Týden na DIGIareně – Nová zrcadlovka od Sony!

27. května 2007
TWEET SDÍLET
Týden na DIGIareně – Nová zrcadlovka od Sony!
Dvanáct milionů buněk v kapse * Dpreview pod hlavičkou Amazonu * DIGIfoto 5/2007 * Nový batoh od Crumpleru * Galerie na kolejích potřetí

Zimní chlad v galerii DIGIareny
Naše putování po galerii DIGIareny v žádném případě nebere konce – naopak. Tento týden nás vítr zavál do kategorie krajinek...

Klepněte pro větší obrázek
Kajfosz René – Průlom inverze

DIGIfoto 5/2007 v prodeji
V tomto týdnu se začalo ve vašich schránkách a na pultech novinových stánků objevovat letošní již páté číslo fotografického časopisu DIGIfoto. Hlavní téma čísla je voda a vodní snímky.

Nová zrcadlovka Sony!
Dvě nová těla zrcadlovek Sony byla k vidění na veletrhu PMA. Přestože výrobce podrobnosti tají, podle fotografií by mělo s největší pravděpodobností jít o upgrade modelu A100. Druhé tělo by pak mohlo být novým poloprofesionálním modelem.

Čtenářské testy
Časopis DIGIfoto otevírá novou rubriku – čtenářské testy. Nabízí tím svým čtenářům nejen možnost podílet se na tvorbě časopisu a poznat „jak to chodí“ i z druhé strany, ale i vyzkoušet si mnohé technické novinky.

Dpreview pod hlavičkou Amazonu
Patrně nejlepší světový web o digitálních fotoaparátech a digitální fotografii Dpreview.com byl koupen společností Amazon. Pro Dpreview by to mělo znamenat zlepšení a rozšíření nejen testů fotoaparátů, ale i ostatních částí webu.

Přehled cen digitálů – nové přístroje na trhu
V pravidelném přehledu cen digitálních fotoaparátů se v tomto týdnu objevily nové modely značek BenQ, Canon, Nikon a další.

Dvanáct milionů buněk v kapse
Navzdory loňským prognózám o tom, že se letošní rok ponese ve znamení sedmimegapixelových přístrojů, na trhnu můžeme běžně najít modely osmi i desetimegapixelové. Casio dokonce představilo světu model Exilim EX-Z1200SR, který je vybaven dokonce dvanáctimegapixelovým snímačem.

Úprava barevnosti snímku v GIMPu
Střídání přirozeného a umělého osvětlení dokonale otestuje vaše zkušenosti s vyvážením bílé. Také máte někdy snímky do modra?

Nový fotobatoh od Crumpleru
Nový fotobatoh – Pretty Boy XL – uvádí na trh výrobce batohů, společnost Crumpler. Kromě vaší zrcadlovky by měl pojmout čtyři další objektivy, notebook a ještě zůstane kus místa na další osobní věci. 

Jak používat režimy měření expozice
Jiří Hájek si pro tento týden připravil poměrně zajímavý článek o různých způsobech a druzích měření expozice. Neméně zajímavá je však i diskuze pod článkem.

Labutí jezero na fotografii týdne
Máte radši humor nebo romantiku? Vítězný snímek týdne ovládly plastové kachničky na prknech, jenž znamenají svět. Romantika skončila až druhá.

Klepněte pro větší obrázek
SofiG – Labutí jezero

Galerie na kolejích potřetí
Až do třetího června můžete v Brně na hlavním nádraží navštívit galerijní vlak projektu Leica Gallery Prague.

Vytváření nové reality ve fotografii
Karel Horký se ve svém sobotním článku zamýšlel nad hranicí mezi realitou snímku a jejím umělým přiohýbáním.

Vhodný telezoom na reportáž (diskuze)
Výběr vhodného objektivu je vzhledem k široké nabídce a cenám velice ošemetná věc a tak někdy nezbývá, než se poradit se znalejšími.

Samsung L74wide: Širokoúhlý nováček
Nový Samsung L74wide je osazen objektivem se širokým ohniskem 28mm. Nejen na kvalitu výstupů z tohoto přístroje jsme se zaměřili v testu.

Určitě si přečtěte