Týden na DIGIareně – podzim na dohled

Týden na DIGIareně – podzim na dohled

DIGIfoto 9/2007 * Nikon Coolpix P50 * Novinky od Adobe * Téměř jako online Photoshop * Fotografujte podzim!

Pozor, kachny útočí
Stalo se již téměř pravidlem, že každý nový týden otevíráme návštěvou naší fotogalerie. Tento týden jsme se dostali do kategorie věnované zvířátkům, a to jak ochočeným, tak těm divokým.


adamec – „Obratný“

Záplata pro Ricoh Caplio R7
Záplatu pro Ricoh Caplio R7 vydal jeho výrobce. Záplata je dostupná ke stažení přímo na webu Ricohu a měla by zlepšovat práci autofokusu.

DIGIfoto 9/2007v prodeji
Deváté letošní číslo časopisu DIGIfoto dorazilo do vašich schránek a na oblíbené stánky s denním tiskem. Tématem tohoto čísla je módní fotografie, mimo jiné zde najdete vyhlášení výsledků letní cestovatelské fotosoutěže DIGIfota a Sony a třeba i test externích fotoblesků.

Co s vadným objektivem?
Co dělat, pokud váš objektiv po nasazení na fotoaparát zlobí a ne vše funguje jak má? Zeptejte se v našem diskuzním fóru...

Nové digitály BenQ – povinná inovace
Dva zcela nové kompakty představila společnost BenQ. Modely C840 i T800 oba shodně disponují osmimegapixelovým čipem. U modelu C840 výrobce uvádí možnost volby módů priority clony, času a plně manuální nastavení, druhý model je sice plně automatický, ale je vybaven dotykovým displejem na zadní straně.

Nikon Coolpix P50 – preview
Už je to nějaký ten pátek, kdy Nikon nabízel ve své modelové řadě i kompaktní fotoaparát se širokým ohniskem. Nově je ale jeden ze základních modelů širokým ohniskem vybaven – Coolpix P50.

Nové verze editorů Adobe
Dvě nové verze svých programů představila v tomto týdnu společnost Adobe. Jak program Photoshop Elements 6, tak i Premier Elements 4 by měly být k dostání na trhu na začátku příštího roku.

Téměř jako online Photoshop
V minulém týdnu jsme vám představili online editor fotografií Picnik. Tento týden se Jiří Hájek podíval „na zoubek“ jinému online fotoeditoru – Fauxto.

Přehled cen digitálů – ceny Panasonicu padají
Tento týden jsme v přehledu cen mohli najít poměrně zajímavé plošné snížení cen fotoaparátů Panasonic, nezajímavým není ani pokles cen fotoaparátů BenQ v Cybexu.

Jak vyfotit dým?
Počátek další zajímavé diskuze se rýsuje v dalším vláknu našeho diskuzního fóra – jak byste vyfotili dým vy? 

Fotografujte podzim!
Karel Horký se tento týden ve své fotoškole rozhodl věnovat tématu nanejvýš aktuálnímu – podzimní snímky.

Zastavené dějiny – fotografujeme reportáž
Jako sobotní lahůdku jsme vám nabídli článek Jana Nováka plný rad na téma „Jak vyfotit reportážní fotografii“.

Prstová hra: Sony Cyber-shot DSC-T200 (test)
Na první pohled krásný fotoaparát. Po nahlédnutí do nitra také perfektně vybavený. V obrazové kvalitě ale klopýtá. Sony Cyber-shot DSC-T200.

Určitě si přečtěte

Články odjinud