Týden na DIGIareně – S fotoaparátem na Aljašce

Týden na DIGIareně – S fotoaparátem na Aljašce

Nové číslo DIGIfota * Výsleky Czech Press Photo 2007 * 4GB v kompaktu * Jeden den v ČR * Fotografie týdne

Poklidná hudba lesa na fotografii týdne
Tento týden jsme nezačali obvyklou procházkou po uživatelské galerii, namísto toho jsme vám přinesli fotografii týdne. Není snadné vyfotit obyčejné věci tak aby vypadaly neobyčejně. Peteru Drančákovi se to ale povedlo na jedničku. 


Peter Drančák – „Fuga Les Dur“

Computer Press spustil nový web Jak na počítač.cz
V pondělí 22. října spustil Computer Press novou verzi webu Jak Na Počítač.cz. Na stránkách najdete tipy, triky a rady, které vám pomůžou úspěšně zvládnout práci s vaším počítačem.

Hasselblad H3D II s 39Mpx stěnou
Uvedení již čtvrté generace středoformátové digizrcadlovky oznámila společnost Hasselblad. H3D II, jak je novinka pojmenována, bude dodáván ve třech verzích – se zadní stěnou s rozlišením 39 Mpx, 31 a 22 Mpx.

Nové číslo DIGIfota právě v prodeji!
Nové číslo časopisu DIGIfoto se objevilo nejen ve vašich schránkách, ale i na novinových stáncích. Na více než stovce stránek najdete spoustu recenzí, tipů i triků, jak už je v DIGIfotu dobrým pravidlem. Poslední číslo je zaměřeno na nekonvenční fotoaparáty, ale najdete zde například i megarecenzi nové zrcadlovky α700 od Sony. 

SanDisk opět rychlejší
Osmigigová SDHC paměťová karta – to je novinka v typové řadě Extreme III od SanDisku. Karty náležející do této řady zvládají přenosovou rychlost minimálně 6 MB/s. 

Vlaková galerie na výstavišti
Svou cestu po českých nádražích zakončil již druhým rokem galerijní vlak Leica Gallery Prague na brněnském výstavišti na veletrhu Invex. 

Czech Press Photo 2007 zná vítěze
Fotografická soutěž Czech Press Photo 2007 má svého vítěze. Z celkového počtu více než tří tisíc snímků přihlášených do soutěže 228 fotografy porota nakonec vybrala jako fotografii roku snímek Dana Materny. 

001fotoroku_Materna.jpg
max. velikost
Dan Materna

Hasselblad H3D II na Invexu
O novém Hasselbladu H3D II jsme vás již v tomto týdnu informovali. Ti z vás, kteří na Invexu náhodou zavítali ke stánku společnosti Olympus v pavilonu F, měli i možnost si tuto středoformátovou digizrcadlovku vyzkoušet. 

Koukáte levým nebo pravým okem?
Na uživatelském fóru DIGIareny se rozhořela diskuze o tom, které oko kdo používá ke koukání do hledáčku a proč. Kterým okem koukáte do hledáčku vy?

S fotoaparátem na Aljašce
Ladislav Vogeltanz si splnil sen a vydal se s fotoaparátem na Aljašku za medvědy. Neváhejte, uvařte si kávu a vydejte se na lov spolu s ním.

Pět mega se zoomem v mobilu
Samsung uvedl na trh novinku – mobilní telefon, který se vcelku vyrovná levnějším typům digitálních fotoaparátů – mobilní telefon G800 disponuje 5Mpx čipem a jeho optika zvládá trojnásobný (optický!) zoom. Do výbavy telefonu patří i xenonový blesk.

Přehled cen digitálů – Boj o nejnižší cenu?
Už tři online obchody nabízí ve svém sortimentu digitální novinku Alpha A700. Při zběžném průletu ceníkem zjistíte, že zatímco Oehling od minulého týdne u celkem slušného počtu fotoaparátů slevil, TS Bohemia zdražila v podstatě celé nabízené portfolio fotoaparátů Sony.

Uspokojí Invex fotografa?
Pro ty, co se na Invex/Digitex nedostali, připravil Petr Březina malý průřez tím, co bylo možné na stáncích souvisejících s fototechnikou vidět.

Má smysl navštívit Invex?
Veletrh Invex skončil a na uživatelském fóru DIGIareny se objevilo diskuzní vlákno zabývající se tím zda vůbec mělo smysl Invex navštěvovat.

Sony upgraduje na 4 GB kompakt
Nový model z řady Cyber-Shot představili zástupci společnosti Sony. Cyber-shot T2, jak je model označen, z řady vyčnívá hlavně tím, že do něj výrobce zabudoval 4 GB interní paměti.

Jeden den v ČR se blíží
O projektu „Jeden den v ČR“ jsme se zmínili již minulý týden. Máte-li zájem připojit se k několika desítkám špičkových fotografů, neváhejte a foťte!

Zajděte si na výstavu
Jak už někteří z vás dobře ví, Moravská galerie v Brně nabízí na jí pořádané výstavy ve státní svátky vstup zdarma. Využijte toho a zajděte se podívat na některou z foto-výstav, které v jsou v současné době v galerii ke shlédnutí.

Canon PowerShot A650 IS: Srdce z nerezu (test)
Nejvyšší model z řady A si zachovává tradiční design a napájení čtyřmi tužkovými články, přibyl však optický stabilizátor.

Určitě si přečtěte

Články odjinud