Týden na DIGIareně – Obrázky od Picasa

25. března 2007
TWEET SDÍLET
Deset nej portrétů * Dva v jednom – stativ a brašna * DIGIfoto 3/2007 * Udělějte si fotku jako po babičce * Ultraširoké zoomy

Pohled do duše – deset nejlepších portrétů
Další zastávka v naší galerii nás zavedla do koutku fotografů – portrétistů. Vybrali jsme pro vás deset snímků, které se vám, návštěvníkům naší galerie, líbí nejvíce.

Klepněte pro větší obrázek
lubyk – „Brown“

Návrat Rolleiflexe?
Minox představil další miniaturní remake klasického fotoaparátu – je jím limitovaná edice dvouoké zrcadlovky Rolleiflex v červené barvě.

Dva v jednom – stativ a brašna
Pokud nechcete svěřit svoji drahou zrcadlovku jen tak nějaké trojnožce, možná byste měli popřemýšlet o StabilBagu...

Vyšlo DIGIfoto 3/2007
V tomto týdnu se na vašich oblíbených novinových stáncích a ve vašich poštovních schránkách objevilo již třetí letošní číslo DIGIfota. Ústředním tématem je reportážní fotografie, mimoto můžete na 106 stránkách čísla najít mnoho rozhovorů, tipů, rad a triků.

Extrémně rychlá GPS pro digitální fotoaparáty
Na veletrhu PMA, který se konal minulý týden v Americe byla firmou NPX Software představena technologie „SwGPS SnapShot“. Principem není neustálý záznam aktuální polohy, ale modul se zapne jen na „desetinku“ sekundy, uloží data aktuálně vysílajících satelitů a přesné určení polohy potom provedete doma, v teple, na svém PC.

Picasa: organizátor i editor fotografií
Program Picasa od firmy Google používá jistě mnoho amatérských fotografů, přesto (nebo právě proto) nezaškodí seznámit se s ním trochu blíže.

Fotografická soutěž varuje před násrůstem spotřeby energie
Startuje již čtvrtý ročník fotografické soutěže „Ekologie v objektivu“. Letošní ročník soutěže je motivován tématem „Energie pro budoucnost“. Cílem projektu je ukázat na stále se zvyšující spotřebu energií v průmyslu i v domácnosti.

První aktualizace firmwaru pro Fuji S5 Pro
První aktualizace firmwaru pro Fujifil Finepix S5 Pro je na světě. Výrobce si od aktualizace slibuje především zlepšení obrazové kvality snímků.

Festivalová fotografie – méně je někdy více
Přinášíme rady a tipy pro fotografování na festivalech. Tentokrát se budeme věnovat hlavně záznamu větších akcí na volném prostranství.

Hádka racků na fotografii týdne
Titulem fotografie týdne byl tentokráte zvolen snímek „zvířecí“... Autorem snímku „Ranní hádka“ je adamec, autor, jehož jméno u fotografie s sebou nese jistotu kvalitní podívané.

Klepněte pro větší obrázek
adamec – „Ranní hádka“

S Casiem do hlubokých vod
Casio představilo sadu podvodních pouzder pro své fotoaparáty z řad Z a S. S takto „vylepšeným“ fotoaparátem se budete moci potápět do hloubky až čtyřiceti metrů.

Udělejte si fotku jak po babičce
Vyfotili jste snímek, z něhož dýchají časy dávno minulé a jedné co mu chybí je ta správná patina? Není problém, návod najdete v našem dalším článku.

Rychle a bezpečně: flashdisk PNY Attaché Pro
Společnost PNY představila USB Flashdisk, který je se svou rychlostí 29 MB/s při čtení a 17 MB/s při zápisu nejrychlejším diskem na trhu.

Přehled cen digitálů – Sony vstupuje na trh
Tento týden se ceny fotoaparátů držely v podstatě na podobné úrovni jako v týdnu minulém, v ceníku se však objevily nové modely od Sony – CyberShot DSC-H9 a DSC-T100.

Nový firmware pro Panasonic L1
Panasonic oznámil vydání nové verze firmwaru pro digitální zrcadlovku Panasonic Lumix L1. Aktualizace by měla přinést dle informací výrobce mnoho nových vylepšení.

Jak spojit video z digitálu? (diskuze)
Mnoho kompaktů již dnes podporuje i záznam videa. Většina přístrojů pak pro ukládání používá formát MOV. Pokud jste narazili na stejný problém jako jeden z našich uživatelů a nevíte jak sestříhat více uložených videosouborů do jednoho většího, navštivte naše fórum.

Cesta za tichem
Několik rad jak si vyfotit zátiší, na co dávat pozor a jak si pomoct k lepším snímkům – toť náplní sobotního článku.

Test: Ultraširočina pro DSLR
Jestliže hledáte vhodný širokoúhlý objektiv, pak následující porovnání tří zoomových objektivů výhradně pro digitální zrcadlovky je určeno právě vám.