Týden na DIGIareně – novinky Canonu

Týden na DIGIareně – novinky Canonu

DIGIfoto 9/2008 * Bibble 5 na obzoru * Casio Exilim FH20 * Digitál pro leváky? * Nové fotorámečky HP

Canon PowerShot A1000 IS: první foto
Není to dlouho, co jsme vám nabídli první videoseznámení s novinkou v nabídce Canonu – PowerShotem A1000 IS. Tento týden jsme připravili první demosnímky pořízené tímto fotoaparátem.

Líbilose.cz: Nejčtenější články týdne
Přehled nejčtenějších článků uplynulého týdne najdete jako vždy na serveru Líbilose.cz.

Vychází nové DIGIfoto 9/2008
Letos již deváté číslo DIGIfota vyšlo právě tento týden. Tématem čísla je fotografování krajinného detailu, najdete zde ale i mnoho dalších zajímavých článků a recenzí.

SanDisk navyšuje kapacitu a rychlost
Modelová řada CompactFlash karet Extreme III od SanDisku dostala novinku. Je jí karta kapacity 32 GB, která má dle inzerovaných údajů od výrobce zvládat přenosovou rychlost až 30 MB/s.

Nová Bibble na obzoru
BibbleLabs lákají návštěvníky webu a své zákazníky na ukázky z připravované páté verze programu Bibble.

Casio opět vysokorychlostně: Exilim FH20
Další vysokorychlostní novinku ve svém portfoliu představilo Casio. Novinka s devítimegapixelovým čipem a rozsahem zoomu 26–520mm. Fotoaparát zvládá natáčet video rychlostí až 1 000 sn/s.

Existuje digitál pro leváky?
Existuje vůbec na trhu nějaký fotoaparát vyrobený tak aby s ním mohli pohodlně fotografovat leváci? I když žádný konkrétní model jsme nenašli, cesty existují.

Nová poloprofi třída: Canon EOS 5D Mark II
S blížícím se veletrhem Photokina začínají výrobci fotoaparátů pomalu představovat novinky nadcházející sezóny. I Canon představil novinky své fotodivize. Jednou z nich je nová poloprofesionální zrcadlovka Canon EOS 5 Mark II.

Nová kniha: Fotografujeme glamour
Další novinka se objevila v nabídce nakladatelství ComputerPress. Kniha poradí jak správně fotografovat žánr glamour, čeho se vyvarovat a na co nezapomenout.

Nové digitální fotorámečky HP
Novou řadu digitálních rámečků představila i společnost HP. Řada nabízí hned 4 velikosti rámečků – od kapesní velikosti 3,5“ až do „stolního“ modelu s úhlopříčkou 10,4“.

Podzimní Canon: HD video v řadě SX
Jak jsme již avizovali, Canon představil tento týden své novinky. Kromě zrcadlovky EOS 5D Mark II se novinek dočkaly i modelové řady G a SX.

Přehled cen digitálů – Nové fullframy jsou tu
Hitem posledního vydání přehledu cen digitálních fotoaparátů jsou tento týden obě nové fullframové zrcadlovky – jak Canon EOS 5D Mark II, tak i Sony Alfa 900.

Malý kompakt na video?
Při výběru nového fotoaparátu někteří budoucí fotografové hledí spíše na to, jestli bude jejich nový fotoaparát umět v dostatečné kvalitě natáčet video. Jaký kompakt tedy v tom případě vybrat?

Určitě si přečtěte

Články odjinud