Týden na DIGIareně – novinky Canonu

21. září 2008
TWEET SDÍLET
Týden na DIGIareně – novinky Canonu
DIGIfoto 9/2008 * Bibble 5 na obzoru * Casio Exilim FH20 * Digitál pro leváky? * Nové fotorámečky HP

Canon PowerShot A1000 IS: první foto
Není to dlouho, co jsme vám nabídli první videoseznámení s novinkou v nabídce Canonu – PowerShotem A1000 IS. Tento týden jsme připravili první demosnímky pořízené tímto fotoaparátem.

Líbilose.cz: Nejčtenější články týdne
Přehled nejčtenějších článků uplynulého týdne najdete jako vždy na serveru Líbilose.cz.

Vychází nové DIGIfoto 9/2008
Letos již deváté číslo DIGIfota vyšlo právě tento týden. Tématem čísla je fotografování krajinného detailu, najdete zde ale i mnoho dalších zajímavých článků a recenzí.

SanDisk navyšuje kapacitu a rychlost
Modelová řada CompactFlash karet Extreme III od SanDisku dostala novinku. Je jí karta kapacity 32 GB, která má dle inzerovaných údajů od výrobce zvládat přenosovou rychlost až 30 MB/s.

Nová Bibble na obzoru
BibbleLabs lákají návštěvníky webu a své zákazníky na ukázky z připravované páté verze programu Bibble.

Casio opět vysokorychlostně: Exilim FH20
Další vysokorychlostní novinku ve svém portfoliu představilo Casio. Novinka s devítimegapixelovým čipem a rozsahem zoomu 26–520mm. Fotoaparát zvládá natáčet video rychlostí až 1 000 sn/s.

Existuje digitál pro leváky?
Existuje vůbec na trhu nějaký fotoaparát vyrobený tak aby s ním mohli pohodlně fotografovat leváci? I když žádný konkrétní model jsme nenašli, cesty existují.

Nová poloprofi třída: Canon EOS 5D Mark II
S blížícím se veletrhem Photokina začínají výrobci fotoaparátů pomalu představovat novinky nadcházející sezóny. I Canon představil novinky své fotodivize. Jednou z nich je nová poloprofesionální zrcadlovka Canon EOS 5 Mark II.

Nová kniha: Fotografujeme glamour
Další novinka se objevila v nabídce nakladatelství ComputerPress. Kniha poradí jak správně fotografovat žánr glamour, čeho se vyvarovat a na co nezapomenout.

Nové digitální fotorámečky HP
Novou řadu digitálních rámečků představila i společnost HP. Řada nabízí hned 4 velikosti rámečků – od kapesní velikosti 3,5“ až do „stolního“ modelu s úhlopříčkou 10,4“.

Podzimní Canon: HD video v řadě SX
Jak jsme již avizovali, Canon představil tento týden své novinky. Kromě zrcadlovky EOS 5D Mark II se novinek dočkaly i modelové řady G a SX.

Přehled cen digitálů – Nové fullframy jsou tu
Hitem posledního vydání přehledu cen digitálních fotoaparátů jsou tento týden obě nové fullframové zrcadlovky – jak Canon EOS 5D Mark II, tak i Sony Alfa 900.

Malý kompakt na video?
Při výběru nového fotoaparátu někteří budoucí fotografové hledí spíše na to, jestli bude jejich nový fotoaparát umět v dostatečné kvalitě natáčet video. Jaký kompakt tedy v tom případě vybrat?

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová