Týden na DIGIareně – Osm mega v mobilu realitou

9. listopadu 2008
TWEET SDÍLET
Galerie: Hodnoťme objektivně * Rozumíte zkratkám na objektivech Nikon * Poloprofi Olympus E-30 * Překoná fotomobil digitál?

Fotomodeling v praxi
Vydavatelství Computer Press rozšířilo nabídku publikací v edici digitální fotografie o novou knihu. Titul se jmenuje Fotomodeling a jeho autorem je Billy Pegram, který je krom jiného například dvorním fotografem tanečního představení Lord of the Dance. 

Líbilose.cz: Nejlepší články měsíce
Pravidelný přehled čtenářsky nejoblíbenějších článků můžete jako každý týden najít na stránkách Líbilose.cz. 

Galerie: Začněme hodnotit objektivně (diskuze)
Celkem zajímavé téma se objevilo v našem diskuzním fóru. Jeden ze čtenářů opět otevřel ožehavé téma hodnocení snímků v galerii DIGIareny a spolu s několika dalšími čtenáři se snaží najít cestu k objektivnímu hodnocení snímků. 

Rozumíte zkratkám na objektivech Nikon?
Pomerně obsáhlý článek popisující značení objektivů a význam zkratek publikoval Lukáš Sieger na stránkách NikonClubu ČR. 

Fotobatohy Lowepro v novém
V minulém týdnu jsme vám představili novou řadu fotobrašen Lowepro. Tento týden jsme pro vás připravili krátké představení pěti nových fotobatohů stejného výrobce určených k pohodlnému a bezpečnému transportu vaší techniky. 

Ricoh aktualizuje digitál GX100
V pořadí již šestá aktualizace pro fotoaparát GX100 se objevila na webu společnosti Ricoh. 

Sigma aktualizuje kompakt DP1
Nejnovější verze firmware pro kompakt Sigma DP1 nese označení 2.0 a stahovat ji můžete z webové stránky výrobce. Po instalaci nejnovější verze budete moci zoomavacím tlačítkům přiřadit libovolnou funkci, v režimu prohlížení se navíc zobrazuje míra zvětšení. 

Nový poloprofesionál: Olympus E-30
Nová poloprofesionální zrcadlovka Olympus E-30 byla výrobcem zařazena do nabízené produktové řady mezi fotoaparáty E-3 a E-520. 

Překoná fotomobil digitál?
Krátké zamyšlení nad vývojem a budoucností fotomobilů a malé porovnání s nejnižší třídou kompaktních fotoaparátů jsme vám nabídli v pátek. 

Soutěž s časopisem Jak na digitál je v plném proudu!
Až do konce prosince můžete soutěžit s časopisem Jak na digitál o hodnotné ceny. Pokud jste se rozhodli do soutěže zapojit, pamatujte prosím na správné pojmenování snímku, jinak nemůže být do soutěže vůbec zařazen. 

Osm mega v mobilu je realitou
Protože páteční článek o fotomobilech vyvolal poměrně bohatou diskuzi, rozhodli jsme se představit vám i jeden z nových fotomobilů, které byly výrobcem vybaveny fotoaparátem s osmimegapixelovým čipem – Sony Ericsson C905.


6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola