Týden na DIGIareně – Nesem vám noviny

23. prosince 2007
TWEET SDÍLET
DIGIfoto 1/2008 * Jak na výběr zrcadlovky * Úprava tiskové šablony v Zoner Photo Studiu * Online editor fotografií Snipshot

Na Fotografii týdne nám dýchla paní Zima
Na začátku posledního předvánočního týdne jsme vám přinesli novou fotografii týdne. Jak to vypadá, když dýchne na krajinu mrazivý dech paní zimy se můžete podívat níže´. 

Klepněte pro větší obrázek
Šviderský – „Mrazivý dech paní zimy“

Povinný upgrade: BenQ X835
BenQ představil nový digitál. Novinka patří do supertenké řady fotoaparátů a je nástupcem modelu X735.

Líbilose.cz: Nejlepší články uplynulého týdne
Na serveru Líbilose.cz je pro vás jako vždy připraven přehled nejoblíbenějších článků za uplynulý týden.

DIGIfoto 1/2008 právě v prodeji
I když rok 2007 ještě neskončil, nové číslo DIGIfota, které v tomto týdnu vychází nese označení 1/2008. Jako vždy na vás čeká více než stovka stran nabitých recenzemi, radami a tipy.

Klepněte pro větší obrázek

První záplata pro Panasonic Lumix L10
První aktualizace firmwaru pro Lumix L10 je k dispozici na webu Panasonicu. Aktualizace nabízí zlepšení autofokusu, funkčnosti automatické expozice, vyvážení bílé a několik dalších vylepšení.

Digitální zrcadlovka pod stromeček
Poslední díl vánoční minisérie DIGIareny o tom jaký fotoaparát vybrat je tu. Dozvíte se několik tipů na koupi digitální zrcadlovky.

Jak fotografovat v zimě
Chystáte-li se v zimě fotografovat, určitě si pročtěte toto diskuzní vlákno, najdete v něm shrnuto několik dobrých rad jak se chovat, aby váš fotoaparát netrpěl.

Úprava tiskové šablony pro Zoner Photo Studio
Přestože Zoner Photo Studio disponuje vcelku rozsáhlou nabídkou tiskových šablon, může se vám stát, že na té nebo oné šabloně budete chtít provést jen nějakou velmi drobnou změnu aby byl výsledek opravdu podle vašich představ.

Na RAWy s novou Bibblí
Novou verzi programu Bibble vydala společnost Bibble Labs. Program slouží pro editaci a konverzi fotografií a je dostupný ve dvou verzích (Pro a Lite) jak pro Windows, tak i Macintosh.

Online editor fotografií: Snipshot
Několik online editorů fotografií jsme vám již představili. Snipshot je dalším z nich, orientuje se však více na základní úpravy fotografií jako jsou změny velikostí, ořezy, úpravy jasů, kontrastu či barev.

Vánoční dávka aktualizací pro digitály
Tři další aktualizace firmware se sešly – první z nich je pro Ricoh 500G Wide, druhá aktualizace je určena pro zrcadlovku Canon EOS-1Ds Mark III a poslední update patří FinePixu S8000fd od Fujifilmu.

Prostě fotokomora: Apple Aperture a Adobe Lightroom
Fotíte-li o něco více než málo, zajisté jste si již mnohokrát prošli martyriem stahování snímků do počítače, úprav ukládání, zálohování a třízení. Programy Apple Aperture i Adobe Lightroom nabízí tyto funkce všechny pohromadě.

Levně a zeširoka: Fujifilm FinePix F480
Jednou z posledních novinek od Fujifilmu je FinePix F 480. Jedná se o základní model vhodný především pro úplné začátečníky.


Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software