Týden na DIGIareně – Obraz v obraze

11. května 2008
TWEET SDÍLET
Týden na DIGIareně – Obraz v obraze
Vychází DIGIfoto 5/2008 * Jaký polarizační filtr na DSLR? * Dvojice novinek od Kodaku * Když objektiv neostří * Fototiskárny Canon

Na Fotografii týdne opět v říši makra
Slovy jednoho ze čtenářů, fotografové se vracejí z lovu a vytahují samé perly. I když tyto kapky připomínají spíše diamanty.

Klepněte pro větší obrázek
monnika – „Perly“

Líbilose.cz: Nejlepší články týdne
Server Líbilose.cz nabízí přehled těch nejoblíbenějších článků DIGIareny za posledních sedm dní. 

Vychází nové DIGIfoto 5/2008
Květnové číslo DIGIfota je již v prodeji. Více než sto stránek nabízí obvyklou směs tipů, triků a recenzí. Ústředním tématem tohoto čísla je černobílá digitální fotografie, v časopise najdete i megarecenzi zrcadlovky Sony Alfa A350 a kompaktu Sigma DP1. 

Jaký polarizační filtr na DSLR?
Slunné dny ponoukají mnoho fotografů k doplnění své výbavy o polarizační filtry. Jaký filtr ale vybrat ze široké nabídky? 

Nová dvojčata od Kodaku
Kodak představil dvojici nových kompaktů – C713 a C813. Jediným praktickým rozdílem mezi oběma modely je velikost čipu – 7MPx u C713 a 8Mpx u „osmsettřináctky“.

Obraz v obraze
Karel Horký ve svém dalším článku předkládá začátečníkům i těm pokročilejším několik rad o tom, jak správně volit kompozici, případně jak posléze snímek upravit, abychom z něj vytěžili maximum. 

Když objektiv neostří
Co dělat, když váš nový objektiv se zrcadlovkou nespolupracuje přesně tak jak by měl a správně neostři? 

Přehled cen digitálů – zelená je nejen tráva
V přehledu cen tohoto týdne najdete nejen několik novinek, jako například Nikon Coolpix S52 a S52c), ale i výrazné množství slev. 

Kufřík plný energie od Sanyo
Splečnost Sanyo uvedla na trh „kufřík plný energie“. Obsahem kufříku jsou 4 akumulátory AA, 2 AAA, nabíječka a několik adaptérů. 

Železný muž: v akci s odolným kompaktem
Olympus před několika lety zareagoval na mezeru na trhu a přišel s modelovou řadou „outdoorových“ kompaktů, u kterých garantuje jistou míru nezničitelnosti, co se týče odolnosti vůči vodě a nárazům. 

Příruční fototiskárny Canon
Dvě nové fototiskárny představili v tomto týdnu zástupci společnosti Canon. Oba modely, CP770 i CP760 podporují přímý tisk z mnoha různých typů paměťových karet, bezdrátový tisk a samozřejmě i několik základních funkcí automatických korekcí snímku.

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos