní stěna pro zrcadlovky Phase One a Hasselblad se může pochlubit 60 Mpx na čipu. Do prodeje by se měla dostat až v posledním čtvrtletí tohoto roku, ale osahat si ji můžete už na letošním veletrhu Photokina v září.

Přehled cen digitálů – Slevy a doprodeje
Slevy se dotkly především digitálů BenQ, Canon a Sony. V doprodejích se pak objevily některé starší modely.

Rychlokurz fotografování před dovolenou
Koupili jste si před dovolenou svůj první fotoaparát a nevíte jak na něj? Připravili jsme pro vás rychlokurz fotografování, abyste si i vy mohli zvěčnit svou dovolenou do rodinného alba.

Sony T20 má problémy
Jste-li majitelem Sony Cyber-Shot T20, zastavte se v Sony servisu. Ukázalo se, že některé série mají drobný HW problém, který vám bude v servisu zdarma odstraněn.

Jak chutná GIMP: ať zmizí prach i nepřítel
Petr Vozák si pro naše čtenáře připravil návod, podle kterého můžete v grafickém editoru GIMP jednoduše vyretušovat stopy prachu, ale stejně jednoduše můžete provádět i rozsáhlejší retuše snímku.

Zoner Photo Studio 10 v Computeru zdarma
V časopise Computer najdete přiložené DVD, které kromě jiného software obsahuje i plnou instalaci programu Zoner Photo Studio 10.

Určitě si přečtěte

Články odjinud