Týden na DIGIareně – nové zrcadlovky

24. května 2009
TWEET SDÍLET
Kniha Jak vznikají slavné fotografie * Sigma DP2 * Nové zrcadlovky Sony * Fotografie týdne * Pentax K7 – Nový král zrcadlovek?

Nabídka nových kompaktů Samsung (ceník)
Další z pravidelných přehledů cen digitálních přístrojů je tady. Od minulého vydání se na v seznamu objevila celá desítka nových kompaktů od Samsungu a i přesto, že v ceníku dominuje červená barva, najdete zde i slevy.

Nová kniha: Jak vznikají slavné fotografie
Nová kniha v nabídce nakladatelství Computer Press vám ukáže nejslavnější tuzemské i světové snímky, dozvíte se něco o vzniku těchto snímků i o jejich autorech.

Klepněte pro větší obrázek 
Obálka knihy Jak vznikají slavné fotografie

Profesionální kompakt Sigma DP2 opět aktuální
Společnost Sigma oznámila veřejnosti zahájení prodeje dlouho očekávaného kompaktu. Stanovená cena je přibližně 600 liber a fotoaparát bude zatím v prodeji jen ve Velké Británii.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sigma DP2

Sony uvádí tři nové zrcadlovky
Sony má nyní v nabídce hned o tři nové zrcadlovky více. Novinky nabízejí funkci LiveView, stabilizaci snímače, dvě z nich pak také výklopný displej. Kromě nových zrcadlovek Sony představil také čtyři nové objektivy a jeden externí blesk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sony A230 | Sony A330 | Sony A380

Oznámení o závadě Canon EOS-1D Mark III a EOS-1Ds Mark III
Canon vydal tiskovou zprávu o drobné konstrukční vadě zrcadlovek EOS-1D Mark III a EOS-1Ds Mark III. Všechna servisní střediska Canonu chybu samozřejmě zdarma opravují.

Fotografie týdne: Poslední kovboj
Nejkrásnější pohled na svět je z hřbetu koně. Odtud ale mnoho fotografů nefotí. Fotíme ze země, ale i tak to stojí za to.

Klepněte pro větší obrázek 
...; foto Lukáš Peterec (L00KY)

Sbíráme zajímavé snímky fototechniky
Diskuzní fórum DIGIareny je otevřeno každému. Kromě rad a zkušeností zde můžete také najít mnoho jiných zajímavých témat. V jednom z vláken začali čtenáři například sbírat zajímavé snímky fototechniky.

Pentax K7: Nový král pokročilých zrcadlovek?
Tomáš Vrabec ve svém článku našim čtenářům blíže představil novou zrcadlovku Pentax K7. Přístroj se může pochlubit 15MPx CMOS čipem, závěrkou s rychlostí až 1/8 000 a citlovostí v rozmezí 100-3 200 ISO.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
max. velikost | max. velikost
Pentax K-7

Zrcadlovky proklatě nízko u pasu
Pokud vám nestačí mít v pohotovosti pouhý jeden fotoaparát, ale potřebujete hned dva, podívejte se na server Gadgets.cz. Najdete zde popruh, který vám toto umožní.

Když jeden záběr nestačí
Dynamický rozsah čipů digitálních fotoaparátů není příliš veliký. Pro zvýšení dynamického rozsahu se proto používá několik snímků pořízených s různou hodnotou expozice, které se potom „složí“ do jednoho. Pojďme se podívat, jak toto udělat v Adobe Photoshopu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
max. velikost | max. velikost | max. velikost
Fotografie exponovaná na stíny | Fotografie exponovaná na světla | Výsledná fotografie

Nový firmware pro objektivy Zuiko Digital
Nový firmware pro čtyři ze svých objektivů Zuiko Digital vydala v tomto týdnu společnost Olympus. Při sekvenčním snímání by nyní měla být vylepšena funkcionalita Continuous AF.

Jak fotit tanec?
Jakou techniku si koupit a jakým způsobem fotografovat tančící lidi? Další téma našeho diskuzního fóra DIGIareny.

Scény samy přicházejí
Na sobotu pro vás přepravil Petr Vilgus rozhovor s Martinem Kollarem. Martin je držitelem první ceny Czech Press Photo 2008, dokumentuje zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku, účastní ale se i jiných fotoprojektů.

Klepněte pro větší obrázek
max. velikost
Sylt Germany; foto: Martin Kollar