Týden na DIGIareně – Panasonic G1 – první svého druhu

14. září 2008
TWEET SDÍLET
Týden na DIGIareně – Panasonic G1 – první svého druhu
Test objektivů Canon * Sony má fullframe zrcadlovku * Zoner Photo Studio 11 * Test fotobatohu Kata

Když už seťák nestačí: Canon 17–40L vs. Canon 17–85 IS
Plánujete si pořídit náhradu za svůj setový objektiv k zrcadlovce Canon? Udělali jsme pro vás srovnání a test dvou „základních“ objektivů Canon, které jsou momentálně k mání na trhu.

Líbilose.cz: Nejlepší články minulého týdne
Pravidelně na začátku každého týdne pro vás máme připravený přehled čtenáři nejoblíbenějších článků týdne předcházejícího.

Kompakt na noční fotografování?
Dají se použít „běžné“ kompakty na noční fotografování, případně na koncerty? Tohle a mnohé další se řeší v diskuzním Superfóru.

Sony útočí na poli fullframových zrcadlovek
Nejnovější model zrcadlovky, který představila sposlečnost Sony se jmenuje A900. Fotoaparát je v současné době nejvyspělejším modelem od Sony a to nejen fullframe velikostí čipu, ale i jeho rozlišením 24MPx.

Zoner Photo Studio 11 je tu
Září je tady a tak se dalo téměř až očekávat, že společnost Zoner přijde s novou verzí Photo Studia. Jedenáctá verze s sebou přináší několik exkluzivních novinek. Mezi ně patří úplně nový způsob zpracovávání snímků, takže není problém s prací na snímcích o velikosti desítek megabajtů.

Usměvavý batoh Kata DR 467
Jedním z dalších fotobatohů, které jsme měli v redakci možnost otestovat je batoh značky Kata.

Tři dny do konce Velké fotosoutěže s Olympusem!
Ještě dnes, v neděli, do půlnoci můžete posílat své snímky do velké fotosoutěže Olympus!.

Nová kniha: Fotografujeme svatbu
Pokud jste se někdy pokoušeli fotografovat na svatbě, určitě jste zjistili, že ne vždy je to úplně jednoduché. Do nabídky knihkupectví ComputerPressu se dostala nová kniha s názvem „Fotografujeme svatbu“.

Přehled cen digitálů – Jako houby po dešti
Už při letmém pohledu do přehledu cen digitálních fotoaparátů tohoto týdne zjistíte, že zatímco novinek a slev je požehnaně, na zdražování fotoaparátů tento týden v podstatě nedošlo.

Jak na bezdrátové záblesky Sony?
Při fotografování produktových snímků je občas potřeba přisvítit externím zábleskem z další strany. Jak ale odpalovat více blesků zaráz se zrcadlovkou Sony A100?

Panasonic G1: první svého druhu
Není to dlouho, co Olympus oznámil vývoj micro 4/3 systému. První fotoaparát micro 4/3 systému však představila tento týden společnost Panasonic.


Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Recenze objektivů Laowa 12 mm F2,8 Zero-D a 14 mm F4 Zero-D DSLR: skvělé širokáče

Recenze objektivů Laowa 12 mm F2,8 Zero-D a 14 mm F4 Zero-D DSLR: skvělé širokáče

Kdo hledá pevný širokoúhlý objektiv, měl by začít hledat hlavně mezi manuálními skly. Tyhle objektivy Laowa ukazují, proč je to dobrý krok.

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivy