13
Fotogalerie

Týden na DIGIareně – Recenze Nikon D90

Fotografické novinky * Přehled cen digitálů * Vyhlášení fotosoutěže * Sbalte to do Naneu Pro!

Šest nových Nikonů na trhu (ceník)
V aktuálním přehledu cen digitálů můžete krom jiného najít hned šest novinek od Nikonu, které jsme vám představili v minulém týdnu.

Mezinárodní výzva pro fotografy – Všichni moji blízcí
Až do konce února máte šanci zúčastnit se mezinárodní fotografické soutěže s názvem „Všichni moji blízcí“. Vítězné snímky budou vystaveny na Fotofestivalu v poldké Lodži v květnu roku 2010, výstava pak poputuje do Německa a Irska.

Dnešní novinka: Pevná pětatřicítka Nikkor
V tomto týdnu udvedl Nikon na trh nový pevný objektiv pro své digitální zrcadlovky - AF-S DX NIKKOR 35 mm f/1,8G. Předpokládaná cena objektivu v ČR by se mohla pohybovat kolem deseti tisíc korun.

Nové DIGIfoto 2/2009 již na stáncích!
Únorové vydání časopisu DIGIfoto je v těchto dnech k dostání na pultech vašich oblíbených novinových stánků. Tématem čísla 2/2009 je portrétová fotografie, testům byly pordrobeny fotoaparáty Sony Alfa A900, Olympus E-30 i nový Nikon D90.

001.png 
Titulní strana DIGIfoto 2/2009

Známe vítěze fotografické soutěže!
Časopisy DIGIfoto, Jak na digitál a web DIGIarena.cz pro vás před časem společně uspořádaly fotografickou soutěž. Ta nyní skončila a byla vyhodnocena. V našem článku vám přinášíme vyhlášení vítězů.

01lenoura_lenka dvořáková.jpg 
foto: Lenka Dvořáková 

Nové Panasoniky pro náročné
Novinky pro letošní rok představil i Panasonic. Šest představených kompaktů je směsicí jak rodinných fotoaparátů, tak i stylovek, které strhnou pozornost. Na své si přijdou i fanoušci videozáznamů a outdoorových aktivit.

řada.jpg 
Kompletní nabídka novinek v pořadí FS25, FX40, FX550, TZ6, TZ7 a FT1

Levný kompakt na noční fotografování?
Je možné sehnat a koupit levný kompakt, který by uspokojil fotografa na nočních koncertech a akcích?

Canon vydal záplatu chyby kompaktu PowerShot G10
Canon vydal upgrade firmware pro PowerShot G10. U některých modelů se stávalo, že při určitém nastaevení fotoaparátu byly vyfocené RAW snímky purpurově zbarvené. Záplata by měla tento problém opravit.

Nový firmware pro Panasonic DMC-G1
Záplatu firmware vydal pro své fotoaparáty DMC-G1 i Panasonic. Verze 1.2 má přinést lepší podání barev, zlepšení automatického vyvážení bílé a lepší práci blesku při nízkých teplotách.

Fotografie týdne: Za hranici dobrých snů
Fotografií tohoto týdne zavedla fotografka Karla7 pozorovatele do říše snů. Jenže znáte to – ne každý sen je vždycky tak příjemný, jak bychom mohli chtít.

boke (2).jpg
Za hranicí dobrých snů; foto: Karla7

Recenze: Nikon D90
Lukáš Sieger vydal na stránkách NikonClubu ČR recenzi nejnovější zcadlovky nabízené společností Nikon – D90.

Sony Ericsson Cybershot C903: Mobil a fotoaparát v jednom
Na sesterském webu MobilMánia.cz vyšel článek o zajímavém telefonu z produkce společnosti Sony Ericsson. Cybershot C903 se sice nehoní za maximálním počtem pixelů na čipu, o to více je ale vybaven různými „šikovnými“ funkcemi.

Hledáme fotonápady pro DIGIarenu
Pokud si myslíte, že máte nějaký zajímavý nápad, návod nebo postup, o který byste se chtěli podělit s ostatními našimi čtenáři, pošlete nám jej do redakce, my jej rádi uveřejníme.

Líbilose.cz: nejlepší články měsíce
Přehled nejoblíbenějších článků DIGIareny za poslední měsíc můžete najít na stránkách serveru Líbilose.cz

Elegantní změna barev v režimu LAB
V dalším článku jsme si ukázali, jak jednoduše a rychle využívat ve Photoshopu barevný režim LAB ke změnám barev ve snímku.

13.JPG 15.jpg 
Originál | Změna barvy karoserie za několik okamžiků

Nová kniha: Expozice a světlo v digitální fotografii
Jedna z nových knih v nabídce nakladatelství Computer Press nese titul „Expozice a světlo v digitální fotografii“.Autor Harold Davis v knize vysvětluje jak vuyžít nastavení základních parametrů expozice pro zlepšení kvality fotografovaných snímků.

Polarizační filtr jako pomůcka pro makro
Někteří fotozačátečníci při nákupu nové techniky – objektivů řeší i možnost preventivní ochrany objektivu pomocí UV nebo polarizačního filtru. V diskuzním fóru DIGIareny momentálně uživatelé řeší, jetli má taková ochrana smysl a pokud ano, kolik se vyplatí do filtrů investovat peněz.

Nový ultraširoký Tamron
Společnost Tamron nabízí nyní svým zákazníkům nový širokoúhlý objektiv pro fotoaparáty s čipem APS-C: TAMRON SP AF 10-24mm F/3.5-4.5 Di-II LD Aspherical (IF) .

Nové Nikony Coolpix: vezměme to od začátku
Další novinky představil v tomto týdnu opět Nikon. Tentokrát šlo o nové modely v v řadě L – Coolpix L100, Coolpix L19 a Coolpix L20.

L100 L19 L20.jpg
Nikon Coolpix L100, L19 a L20

Jaká je vaše definice fotografie?
V diskuzním fóru se probírají témata nejen ryze praktická, ale například i teoretická a někdy i filozofická. Jedno z dalších vláken diskuzního fóra DIGIarény se zabývá jedním právě takovým tématem – definice fotografie.

Sbalte to do Naneu Pro!
Společnost Naneu Pro vyrábí fotobatohy a fotobrašny. Zástupci společnosti představili tři novinky letošního jara – dva fotobatohy a jednu brašnu přes rameno.

Příběhy fotografií Michala Němejce
Michal Němejc je mladý fotograf, jehož jméno najdete na mnoha různých serverech o cestování, ale i na propagačních materiálech a a knížkách. S jeho jménem jsou ale spjaty i weby jako jsou fotografové.info, krasyprirody.cz nebo kamvpraze.info.

DSC_1061.jpg DSC_2332a.jpg DSC_9277.jpg
Foto: Michal Němejc

Fotobatoh za patnáct stovek
Jste vášniví fotografové a současně turisté nebo vyznavači cyklistiky? Hledáte levné řešení jak své záliby spojit a vše potřebné uložit do batohu na záda?

_DSC21799.jpg _DSC21802.jpg _DSC21813.jpg
Vyrábíme vyjímatelný molitanový modul do obyčejného batohu

Určitě si přečtěte

Články odjinud