Týden na DIGIareně – Olympus E-3 v terénu

Týden na DIGIareně – Olympus E-3 v terénu

Listopad, měsíc fotografie * Záplata pro Sony A700 * Siluety bez západu slunce * Jak velké paměťové karty používáte?

Reportážní snímky v galerii DIGIareny
Tento týden jsme zabrousili v naší galerii do oddělení reportážních snímků. Králem první desítky těch „nej“ snímků se stejně jako minule stal zcela zaslouženě pan Petr Drančák. 


Peter Drančák – „První nahození“

Líbilose.cz: Nejlepší články minulého týdne 
Pravidelný žebříček nejoblíbenějších článků DIGIareny najdete na serevru Líbilose.cz.

Mezi nebem a betonem
Článek Davida Rakušana o tom, že k tomu, aby fotograf pořídil působivé snímky netřeba vyjíždět do dálných krajů – naopak – stačí se projít svým městem.

Apple Aperture v novém kabátě
Nová verze programu Apple Aperture je na světě. Ve verzi 1.5.6 nabízí Apple svým zákazníkům nejen výrazně vyšší stabilitu programu, ale například i podporu nové verze operačního systému Mac OS X Leopard

Hieronymus Františka Chrástka
Až do desátého listopadu můžete v Domě umění navštívit výstavu „Hieronymus“, která je průřezem tvorby fotografa Františka Chrástka.

Cesta do pohádky na Fotografii týdne 
Za devatero horami a devatero řekami stála malá horská vesnička. Schovávala se v mlze a už sto let spala...


moninka - „Cesta“

Ulomila se vám dvířka na foťáku?
Jedním z mnoha zajímavých témat našeho fóra se zabývá dozajista i vlákno, ve kterém si uživatelé vyměňují zkušenosti s mechanickou výdrží krytek na svých fotoaparátech.

Olympus FE290: Osmadvacítka za sedm
Kompaktní fotoaparáty, které jsou vybaveny širokým ohniskem stále nejsou příliš časté v nabídkách jednotlivých výrobců. Jednou ze světlých výjimek je například Olympus FE290.

První záplata pro Sony A700
První update firmwaru pro novou zrcadlovku A700 je tu! Vašemu fotoaparátu tato aktualizace dopřeje lepší funkčnost odšumovacího filtru, stejně jako vyšší ostrost obrazu.

Přehled cen digitálů – Olympus E-3: novinka tohoto týdne
Nejnovější zrcadlovka od Olympusu by se měla objevit na pultech prodejců během listopadu. Nejvíce novinek najdete tento týden v nabídce Cybexu a Oehlingu.

Siluety bez západu slunce 
Jiří Hájek tento týden ukázal začínajícím i pokročilým fotografům, jak poměrně jednoduchou cestou na snímku „vyrobit“ siluetu.

Ricoh GR Digital druhé generace 
Druhou generaci kompaktního digitálu GR Digital uvedl Ricoh. Parametry ani ovládání nového fotoaparátu se od svého předchůdce téměř neliší – přesto však příjemnou novinkou tohoto modelu je například desetimegapixelový čip.

Bratislavský fotosvátek
Již sedmnáctým rokem je pro Bratislavu listopad měsícem fotografie. Pro návštěvníky slovenského hlavního města je připraveno na pětatřicet výstav a řada doprovodných akcí.

Za kvalitu nemusíte platit tisíce
Ve svém dalším článku představuje Jiří Hájek čtenářům freewarový fotoeditor jménem Artweaver.

Jak funguje širokoúhlá předsádka? 
Nevíte jak funguje, nebo co to vůbec je ta „předsádka“? V tom případě je naše diskuzní fórum tím pravým místem pro vás.

Bezdrátová paměťová karta je na světě
Společnost Eye-fi uvedla na trh první paměťovou kartu, díky které můžete své snímky automaticky přenést do svého počítače přes WiFi. Karta samotná má kapacitu 2GB.

Fotografie týdne s perlou ve vlasech
Další fotografie týdne v sobě nese nádech atmosféry podzimu, ale rozhodně se nedá označit za typický snímek plný pestrých podzimních barev. Právě naopak.


Migg - „S perlou ve vlasech“

První zkušenosti s Olympusem E-3
První zprávy o nové zrcadlovce E-3 od Olympusu jsme vám přinesli již v polovině října. Nyní se podařilo Petru Březinovi strávit s předprodukčním vzorkem fotoaparátu jeden den v terénu.

Jak velké paměťové karty používáte?
Žijeme v době, kdy výrobci své fotoaparáty vybavují čipy se stále větším rozlišením. Jakou kapacitu paměťové karty používáte vy?

Širokoúhlý a tenký: Lumix FX55
Ultrakompaktní digitály jsou více a více oblíbenější. Mají však stále ještě co nabídnout?

Určitě si přečtěte

Články odjinud