16
Fotogalerie

Týden na DIGIareně – Olympus má novou zrcadlovku

Sumo Paint editor * Havárie při upgrade firmware * Parametry hledáčku * Fotograf Pepexdx * Kouř před objektivem

Test osmnácti digitálů v časopisu Computer
V posledním čísle časopisu Computer vyšel velký test osmnácti digitálních fotoaparátů. Výběr testovaných fotoaparátů pokryl spektrum od těch nejlevnějších nenáročných kompaktů až po profikompakty a ultrazoomy v ceně přibližně do deseti tisíc. V našem článku si můžete stáhnout testovací fotografie pořízené každým jednotlivým testovaným modelem.

NikonClub zahájil registraci účastníků na setkání fotografů „NikonSraz 2009“
Na stránkách NikonClubu ČR byla otevřena registrace na nadcházející sraz členů. Setkání se uskuteční v národním parku České Švýcarsko o víkendu 15.–17. května. Pro účastníky je připravený bohatý program plný přednášek a fotovýletů.

Setkání fotografů – festival Fotojatka 2009
Pod názvem Fotojatka 2009 se skrývá již třetí ročník opravdu „masového“ fotofestivalu. Festival představuje divákům špičkové české i světové fotografy a to nejen formou prezentace samotných snímků, ale i diskuzemi s některými z autorů.

Sumo Paint - těžká váha mezi online bitmapovými editory
Sumo Paint je jedním z zajímavějších online webových grafických editorů. Záměrně uvádím „grafických“, protože zde můžete nejen editovat vaše fotografické snímky, ale zároveň i vytvářet vlastní díla. Dalším bonusem aplikace může třeba být i možnost zveřejnit svou tvorbu přímo na serveru a diskutovat nad ní s místními uživateli.

prostředí.jpg symmetry tool.jpg
max. velikost | max. velikost
Sumo Paint: upravujeme fotografii | Tvoříme grafiku

Co dělat v případně nevydařeného upgrade firmware?
Stalo se vám někdy, že se vám nepodařilo do fotoaparátu nahrát novou verzi firmware a fotoaparát přestal reagovat? Jak řešit takovouto krizovou situaci?

Miniaturní Canon 5D Mark II
Miniaturizace se nedá zastavit a tak si dnes můžete koupit i vlastní miniaturní verzi zrcadlovky Canon 5D Mark II.

Solidní základ: nová zrcadlovka Olympus E-450
Společnost Olympus představila novou zrcadlovku. Model E-450 je určen především začínajícím fotografům. Konstrukce vychází z 4/3 standardu, zrcadlovka byla osazena desetimegapixelovým MOS čipem.

E-450__back_on_XL.jpg E-450__Body_sideLe_XL.jpg E-450__Body_top_XL.jpg
max. velikost | max. velikost | max. velikost
Rozmístění ovládacích prvků na zadní stěně | Pohled do útrob | Tlačítka a kolečko režimů

Jak složit HDR z fotografií z mobilu?
Na sesterském webu MobilMánia se objevil zajímavý článek, který vám umožní vytvářet HDR fotografie i z snímků Jpeg pořízených vaším mobilem. Program se jmenuje Dynamic Photo HDR 4.3.

Fotografie týdne: O čem brankáři nevědí
Středa přinesla na stránky DIGIareny další fotografii týdne. Tentokráte jsme zvolili poněkud jiný přístup a formát a ve článku najdete i rozhovor se samotným autorem fotografie.

O čem brankáři nevědí 
O čem brankáři nevědí; foto Cikorsky

Redukce bajonetu Canon EF–Nikon AF, neuvěřitelné skutečnosti
Původní záměr pobavit čtenáře a napsat aprílový článek o redukci mezi bajonety objektivů Canon a Nikon nám zhatila malá německá firma. Ta takový bajonet totiž opravdu vyrábí...

Canon_EOS_350D-Nikon_AF_50mm-b.jpg EOSNIK_Adapter.JPG
Tělo Canon s nasazeným objektivem Nikkor | Adaptér bajonetů

Líbilose.cz: Podívejte se na nejoblíbenější články měsíce března
Měsíc březen je za námi a přišel čas na krátkou rekapitulaci. Kterým článkům jste projevili na našich stránkách největší přízeň? Podívejte se do našeho žebříčku nejoblíbenějších článků.

Upravujeme RAW, díl třetí: Svítání na Pohansku v HDR
Třetí kolo klání o nejlepší úpravu snímku skončilo a přišel čas na vyhodnocení. První místo a nejvíce hlasů od ostatních návštěvníků galerie dostal fotograf skrývající se za pseudonymem Jospo.

Zároveň bylo odstartováno další kolo soutěže, tentokráte Upravujeme RAW z oblasti rodinné fotografie.

01_Digi_HDR-2sm.jpg
max. velikost
autor: Jospo

Nastavení WB podle pivní pěny?
Se správným vyvážením bílé barvy bojují fotografové odnepaměti. Jedni s sebou nosí šedou tabulku, jiní zase nastavují vyvážení podle toho co je po ruce – například pivní pěny. Jak nastavujete vyvážení bílé barvy vy?

Nikon D90 nebo Canon 40D?
Asi nejčastěji slýchaná otázka na všech fotografických fórech vůbec – „jaký vybrat fotoaparát?“ Je lepší koupit si Nikon D90? Nebo raději zvolit v dané cenové hladině Canon EOS 40D?

Zvětšení hledáčku fotopřístroje
O tom, že fotografii je potřeba správně komponovat již při samotném pořizování snímku, asi nemá cenu polemizovat. Pro správnou kompozici snímku ale musí hledáček vašeho fotoaparátu splňovat jisté podmínky.

A3-020.jpg 
Cesta fotografovaného obrazu do hledáčku zrcadlovky

Fotolab plánuje letos vyrobit 66 milionů fotografií
Společnost Fotolab prošla restrukturalizací a bude mít nově pouze centrální pobočku v naší republice a to v Praze.

Aktualizace firmware pro Olympus E-30
Nová verze firmware pro zrcadlovku Olympus E-30 je k dispozici na stránkách výrobce. Verze ztišuje stabilizátor obrazu při určitých nastaveních fotoaparátu, případně odstraňuje drobné problémy při přehrávání snímků.

Pepexdx: Rád fotografuji lidi a vše s nimi spjaté
Jozef Danyi – fotograf, který se na různých serverech skrývá pod přezdívkou pepexdx. V jeho portfoliu najdete zajímavé a inspirativní fotografie plné nápadů z oblasti fotomodelingu i sportovních fotografií.

MATRIX_ctverecFinal.jpg serie_čekání_na_déšť_II.jpg sportovní-fotografie-BIKER.jpg
max. velikost | max. velikost | max. velikost
Fotografie autora pepexdx (Jozef Danyi)

Když v atelieru houstne dým
V nedělním fotoškole se budeme abstraktní fotografii. Ivan Krejza pro vás sepsal návod, jak dobře vyfotit kouř vonných tyčinek.

Obrázek 1.jpg Obrázek 2.jpg Obrázek 3.jpg
Obarvením kouře v editoru a zrcadlením vzniknou zajímavé obrazce 

Určitě si přečtěte

Články odjinud