Týden na DIGIareně – první CompactFlash od Sony

29. dubna 2007
TWEET SDÍLET
Týden na DIGIareně – první CompactFlash od Sony
Architektura desetkrát jinak * DIGIfoto 04/2007 * Aktuallizace nejen FW * Casio EX-V7 * Pavoučí memory stick * Co s poškrábanou matnicí

Architektonické snímky desetkrát jinak
Jako už mnohokráte předtím, i tento týden jsme načali procházkou po naší fotogalerii. Deset nejlepších snímků z kategorie Architektura na vás čeká právě zde.

Klepněte pro větší obrázek
JIŘÍ ŠVEJK .Ponárač – „Bystřice pod Hostýnem“

DIGIfoto 04/2007 na stáncích
Tento týden se na vašich oblíbených novinových stáncích objevilo nové číslo DIGIfota. Tématem letošního čtvrtého čísla je rodinná fotografie.

Aktualizace pro Sony a Ricoh
Informace o tom, jaké novinky přináší aktualizace firmwaru pro ultrakompakt Sony T100 a Ricoh GR Digital obsahuje tento náš další článek.

Co s poškrábanou matnicí? (diskuze)
Co všechno se může stát, když se rozhodnete čistit si fotoaparát sami i kde případně můžete napravit způsobené škody se probírá v diskuzním fóru DIGIareny.

Aktualizujte si Photoshop
Aktualizaci firemního DNG convertoru a také pluginu Adobe Camera RAW vydala společnost Adobe.

Sedmkrát stabilizovaný – Casio EX-V7 (první foto)
Prokop Baron si zkusil jak fotí nový ultrakompakt od Casia se sedminásobným zoomem i jeho mechanickou stabilizaci obrazu a své dojmy shrnul, společně s několika ukázkovými fotografiemi do středečního článku.

Klepněte pro větší obrázek
Casio EX-V7

Pavoučí memory stick
Sony oznámilo uvedení speciální, limitované edice USB Flashdisků a Memory Stick.. V každé krabici je kromě karty a flashdisku zabalena i dvojice originál DVD se Spidermanem.

Jak pracují režimy prolnutí
Karel Horký zvolil pro svůj další díl fotoškoly téma „Prolínání v Photoshopu“. V článku se dozvíte nejen co to vlastně prolínání je, ale i jak funguje a co kde nastavit aby výsledek odpovídal vynaloženému úsili.

Přehled cen digitálů . Komu se nelení...
I tento týden se spíše zlevňovalo než zdražovalo a to hlavně v Cybexu. Drobné navýšení ceny jsme zaznamenali u fotoaparátů BenQ v TS Bohemii.

Partnerství Corelu a C-DESIGNu přináší řešení pro módní průmysl
Corel a C-DESIGN spojili své síly a vytvořili ucelený soubor nástrojů pokrývajících vše nezbytné od návrhu procesu až po finální aranže v prodejnách..

Ohlédnutí za zanikajícím ministerstvem informatiky
Protože informatika byla, je a bude neodlučně spjata s digitální fotografií, přinesli jsme vám v tomto týdnu i krátké ohlednutí za zanikajícím ministerstvem informatiky.

První CompactFlash od Sony
Není to až tak dlouho, co jsme vám přinesli zprávu o záměru Sony vplout na trh CF paměťových karet. První vlaštovky jsou tu.

Jakou zrcadlovku pro začátečníka?
Diskuze o tom jakou zrcadlovkou nahradit dosluhující EVF je tématem dalšího vlákna uživatelského fóra.

Jednoduchá konverze formátu RAW
Ne každý má tisíce na profesionální SW pro konverzi RAW snímků. Jednou z alternativ programu Rawshooter může být třeba RawView.

Nový firmware pro FinePixS5 Pro
Druhá aktualizace firmware pro digitální zrcadlovku od Fujifilmu vydal její výrobce. Podrobnosti se dozvíte ve článku a na webu výrobce.

Fotografie týdne s nožkami do X
Aktuální Fotografie týdne nás již nesvádí filozofickými hlubinami, ale pro změnu smyslností fyzična. Dá se nad ní dlouze uvažovat a přitom je ďábelsky jednoduchá.

Klepněte pro větší obrázek
XXX – Talis 666

Absolutní klasika
Petr Bubeníček na výletě s Leikou M7 v Anglii.

Dalekozraký: Olympus SP-550UZ (test)
Olympus na počátku letošního roku překvapil – přehodnotil svým modelem SP-550UZ rodinu ultrazoomů. Prozatím si v této kategorii vychutnává prvenství v rozsahu zoomu.

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Fotografie týdne: Transgas R.I.P.

Fotografie týdne: Transgas R.I.P.

Albert Einstein psal dopis vdově po svém příteli Michelu Bessoovi, ve kterém zmínil zajímavou věc. Vyjádřil přesvědčení, podložené jeho teorii relativity, že nezemřel, ale že v jiné části časoprostoru žije. Jak číst tuto větu?

Michal Černý

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

1 Adam Kos