Týden na DIGIareně – první CompactFlash od Sony

Týden na DIGIareně – první CompactFlash od Sony

Architektura desetkrát jinak * DIGIfoto 04/2007 * Aktuallizace nejen FW * Casio EX-V7 * Pavoučí memory stick * Co s poškrábanou matnicí

Architektonické snímky desetkrát jinak
Jako už mnohokráte předtím, i tento týden jsme načali procházkou po naší fotogalerii. Deset nejlepších snímků z kategorie Architektura na vás čeká právě zde.


JIŘÍ ŠVEJK .Ponárač – „Bystřice pod Hostýnem“

DIGIfoto 04/2007 na stáncích
Tento týden se na vašich oblíbených novinových stáncích objevilo nové číslo DIGIfota. Tématem letošního čtvrtého čísla je rodinná fotografie.

Aktualizace pro Sony a Ricoh
Informace o tom, jaké novinky přináší aktualizace firmwaru pro ultrakompakt Sony T100 a Ricoh GR Digital obsahuje tento náš další článek.

Co s poškrábanou matnicí? (diskuze)
Co všechno se může stát, když se rozhodnete čistit si fotoaparát sami i kde případně můžete napravit způsobené škody se probírá v diskuzním fóru DIGIareny.

Aktualizujte si Photoshop
Aktualizaci firemního DNG convertoru a také pluginu Adobe Camera RAW vydala společnost Adobe.

Sedmkrát stabilizovaný – Casio EX-V7 (první foto)
Prokop Baron si zkusil jak fotí nový ultrakompakt od Casia se sedminásobným zoomem i jeho mechanickou stabilizaci obrazu a své dojmy shrnul, společně s několika ukázkovými fotografiemi do středečního článku.


Casio EX-V7

Pavoučí memory stick
Sony oznámilo uvedení speciální, limitované edice USB Flashdisků a Memory Stick.. V každé krabici je kromě karty a flashdisku zabalena i dvojice originál DVD se Spidermanem.

Jak pracují režimy prolnutí
Karel Horký zvolil pro svůj další díl fotoškoly téma „Prolínání v Photoshopu“. V článku se dozvíte nejen co to vlastně prolínání je, ale i jak funguje a co kde nastavit aby výsledek odpovídal vynaloženému úsili.

Přehled cen digitálů . Komu se nelení...
I tento týden se spíše zlevňovalo než zdražovalo a to hlavně v Cybexu. Drobné navýšení ceny jsme zaznamenali u fotoaparátů BenQ v TS Bohemii.

Partnerství Corelu a C-DESIGNu přináší řešení pro módní průmysl
Corel a C-DESIGN spojili své síly a vytvořili ucelený soubor nástrojů pokrývajících vše nezbytné od návrhu procesu až po finální aranže v prodejnách..

Ohlédnutí za zanikajícím ministerstvem informatiky
Protože informatika byla, je a bude neodlučně spjata s digitální fotografií, přinesli jsme vám v tomto týdnu i krátké ohlednutí za zanikajícím ministerstvem informatiky.

První CompactFlash od Sony
Není to až tak dlouho, co jsme vám přinesli zprávu o záměru Sony vplout na trh CF paměťových karet. První vlaštovky jsou tu.

Jakou zrcadlovku pro začátečníka?
Diskuze o tom jakou zrcadlovkou nahradit dosluhující EVF je tématem dalšího vlákna uživatelského fóra.

Jednoduchá konverze formátu RAW
Ne každý má tisíce na profesionální SW pro konverzi RAW snímků. Jednou z alternativ programu Rawshooter může být třeba RawView.

Nový firmware pro FinePixS5 Pro
Druhá aktualizace firmware pro digitální zrcadlovku od Fujifilmu vydal její výrobce. Podrobnosti se dozvíte ve článku a na webu výrobce.

Fotografie týdne s nožkami do X
Aktuální Fotografie týdne nás již nesvádí filozofickými hlubinami, ale pro změnu smyslností fyzična. Dá se nad ní dlouze uvažovat a přitom je ďábelsky jednoduchá.

nohy.jpg
XXX – Talis 666

Absolutní klasika
Petr Bubeníček na výletě s Leikou M7 v Anglii.

Dalekozraký: Olympus SP-550UZ (test)
Olympus na počátku letošního roku překvapil – přehodnotil svým modelem SP-550UZ rodinu ultrazoomů. Prozatím si v této kategorii vychutnává prvenství v rozsahu zoomu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud