Týden na DIGIareně – Novinky od Panasoniku

Týden na DIGIareně – Novinky od Panasoniku

Jak kupovat nový digitál? * Jaký objektiv na krajinu? * Tisk fotografií ve fotolabu * Fotovýlet: Lokálkou do Kanady

Geometrie prostoru na Fotografii týdne
Převážná většina snímků architektury je fotografována tak, aby byla nechtěná perspektiva a sbíhavost linií co nejvíce potlačena. Fotograf s přezdívkou Fufik na to šel ale jinak a jeho snímek si vysloužil ocenění fotografie týdne.


Fufik - „SND IV.“

Líbilose.cz: Nejlepší články týdne
Na stránkách serveru Líbilose.cz můžete i tento týden najít aktuální přehled nejoblíbenějších článků DIGIareny.

Panasonic: čtyřikrát a pokaždé jinak
Zástupci Panasoniku nám v tomto týdnu představili hned čtyři novinky. Lumixy FX37 a FX150 patří mezi stylovky, do kategorie ulatrazoomových EVF fotoaparátů přibyl přístroj s označením FZ28 a ti, kteří koukají ještě výše se mohou těšit na pokročilý LX3.

Co s nečitelnou kartou?
Co se dá dělat, když vám počítač odmítne načíst data z paměťové karty? Radu, jak vyřešit nepříjemný problém, můžete najít třeba v našem diskuzním fóru.

Záplatujte svůj Olympus
Novou verzi firmwaru připravil Olympus pro svůj ultrazoomový fotoaparát SP-570 UZ. Upgrade vylepší odezvu vašeho aparátu při zoomování.

Co je pro vás nejdůležitější při koupi nového digitálu?
Pro každého je při výběru nového digitálu důležité něco jiného. Pokusili jsme se najít alespoň několik společných bodů, nad kterými by se měl zamyslet každý, kdo si pořizuje nový přístroj.

Nové paměťové karty od Panasoniku
Kromě již zmíněných nových fotoaparátů představil Pansonic dvě nové paměťové karty SHDC. Jedna s kapacitou 6 GB, druhá pak s kapacitou 12 GB.

Zoner Photo Studio 10 Professional se slevou 44%
Nejlepší český software pro úpravu fotografií Zoner Photo Studio 10 nyní dostanete na DVD Computeru zdarma.

Jaký objektiv na krajinu?
Výběr nejvhodnějšího objektivu na focení toho kterého fotografického žánru nebývá obvykle zcela triviální záležitostí. V diskuzním fóru se tentokrát hledá optimální objektiv na krajinky.

Tiskneme fotografie ve fotolabu
Jiří Hájek tento týden radí čtenářům, jak se co nejlépe připravit na tisk fotografií ve fotolabu. Základem je samozřejmě barevná kalibrace monitoru, při zpracování dat ve fotolabu na vás ale mohou čekat i další úskalí.

První záplata pro Samsung
Nový firmware pro digizrcadlovku GX-20 vydala společnost Samsung. První aktualizace opraví ve vašem fotoaparátu několik drobnějších nedostatků, krom jiného například sníží šum snímků při určitém nastavení přístroje.

Fotovýlet: Lokálkou do Kanady
Náměty, v nichž se malebná krajina snoubí s historickou technikou, jsou vděčné a vzácné. Zavítejte do České Kanady!

Jak se bránit nechtěné publikaci fotek?
Občas se může stát, že někdo zneužije vaše snímky a opublikuje je bez vašeho souhlasu. Dá se proti tomu nějak bojovat, a pokud ano, jak?

Určitě si přečtěte

Články odjinud