Týden na DIGIareně – novinky Canonu

21. září 2008
TWEET SDÍLET
DIGIfoto 9/2008 * Bibble 5 na obzoru * Casio Exilim FH20 * Digitál pro leváky? * Nové fotorámečky HP

Canon PowerShot A1000 IS: první foto
Není to dlouho, co jsme vám nabídli první videoseznámení s novinkou v nabídce Canonu – PowerShotem A1000 IS. Tento týden jsme připravili první demosnímky pořízené tímto fotoaparátem.

Líbilose.cz: Nejčtenější články týdne
Přehled nejčtenějších článků uplynulého týdne najdete jako vždy na serveru Líbilose.cz.

Vychází nové DIGIfoto 9/2008
Letos již deváté číslo DIGIfota vyšlo právě tento týden. Tématem čísla je fotografování krajinného detailu, najdete zde ale i mnoho dalších zajímavých článků a recenzí.

SanDisk navyšuje kapacitu a rychlost
Modelová řada CompactFlash karet Extreme III od SanDisku dostala novinku. Je jí karta kapacity 32 GB, která má dle inzerovaných údajů od výrobce zvládat přenosovou rychlost až 30 MB/s.

Nová Bibble na obzoru
BibbleLabs lákají návštěvníky webu a své zákazníky na ukázky z připravované páté verze programu Bibble.

Casio opět vysokorychlostně: Exilim FH20
Další vysokorychlostní novinku ve svém portfoliu představilo Casio. Novinka s devítimegapixelovým čipem a rozsahem zoomu 26–520mm. Fotoaparát zvládá natáčet video rychlostí až 1 000 sn/s.

Existuje digitál pro leváky?
Existuje vůbec na trhu nějaký fotoaparát vyrobený tak aby s ním mohli pohodlně fotografovat leváci? I když žádný konkrétní model jsme nenašli, cesty existují.

Nová poloprofi třída: Canon EOS 5D Mark II
S blížícím se veletrhem Photokina začínají výrobci fotoaparátů pomalu představovat novinky nadcházející sezóny. I Canon představil novinky své fotodivize. Jednou z nich je nová poloprofesionální zrcadlovka Canon EOS 5 Mark II.

Nová kniha: Fotografujeme glamour
Další novinka se objevila v nabídce nakladatelství ComputerPress. Kniha poradí jak správně fotografovat žánr glamour, čeho se vyvarovat a na co nezapomenout.

Nové digitální fotorámečky HP
Novou řadu digitálních rámečků představila i společnost HP. Řada nabízí hned 4 velikosti rámečků – od kapesní velikosti 3,5“ až do „stolního“ modelu s úhlopříčkou 10,4“.

Podzimní Canon: HD video v řadě SX
Jak jsme již avizovali, Canon představil tento týden své novinky. Kromě zrcadlovky EOS 5D Mark II se novinek dočkaly i modelové řady G a SX.

Přehled cen digitálů – Nové fullframy jsou tu
Hitem posledního vydání přehledu cen digitálních fotoaparátů jsou tento týden obě nové fullframové zrcadlovky – jak Canon EOS 5D Mark II, tak i Sony Alfa 900.

Malý kompakt na video?
Při výběru nového fotoaparátu někteří budoucí fotografové hledí spíše na to, jestli bude jejich nový fotoaparát umět v dostatečné kvalitě natáčet video. Jaký kompakt tedy v tom případě vybrat?


20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

V dnešním testu se zaměříme na třetí generaci pokročilých APS-C bezzrcadlovek Fujifilmu. Model X-T30 sdílí podstatné vlastnosti s vlajkovou lodí systému Fujifilmem X-T3. Co vše fotoaparát zvládne a k čemu se hodí?

Helena Vyplelová
Testy
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software