Týden na DIGIareně – není šperk jako šperk

Týden na DIGIareně – není šperk jako šperk

Když zlobí inkoustová tiskárna * Adobe Camer RAW v novém * Sony W80 * Redakce Computer pressu se stěhují * Fotografie týdne

Deset nejlepších portrétů ze zvířecí říše
Mnozí z vás už si dozajista navykli načínat nový týden návštěvou naší fotogralerie – ani tento týden vás nezklameme – v tomhle kole jsme hodnotili deset nejlepších snímků ze zvířecí říše.


iron.martin - „pozór jedu“

Aktualizace softwaru Nikon
Aktualizaci programu Camera Control Pro oznámila společnost Nikon. Aktualizaci je možné stahovat na webu Nikonu.

Když zlobí inkoustová tiskána
Při dnešních cenách techniky je naprosto běžné, že mezi příslušenstvím domácího počítače je i inkoustová tiskárna s možností tisku fotografií. Co všechno se může přihodit najdete v článku.

Jak na umělý polarizační filtr
Jiří Hájek zaměřil téma své další fotoškoly na polarizační filtry a na to, jak je v případě nutnosti simulovat v Photoshopu.

Adobe Camera RAW v novém
Další softwarovou aktualizací oznámenou v tomto týdnu je update pro Adobe Camera RAW plugin pro některé grafické programy od Adobe. Aktualizace přináší podporu nových typů fotoaparátů.

Pohotové „Wéčko“: Sony W80 (první foto)
Na konci zimy uvedlo Sony na trh několik nových digitálů, které pro vás postupně testujeme. Tento týden přišel na řadu CyberShot W80.

Nové záplaty pro zrcadlovky
Sigma vydala v pořadí již třetí záplatu pro zrcadlovku SD14. Na webu společnosti Samsung můžete stahovat i nový firmware pro model GX-10.

Výpadek předplatitelské linky
Z důvodu stěhování společnosti Computer Press není tento víkend funkční předplatitelská telefonní linka.

Dokonalá imitace: jak na výstavní zvětšeninu
O tom, jak vytvořit ze snímku z vašeho kompaktu fotografii velikosti vhodné pro výstavní účely se rozepsal Petr Lindner.

Další aktualizace pro tajemný Ricoh
Již třetí aktualizace firmware pro Caplio GX100 od Ricohu je na světě a připravená ke stažení na webu výrobce.

Vydavatelství Computer Press se stěhuje
Jak již bylo předestřeno výše, Computer Press (a s ním mimo jiné i naše redakce) se stěhují do nové budovy v Brně-Štýřicích.

Fotografie týdne se slzou v oku
Nejlepší snímek týdne musí disponovat něčím, co diváka prostě zaujme. Kompozice, emoce, světlo. Pestré barvy dnes chybí – prim tu hraje jediná slza.


photos - „slza“

Přehled cen digitálů – D40x bez objektivu
O přehledu cen digitálů se v tomto týdnu rozhodně nedá jednoznačně říct „slevy“ ani „zdražení“. Krom několika jiných novinek, v ceníku se objevilo i samostatné tělo zrcadlovky D40x.

Není šperk jako šperk – designové fotolahůdky
Vzhledem k množství modelů a cenové dostupnosti digitálních fotoaparátů na trhu, už dávno neplatí, že se nový fotoaparát vybírá jen podle technických parametrů. Nedílnou součástí výběru je i designové a ergonomické provedení – obzvláště, jste-li „fajnšmekr“.

Jaký kompakt na video? (diskuze)
Jaký model by doporučil znalý uživatel našeho fóra, pokud chceme mimo jiné i zaznamenávat video?

Jak na panorama s 900Mpx rozlišením?
V době sofistikovaných programů a výkonných počítačů, již není problém spojit si doma panoramatickou fotku z několika snímků.

Určitě si přečtěte

Články odjinud