Týden na DIGIareně – Nová zrcadlovka od Sony!

Týden na DIGIareně – Nová zrcadlovka od Sony!

Dvanáct milionů buněk v kapse * Dpreview pod hlavičkou Amazonu * DIGIfoto 5/2007 * Nový batoh od Crumpleru * Galerie na kolejích potřetí

Zimní chlad v galerii DIGIareny
Naše putování po galerii DIGIareny v žádném případě nebere konce – naopak. Tento týden nás vítr zavál do kategorie krajinek...


Kajfosz René – Průlom inverze

DIGIfoto 5/2007 v prodeji
V tomto týdnu se začalo ve vašich schránkách a na pultech novinových stánků objevovat letošní již páté číslo fotografického časopisu DIGIfoto. Hlavní téma čísla je voda a vodní snímky.

Nová zrcadlovka Sony!
Dvě nová těla zrcadlovek Sony byla k vidění na veletrhu PMA. Přestože výrobce podrobnosti tají, podle fotografií by mělo s největší pravděpodobností jít o upgrade modelu A100. Druhé tělo by pak mohlo být novým poloprofesionálním modelem.

Čtenářské testy
Časopis DIGIfoto otevírá novou rubriku – čtenářské testy. Nabízí tím svým čtenářům nejen možnost podílet se na tvorbě časopisu a poznat „jak to chodí“ i z druhé strany, ale i vyzkoušet si mnohé technické novinky.

Dpreview pod hlavičkou Amazonu
Patrně nejlepší světový web o digitálních fotoaparátech a digitální fotografii Dpreview.com byl koupen společností Amazon. Pro Dpreview by to mělo znamenat zlepšení a rozšíření nejen testů fotoaparátů, ale i ostatních částí webu.

Přehled cen digitálů – nové přístroje na trhu
V pravidelném přehledu cen digitálních fotoaparátů se v tomto týdnu objevily nové modely značek BenQ, Canon, Nikon a další.

Dvanáct milionů buněk v kapse
Navzdory loňským prognózám o tom, že se letošní rok ponese ve znamení sedmimegapixelových přístrojů, na trhnu můžeme běžně najít modely osmi i desetimegapixelové. Casio dokonce představilo světu model Exilim EX-Z1200SR, který je vybaven dokonce dvanáctimegapixelovým snímačem.

Úprava barevnosti snímku v GIMPu
Střídání přirozeného a umělého osvětlení dokonale otestuje vaše zkušenosti s vyvážením bílé. Také máte někdy snímky do modra?

Nový fotobatoh od Crumpleru
Nový fotobatoh – Pretty Boy XL – uvádí na trh výrobce batohů, společnost Crumpler. Kromě vaší zrcadlovky by měl pojmout čtyři další objektivy, notebook a ještě zůstane kus místa na další osobní věci. 

Jak používat režimy měření expozice
Jiří Hájek si pro tento týden připravil poměrně zajímavý článek o různých způsobech a druzích měření expozice. Neméně zajímavá je však i diskuze pod článkem.

Labutí jezero na fotografii týdne
Máte radši humor nebo romantiku? Vítězný snímek týdne ovládly plastové kachničky na prknech, jenž znamenají svět. Romantika skončila až druhá.


SofiG – Labutí jezero

Galerie na kolejích potřetí
Až do třetího června můžete v Brně na hlavním nádraží navštívit galerijní vlak projektu Leica Gallery Prague.

Vytváření nové reality ve fotografii
Karel Horký se ve svém sobotním článku zamýšlel nad hranicí mezi realitou snímku a jejím umělým přiohýbáním.

Vhodný telezoom na reportáž (diskuze)
Výběr vhodného objektivu je vzhledem k široké nabídce a cenám velice ošemetná věc a tak někdy nezbývá, než se poradit se znalejšími.

Samsung L74wide: Širokoúhlý nováček
Nový Samsung L74wide je osazen objektivem se širokým ohniskem 28mm. Nejen na kvalitu výstupů z tohoto přístroje jsme se zaměřili v testu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud