Týden na DIGIareně – Novinky na všech frontách

2. září 2007
TWEET SDÍLET
Týden na DIGIareně – Novinky na všech frontách
Pondělní exotika v galerii * Výroční batoh Lowepro * DIGIfoto 8/2007 * Problematický ultrazoom od Tamronu

Pondělní exotika v galerii DIGIAreny
Desítku nejlepších fotografií další sekce uživatelské fotogalerie vám přinášíme opět jako první pondělní článek. 

Klepněte pro větší obrázek
Dugg – Waves of desert

Výroční batoh Lowepro
Několik dalších novinek v podobě fotobrašen jsme vám představili v dalším pondělním článku.

Ricoh Caplio R6 opět se záplatou
V pořadí již třetí aktualizaci firmwaru vydal Ricoh pro svůj digitální fotoaparát Caplio R6. Verze 1.43 upravuje problému se správným zobrazením hodnot zoomu při některých nastaveních fotoaparátu.

DIGIfoto 8/2007 v prodeji
Letošní již osmé číslo časopisu DIGIfoto můžete od úterka najít na pultech svých oblíbených prodejen denního tisku.

Klepněte pro větší obrázek

Protože svět je bez hranic
Ústředním tématem osmého čísla DIGIfota je panoramatická fotografie. V rámci tohoto tématu vám proto přinášíme rozhovor s Jeffry Martinem.

Středoformátový Pentax asi nebude
Zástupci Pentaxu vydali prohlášení, podle kterého není dokončení středoformátové zrcadlovky Pentax 645 prioritou firmy. Může se tak stát, že se digitálního středoformátu od Pentaxu nikdy nedočkáme.

Problematický ultrazoom Tamron
Objektivu Tamron AF 28–300 F3,5–6,3 XR Di VC s bajonetem pro Canon se také jen tak nedočkáme. Podle Tamronu došlo k problémům v mechanismu redukce vibrací.

IrfanView 4.0 – netušené možnosti
Není to dlouho co se na webu objevila nová verze populárního prohlížeče IrfanView nesoucí kulaté číslo 4.0. Michal Černý ve svém článku prochází novinky a možnosti, které nová verze přináší.

Jak udělat z fotek film?
Uživatelská dizkuze se tentokrát zaměřila na téma přeměny fotografií v animaci. Jak tedy na to, abyste mohli ze série po sobě nafocených snímků vytvořit film?

Duel: Fujifilm F40fd vs. Nikon Coolpix S200
Srovnávací test Mikuláše Barana jsme vám přinesli ve čtvrtek. Proti sobě na kolbišti stojí Fujifilm Finepix F40fd a Nikon Coolpix S200.

Olumpus E3 je tu!
Profesionální digizrcadlovka E1 od Olympusu se dočkala svého nástupce. Je jím právě v nadpisu zmíněný model E3 s výklopným a otočným displejem, funkcí LiveView. Podle neoficiálních informací se tento fotoaparát objevil na tiskové konferenci v Koreji, podrobnější technické parametry ale nejsou ještě veřejnosti známy.

Zdraží digitální fotoaparáty?
Evropská unie plánuje přeřadit fotoaparáty odpovídající jistým minimálním technickým parametrům do jiné kategorie a zvýšit tak dovozní clo na tyto fotoaparáty. Může se tak stát, že valná většina fotoaparátů podraží.

Photoshop: Vrstvy úprav a jejich masky (pokračování)
Alena Hovorková přinesla našim čtenářům další díl fotoškoly věnované Adobe Photoshopu. Téma tohoto dílu navazuje na díl předchozí a čtenář se dozví více o maskách vrstev.

SanDisk zvyšuje kapacity
SanDisk představil osmigigový Memory Stick PRO Duo a také karty formátu SDHC s kapacitou 4GB. Obě karty patří do řady Ultra II a to značí přenosovou rychlost 10Mb/s.

Digitální zrcadlovky v podání Panasoniku
Novou digitální zrcadlovku představil i Panasonic. Panasonic Lumix L10 s čipem 10 MPx je určen širší uživatelské základně než „bratříček“ L1.

Digitály rostou jako houby po dešti
S koncem prázdnin se na trhu objevilo mnoho nových modelů digitálních fotoaparátů. V článku najdete novinky od Pentaxu, Casia, jeden přírustek i od Ricohu. Patrně nejvíce nových modelů v tomto týdnu představil ale Nikon a to ne jen „pár“ kompaktů, ale rovnou i dvě nové zrcadlovky. Třešinkou na dortu je pak pětice objektivů Nikkor.

Krůček k dokonalosti: Nikon Coolpix P5000 (test)
Pokročilé digitální kompakty mají stále své místo na trhu, Nikon tuto kategorii oživil černou krabičkou se stabilizací.

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer