Týden na DIGIareně – první výročí Ricohu GR Digital

29. října 2006
TWEET SDÍLET
Týden na DIGIareně – první výročí Ricohu GR Digital
Týden se opět přehoupl až ke svému druhému konci, a tak na vás čeká tradiční souhrn událostí. Co všechno jsme vám naservírovali se dozvíte dál.
Nespěchejte a zastavte se v galerii
Mnozí z vás si již zvykli na naši sérii článků zabývajících se tím nejlepším z Galerie DIGIareny. Ani tento týden nebyl výjimkou a nahlédli jsme pod pokličku kategorie „Zátiší“.
 

Aktualizace pro Adobe Photoshop Lightroom beta
Adobe Lightroom beta 4.0 je testovací verze programu, který slouží k úpravám a konverzi snímků z formátu RAW. Program podporuje velké množství RAW formátů různých výrobců. Adobe v tomto týdnu vydalo jeho aktualizaci na verzi 4.1.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů
V tomto týdnu se konal v Jihlavě mezinárodní festival dokumentárních filmů. Již desátý ročník filmového festivalu můžete navštívit ještě dnes.

Velká fotografická soutěž s DIGIfotem
Příští týden bude ukončena velká fotografická soutěž časopisu DIGIfoto a společnosti Nikon. Máte poslední možnost odeslat své snímky a zapojit se tak do soutěže o zajímavé ceny.

Benq X720 – kreditka se zoomem
Benq představil nový model fotoaparátu s typovým označením X720. Tento sedmimegapixelový fotoaparát je opravdu velmi tenký – tloušťka je pouhých 12,5mm.

Na lov květin s gamutem
V podstatě každý digitální přístroj má omezené možnosti využití barevného prostoru – ať už se jedná o fotoaparát, monitor či tiskárnu. Jak dostat ze svých snímků maximum nám ve svém článku radil Tomáš Tůma.

Konference Digitální svět 2006
Hotel Prachárna v Olomouci bude 1.listopadu hostit konferenci s názvem Digitální svět 2006. Tato konference je určena nejen profesionálům, ale i odborné veřejnosti. Účast a prezentaci přislíbili významní výrobci digitální techniky – ať už se jedná o digitální fototechniku či mobilní komunikace.

Samsung NV 10 bodoval
V rámci letošního Invexu proběhla anonymní soutěž o kvalitu snímků. Porotou byli návštěvníci Invexu a hodnotili motivově monotematické snímky umístěné na 14 panelech. Nejlépe v této soutěži skončil Sony R1 a v těsném závěsu za ním v nadpisu zmiňovaný Samsung NV10. To je podle zástupce Samsung Camera vzhledem k poloviční ceně a nepoměrně menší váze zřejmý úspěch.

Diskuze: Jaký „foťák“ na cesty?
V našem diskuzním fóru se objevilo zajímavé téma – jaký fotoaparát vybrat s sebou na delší cestu po exotických zemích, jak řešit průběžný přenos dat domů a aby něco vydržel...?

Co najdete na testovacím obrazci?
V každé recenzi na našem webu najdete snímky testovacích obrazců. V tomto článku se dozvíte k čemu vlastně takový obrazec slouží, jak se fotí a jak se vyhodnocuje.

Nové paměťové karty takeMS
Na tuzemském trhu se objevil nový typ nejen paměťových karet, ale také DDR a DDR2 paměťových modulů. Všechny tyto produkty nesou společnou značku takeMS a u nás jsou dodávány společností ELKO trading.

Nikdy nebylo líp
I v našem dalším článku se vracíme k Jihlavskému filmovému festivalu. Nadpis článku – Nikdy nebylo líp – není záchvatem bezuzdého optimismu, ale citací motta tohoto ročníku festivalu. Pokud jste neměli možnost zúčastnit se živě, nahlédnout do festivalového dění můžete alespoň tudy.

Computer Press: Živě.cz – začali jsme před deseti lety
Když byl před deseti lety na Invexu v Brně představen nový portál internetového online zpravodajství, asi jen málokdo mohl tušit, že za pár let se stane Živě.cz nejčtenějším tuzemským webem...

Ricoh GR Digital slaví první výročí
Před rokem navázala společnost Ricoh na svou úspěšnou kinofilmovou řadu fotoaparátů GR modelem GR Digital. K prvnímu výročí uvedení na trh připravila společnost Ricoh limitovanou sérii pamětních modelů, jejichž design je dílem známého japonského malíře Katsuya Terady.

Nový firmware pro Canon EOS 30D
Společnost Canon uvolnila na svých stránkách aktualizaci firmware pro svou zrcadlovku EOS 30D. Aktualizace jednak opravuje chybu zobrazení počtu snímků, také přináší nové možnosti při přímém tisku fotografií.

Bytelný kapsář: Panasonic Lumix LX2 (první foto)
Přesně rok po uvedení modelu LX1 na trh přichází Panasonic s jeho nástupcem - Lumix LX2. Novinka se od svého předchůdce neliší designem, ale vnitřní výbavou. První foto pro vás připravila Lenka Lindnerová.

Digiforum: již 9. svátek fotografie je za dveřmi
Již 14. listopadu, tedy o něco méně než za dva týdny, bude zahájeno Digiforum – fotovýstava, konference a foto-workshopy určené široké fotografické veřejnosti. Akci pořádá Institut Digitální Fotografie a stejně jako předchozí ročníky, i letos se bude konat v prvním patře Kongresového centra v Praze.

Kde bydlí dokumentární filmy? Na internetu!
V návaznosti na jihlavský filmový festival jsme měli možnost hovořit s Ninou Numakadic, která je matkou projektu Doc Air. Co to je a o co jde se dozvíte v tomto článku.

Dokonalé snímky ve stanu a bez odlesků
Vlastníte-li malou firmu a chcete prodávat drobné zboží, zajisté sami uznáte, že není jednoduché jen tak pořídit kloudný snímek toho kterého artiklu. Jak to tedy zaonačit, abyste nemuseli platit profesionála či sami pořizovat vybavení profiateliéru?

Vyvažujete bílou správně?
Když se díváte na bílý sníh, vidíte ho bílý, i když na něj dopadá modré světlo. Je to díky zkušenosti vašeho mozku. Jak je to ale se zkušenostmi digitálu?

Přehled cen digitálů – zajímavé novinky a slevy
Na trhu se objevilo pět novinek od Kodaku a tři nové digitály Fujifilm. Zlevňovalo se v e-shopech Cybex a Megapixel, naopak TS Bohemia většinu cen zvýšila.

Diskuze: Adaptér na skenování filmu a diapozitivů
Pokud plánujete koupi scanneru pro skenování negativů, rozhodně nezapomeňte nejdříve navštívit naše diskuzní fórum, kde se od ostatních uživatelů můžete dozvědět mnohé o přednostech a vadách mnoha typů u nás dostupných scannerů.

Olympus mju 750 podruhé
Nedávno jsme testovali fotoaparát Olympus mju 750. V diskuzi k tomuto článku se mluvilo o špatné ostrosti digitálu, vypůjčili jsme tedy jiný kus a otestovali ho znovu.

Určitě si přečtěte

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

Adam Kos

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Jako každý rok před Vánoci pořádají výrobci fotografické techniky pro své zákazníky slevové akce různých typů. K vybraným produktům přidávají bonusy a dárky nebo své výrobky nabízejí se slevou, ať už uplatňovanou okamžitě, nebo zpětně v rámci tzv. cashbacku.

3 Helena Vyplelová