Týden na DIGIareně – Phase One na obzoru

Týden na DIGIareně – Phase One na obzoru

Test batohu Tamrac * 16GB k Panasonicu zdarma * Nový Nikon Capture NX * První fotografie ze Sigmy DP1

Na Fotografií týdne až do ptačí říše
Snímek, který jsme vybrali jako Fotografii týdne nás tentokrát zavedl do říše zvířat. Průvodcem nám byl fotograf, který v galerii vystupuje jako adamec1 a jeho snímek „Vrabec“ si o ocenění téměř říká. 


adamec1 – „Vrabec“ 

Líbilose.cz: Nejčtenější články týdne
I tento týden můžete na serveru Líbilose.cz najít aktuální žebříček článků, které se vám v uplynulých sedmi dnech líbily nejvíce. 

Batoh pro dobrodruhy: Tamrac Adventure 9
V redakci jsme udělali test největšího z batohů v řadě Tamrac Adventure. „Devítka“ byla navržena tak, aby se vám do ní krom vaší fotovýbavy vlezl i notebook. 

Nejlepší produkty 2007 pohromadě
Už minulý týden jsme vás informovali o tom, že jednotlivé redakce Computer Pressu udělovaly ocenění produkt roku. V tomto článku najdete oceněné výrobky všech redakcí. 

Jaký tablet na úpravu fotek?
Mnoho fotografů své snímky po stažení do PC ještě upravuje v některém z dostupných grafických editorů. Pro některé techniky, jako třeba retuše nebo koláže se hodí mít i tablet. Uživatelé našeho fóra vybírají ten nejvhodnější. 

K Panasonicu 16GB karta zdarma
Panasonic rozjel u vybraných prodejců v zahraničí zajímavou promoakci – pokud si do konce dubna koupíte zrcadlovku Panasonic Lumix L10, dostanete k ní 16GB paměťovou kartu zdarma. 

Novinky s vysokým rozlišením displeje
Sony a Ricoh představili v tomto týdnu každý dvě novinky. Tři z nich patří do kategorie stylových kompaktů, poslední pak k ultrazoomům. 

Aktualizujte si Nikon Capture NX
Nikon vydal novou verzi programu Capture NX. Verze 1.3.2 opravuje několik drobných chyb předchozí verze, krom toho podporuje i konverzi RAW snímků Nikonu D60. 

Středoformátová zrcadlovka Phase One
V listopadu minulého roku jsme vám přinesli informaci o nově připravované středoformátové zrcadlovce Phase One. V úterý oznámili zástupci Phase One, že nová zrcadlovka bude představena 19. března. 

Věže v pozoru s pomocí ShiftN
Pokud fotografujete architekturu, určitě se neopomeňte podívat na tento článek. Přiblížíme vám v něm program ShiftN, který srovná sbíhající se linie na snímku. 

Kolik bude digitálů v roce 2010?
Podle agentury Global Industry Analysts by se v roce 2010 mohl celkový objem prodeje digitálních fotoaparátů vyšplhat až na 122 milionů fotoaparátů. 

První fotografie ze Sigmy DP1
První snímky z dlouho očekávaného kompaktu DP1 od Sigmy jsou tu. Kompakt by měl na trh přijít už v březnu. 

Přehled cen digitálů – Panasonic přináší novinky
V přehledu cen digitálů tohoto týdne najdete celkem sedm novinek – pět od Panasonicu, dvě od Sony. Ceny fotoaparátů se mírně zvýšily jen v ojedinělých případech, ostatní ceny buď stagnují nebo byly sníženy. 

Vybíráme novou trojnožku pro digitální fotoaparát
Vybrat si nový stativ ve stávající nabídce trhu jistě není jednoduché. Připravili jsme pro vás proto několik rad. 

První láska bolí i na Fotografii týdne
Koleje našeho života zkříží jen jednou za život, ale vždy to bývá v živých barvách. Taková je první láska. 

Bez dotyku ani ránu: Sony T2 (test)
Sony patří mezi průkopníky dotykového ovládání digitálních fotoaparátů. Jako jeden z prvních výrobců také představilo model s velkokapacitní pamětí Sony Cyber-shot T2.

Určitě si přečtěte

Články odjinud