Týden na DIGIareně – první fotografie Nikon D60 v ČR

Týden na DIGIareně – první fotografie Nikon D60 v ČR

Test Canon IXUS 960 IS * DIGIfoto 2/2008 * Apple Aperture 2.0 * Olympus E-430: pravda nebo lež?

Canon Ixus 960 IS: titanový šperk (test)
V pondělí ráno jsme vám nabídli hloubkový test dvanáctimegové kompaktní stylovky od Canonu.


Canon Ixus 960 IS

Líbilose.cz: Nejlepší články minulého měsíce
Přehled článků, které se vám nejvíce líbily v uplynulém měsíci najdete na serveru Líbilose.cz.

DIGIfoto 2/2008 ve schránkách i trafikách
Ústředním tématem druhého letošního čísla DIGIfota je zimní fotografie. Krom toho najdete v čísle i další várku tipů, rad odborníků, fotoškoyl a hlavně testů.

Jaký formát: DNG nebo RAW?
Prvním tématem, které jsme pro vás tento týden vybrali z uživatelského fóra je diskuze o tom, jestli je lepší používat pro ukládání a archivaci formát souborů RAW nebo DNG.

Rychlá úprava fotek zadarmo
Programů, které jsou zdarma a nabízejí možnost na obrázcích provádět základní grafické operace je mnoho. Jedním takovým programem je i AiPICT.

Capture One v novém
Společnost Phase One vydala hned dvě nové verze programu Capture One. Obě verze přinášejí podporu nových fotoaparátů a opravují některé nedostatky verze předchozí.

Jak se zbavit červených očí?
V jiném vlákně našeho diskuzního fóra se pro změnu řeší jak funguje redukce červených očí.

Přehled cen digitálů – Je libo nový Kodak?
V dalším přehledu cen digitálních fotoaparátů najdete opět mnoho slev, krom toho také obchody do své nabídky postupně zařazují i poslední novinky, představené na veletrhu PMA.

Nikon D60: první fotografie v ČR
Připravili jsme pro vás podrobnější pohled na zbrusu novou zrcadlovku Nikon D60. Ta je, podobně jako její předchůdce D40, určena především úplným začátečníkům.

Jak přibližují objektivy?
V našem fóru jde najít mnohdy zajímavá témata. Jedním takovým je i debata o tom, jak je to vlastně s přiblížením objektivu, co tento termín znamená i jak se takové přiblížení počítá.

Apple Aperture 2.0
Společnost Apple vydala novou verzi programu pro editaci a konverzi fotografií – Apple Aperture. Nová verze 2.0 bude stát necelých 200 dolarů a dle slov výrobce přináší stovky vylepšení.

Olympus E-430: pravda nebo lež
V poslední dobře se na různých webových serverech objevily spekulace o údajné nově připravované zrcadlovce od Olympusu. E-430 by podle těchto spekulací měl mít 12Mpx čip Live MOS a jeho vnější tvar by přinesl úplně nový design do světa zrcadlovek.

Známe vítěze prvních dvou kol soutěže s Panasonikem!
Velká fotosoutěž Lumix se pomalu blíží ke svému závěru a vy jste jistě již teď velmi zvědaví, jak to dopadne. První dvě kola byla již ukončena, kolo třetí – poslední – bude ukončeno 9.března 2008. V sobotu jsme vám přinesli výsledky prvních dvou kol.

Jednoduchá správa: Photo Mechanic
Na svém harddisku (potažmo jiných úložných mediích) má určitě mnoho z nás několik set až tisíců fotografií. Právě pro jednoduchou správu takovéto „sbírky“ fotografií je určen program PhotoMechanic.

Nikon D300 pod drobnohledem (test)
Nikon D300 se sice tváří jako pouhý upgrade „dvoustovky“, v zásadě jde ale o nový stroj, jenž si zasluhuje zvýšenou pozornost.

Určitě si přečtěte

Články odjinud