Týden na DIGIareně – Nikon D700 živě

6. července 2008
TWEET SDÍLET
Nová zrcadlovka Nikon * DIGIfoto 7-8/2008 * Fotosoutěž o zrcadlovku Olympus * Jaký monitor na úpravu fotek?

Jakou chcete mít DIGIarenu?
Protože se snažíme přizpůsobit zaměření článků co nejvíce přáním našich čtenářů, otevřeli jsme pro vás diskuzi, ve které nám můžete sami povědět, co byste na DIGIareně rádi viděli a nebo naopak neviděli. 

Líbilose.cz: Nejlepší články minulého týdne
Pravidelný přehled nejoblíbenějších článků DIGIareny za poslední týden najdete jako vždy na serveru Líbilose.cz. 

Nikon má novou full frame zrcadlovku
Zástupci společnosti Nikon představili tento týden několik novinek. Asi nejvýznamnější z nich je nová fullframe zrcadlovka D700. Ta se navenek sice podobá dřívějšímu modelu D300, ale uvnitř se skrývá snímač shodný s profi zrcadlovkou D3. 

Klepněte pro větší obrázek 
Nikon D700

Vychází prázdninové DIGIfoto 7–8/2008
Na pultech novinových stánků a ve vašich schránkách se tento týden objevilo velké letní prázdninové dvoučíslo časopisu DIGIfoto. Megarecenze tohoto čísla byla věnována zrcadlovce Samsung GX-20, najdete zde cestopis z Maroka a krom toho měli redaktoři DIGIfota možnost vyrazit do terénu se zrcadlovkou EOS 1Ds Mark III. 

Vyhrajte zrcadlovku Olympus!
Ve spolupráci s Olympusem byla vyhlášena velká letní soutěž. Motto soutěže je „Místo pro návrat“. Podrobná pravidla najdete v posledním čísle časopisu DIGIfoto, případně v soutěžní fotogalerii. 

Fotografie týdne po dvaceti letech
Unikátní dokumentární snímek, který se nově pyšní titulem Fotografie týdne, pojednává o

Klepněte pro větší obrázek

honzi - „Pohlazení stoletého“

Jaký monitor na úpravu fotek?
Pro dobré výsledky při postprocessingu fotek je zapotřebí nejen kvalitní editor, ale i kvalitní monitor. Jaký monitor ale vybrat v dnešní nepřeberné nabídce? 

Výběry nově ve Photoshopu CS3
Karel horký se našim čtenářům rozhodnul ukázat ve svém dalším článku možnosti nástroje „Quick selection tool“ z Adobe Photoshopu CS3. 

Aktualizace pro profizrcadlovky Nikon
Nové verze firmware vydal Nikon pro profi-zrcadlovky D3 a D300. 

Přehled cen digitálů – Nový Nikon startuje
V přehledu cen digitálních fotoaparátů se tento týden objevil za cenu necelých pětašedesáti tisíc i v tomto týdnu avizovaný Nikon D700. Ve zbytku přehledu pak najdete klasický mix slev i zdražení. 

Druhá záplata pro Ricoh R8
V pořadí druhá aktualizace firmware pro kompakt R8 byla uveřejněna na stránkách Ricohu. Tato verze opravuje funkčnost automatického vyvážení bílé. 

Jak na Coppermine Photo Gallery?
K vystavování vlastních snímků můžete na Internetu využít mnoha různých už zavedených služeb jako je například Google Picasa, nebo můžete použít některý z dostupných webových galerií, které si sami stáhnete, nainstalujete, přiohnete a používáte. 

Nikon D700 živě
Žhavou novinkou tohoto léta je dozajista nová fullframe zrcadlovka Nikon D700. V naší redakci jsme měli možnost vyzkoušet si jeden z prvních kusů.