Týden na DIGIareně – Obraz v obraze

11. května 2008
TWEET SDÍLET
Týden na DIGIareně – Obraz v obraze
Vychází DIGIfoto 5/2008 * Jaký polarizační filtr na DSLR? * Dvojice novinek od Kodaku * Když objektiv neostří * Fototiskárny Canon

Na Fotografii týdne opět v říši makra
Slovy jednoho ze čtenářů, fotografové se vracejí z lovu a vytahují samé perly. I když tyto kapky připomínají spíše diamanty.

Klepněte pro větší obrázek
monnika – „Perly“

Líbilose.cz: Nejlepší články týdne
Server Líbilose.cz nabízí přehled těch nejoblíbenějších článků DIGIareny za posledních sedm dní. 

Vychází nové DIGIfoto 5/2008
Květnové číslo DIGIfota je již v prodeji. Více než sto stránek nabízí obvyklou směs tipů, triků a recenzí. Ústředním tématem tohoto čísla je černobílá digitální fotografie, v časopise najdete i megarecenzi zrcadlovky Sony Alfa A350 a kompaktu Sigma DP1. 

Jaký polarizační filtr na DSLR?
Slunné dny ponoukají mnoho fotografů k doplnění své výbavy o polarizační filtry. Jaký filtr ale vybrat ze široké nabídky? 

Nová dvojčata od Kodaku
Kodak představil dvojici nových kompaktů – C713 a C813. Jediným praktickým rozdílem mezi oběma modely je velikost čipu – 7MPx u C713 a 8Mpx u „osmsettřináctky“.

Obraz v obraze
Karel Horký ve svém dalším článku předkládá začátečníkům i těm pokročilejším několik rad o tom, jak správně volit kompozici, případně jak posléze snímek upravit, abychom z něj vytěžili maximum. 

Když objektiv neostří
Co dělat, když váš nový objektiv se zrcadlovkou nespolupracuje přesně tak jak by měl a správně neostři? 

Přehled cen digitálů – zelená je nejen tráva
V přehledu cen tohoto týdne najdete nejen několik novinek, jako například Nikon Coolpix S52 a S52c), ale i výrazné množství slev. 

Kufřík plný energie od Sanyo
Splečnost Sanyo uvedla na trh „kufřík plný energie“. Obsahem kufříku jsou 4 akumulátory AA, 2 AAA, nabíječka a několik adaptérů. 

Železný muž: v akci s odolným kompaktem
Olympus před několika lety zareagoval na mezeru na trhu a přišel s modelovou řadou „outdoorových“ kompaktů, u kterých garantuje jistou míru nezničitelnosti, co se týče odolnosti vůči vodě a nárazům. 

Příruční fototiskárny Canon
Dvě nové fototiskárny představili v tomto týdnu zástupci společnosti Canon. Oba modely, CP770 i CP760 podporují přímý tisk z mnoha různých typů paměťových karet, bezdrátový tisk a samozřejmě i několik základních funkcí automatických korekcí snímku.

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola
8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika
6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Software
Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne