Týden na DIGIareně – nový Nikon na obzoru

Týden na DIGIareně – nový Nikon na obzoru

Zamyšlení nad rodinnou fotografií • Fotografie týdne • Pozvánka do galerie • Přehled cen • Princip snímacího čipu • Podrobný test • Fotoškola

Deset nahých těl – desetkrát jinak
Při našich pravidelných toulkách galerií jsme nemohli vynechat kategorii věnovanou aktu. Vítězem se tentokrát stal fotograf s nickem steirn a jeho snímek Day 203.

01.jpg
steirn: Day 203  

Podvodní pouzdra Fantasea
Chystáte-li se se svým "miláčkem" na zimní prázdniny k moři, proč si nevyzkoušet jaké je třeba podvodní focení? Fantasea Line nabízí ve svém sortimentu vodotěsná pouzdra na několik typů fotoaparátů značky Nikon a Olympus.

Nikon D40 – nový standard pro začátečníky?
Před nedávnem se na webu objevily neoficiální informace o nové zrcadlovce Nikon D40. Tato by podle všeho měla být určena úplným nováčkům ve fotografii – vybavením i funkčností se řadí mírně před D50.

Sony T50 ve stylu Jamese Bonda
V kinech se objevil nový film ze ságy o agentu jejího Veličenstva – Jamesu Bondovi. U této příležitosti vydala Sony celou sérii produktů s logem 007. Jedním z nich je i fotoaparát Sony DSC-T50.

Solidní ultrazoom: Fujifilm FinePix S6500fd
Digitál S6500fd je pomyslným mezistupněm mezi ultrazoomovými modely S5600 a S9500. Nový 6Mpx fotoaparát krom jiného disponuje i funkcí detekce tváří.

Nevíte, kterou? Katalog digitálů poradí
Nejen pro všechny ty, kdo by si rádi koupili nový fotoaparát, jen ještě nevědí jaký model si vybrat, je tu nový katalog digitálů. Více jak sto stran nabitých novými modely a jejich parametry a mnohem více můžete dostat za méně než sto korun.

Objevte kouzlo výřezu
Jedním z mnoha milníků na cestě k dokonalé fotografii je výřez. Právě správnému výřezu se věnuje ve svém článku Petr Zajíček.

Význam rodinné fotografie
Miro Veselý nám nabídnul své zamyšlení nad překotným vývojem fotografie, archivací snímků a rodinnou fotografií jako takovou.

Dvě giga v xD provedení
Společnost PNY Technologies oznámila zahájení prodeje nové 2GB paměťové karty xD Picture Card.

Fototiskárna Sony
Nová digiátlní fototiskárna byla představena zástupci Sony. Model UP-D75 pracuje na principu termosublimačního tisku.

Stylovka Fuji ve třech barvách
Nový model ultrakompaktního fotoaparátu z dílen Fuji je na světě. FinePix Z5fd je nabízen ve třech barevných provedeních, pro snadnější portrétování je vybaven funkcí face detection a na trhu by měl být dostupný v lednu 2007.

Photoshopácké maličkosti
V tomto článku najdete praktické rady Karla Horkého, jak efektivně využívat některé nástroje v Photoshopu pro snadnější úpravy a lepší vzhled vašich fotek.

Přehled cen digitálů
Další pravidelný ceník digitálů je tady. Do přehledu přibyly tři novinky od Kodaku, dále došlo ke značnému rozšíření sortimentu u e-shopu Oehling. Zlevnily digitály Olympus, HP, Casio a Acer.

Fotografie týdne
S dalším týdnem přichází i další fotografie týdne. Tentokráte patřil nejlepší snímek do kategorieTechnika a vavřínové věnce slávy patří Rasťo Margušovi.

letadlo.jpg
FlyArt: Crazy Flight

Jak pracuje snímač v digitálu
Jednou z nejdůležitějších součástí fotoaparátu je snímací čip. Jaký je rozdíl v technologiích CMOS a CCD a jak ovlivňuje velikost čipu kvalitu fotografie?

Šestka v Pražském domě fotografie
V Pražském domě fotografie bude v následujícím půlroce představen průřez tvorbou studentů a čerstvých absolventů českých vysokých uměleckých škol oboru fotografie.

Přepychová věc: Panasonic Lumix DMC-LX2 (test)
Na počátku stál světový unikát, osmimegapixelový Lumix DMC-LX1 s 1/1,65" čipem v poměru stran 16:9. Po roce uvádí Panasonic desetimegového nástupce LX2.

Určitě si přečtěte

Články odjinud