Týden na DIGIareně – Letní fotosoutěž se Sony

24. června 2007
TWEET SDÍLET
Limitovaná edice Pentax K10D * Tuning digitálů Canon * Fotograf v divočině * Na RAWy po japonském způsobu * Černobíle nebo monochromaticky?

Pentax K10D v limitované edici
Po vítězství tohoto fotoaparátu v mezinárodní soutěži se rozhodl jeho výrobce vydat na oslavu omezenou sérii pěti tisíc kusů digitální zrcadlovky se speciálním designem.

Právě vychází DIGIfoto 6-7/2007
Letní číslo DIGIfota je tady. Hlavním tématem čísla jsou festivaly a festivalové fotografie, ale najdete zde i mnoho dalších článků – recenzí portrétních objektivů a několika fotoaparátů počínaje, zajímavými rozhovory a návody konče.

Klepněte pro větší obrázek

Testovací fotografie na DIGIareně
Jako pravidelnou přílohu každého nového čísla DIGIfota nacházíte na stránkách DIGIareny doprovodné snímky k jednotlivým testovaným produktům. Tentokráte to jsou testovací snímky pořízené fotoaparáty Sony CyberShot DSC-H9, Panasonic Lumix DMC-TZ3 a Fujifilm FinePix F40fd. V DIGIfotu najdete i recenze objektivů Canon EF 85mm F1,8 USM, Nikkor 85mm F1,8 D AF a Sony 85 mm F1,4 Carl Zeiss Planar T*.

Fotosoutěž se Sony, DIGIfotem a DIGIarenou
Letní fotosoutěž pro své čtenáře, a nejen pro ně, připravily společně redakce DIGIfota, DIGIareny a společnost Sony. O čem soutěž je, jak se přihlásit a zúčastnit se dozvíte v článku.

Tuning digitálů Canon
Celkem zajímavá diskuze se rozhořela mezi uživateli fotoaparátů Canon – upgrade firmwaru fotoaparátu na neoficiální verze z Ruska, které zpřístupňují a přidávají některé nové funkce.

Aktualizace pro Leiku Digilux 3
Nová verze firmwaru pro digizrcadlovku Digilux 3 oznámil její výrobce – Leica.

Olympus Mju 770 SW – nerozbitná hračka
Jan Boček připravil první pohled na nový outdoorový model digitálu Olympus – Mju 770 SW. Výrobce slibuje ještě vyšší odolnost než u staršího předchůdce Mju 725 SW.

Nová čtečka karet od Sony
Nová čtečka paměťových karet od Sony by měla dle údajů výrobce zvládat čtení sedmnácti různých druhů karet.

Fotograf v divočině
Výborný článek Jana Nováka o tom, co všechno musí profesionální i amatérští fotografové udělat pro to, aby mohli fotografovat zvířata opravdu v divoké přírodě se objevil na stránkách DIGIareny ve čtvrtek.

Klepněte pro větší obrázek

Anketa – jaká používáte ohniska?
Anketa pro čtenáře – jaké používáte nejčastěji ohnisko/objektiv?

Jak na zpracování RAWů po japonsku
Japonský program na zpracování RAWů jménem Silkypix Developer Studio je příjemný softwarem na zpracování vašich RAW snímků. Ačkoliv jeho starší verzi naleznete přiloženou k některým fotoaparátům Panasonic, nejnovější verze podporuje zpracování RAW poměrně obsáhlého seznamu značek a typů fotoaparátů.

Přehled cen digitálů – ticho po pěšině
V tomto týdnu kromě několika drobných cenových úprav nedošlo k žádným zásadním změnám. Tedy, jak praví titulek – ticho po pěšině.

Podvodní Fujifilm v Evropě
Fujifilm oznámil uvedení digitálu, kterému jeho výrobce přidává přívlastek všeodolný. Big Job HD-3W bude však prozatím dostupný pouze v Anglii.

Fotografie týdne: Chuť sportovat
Snímky Zdeňka Dvořáka dokážou člověka chytit za srdce. Není proto vůbec s podivem, že titul Fotografie týdne připadne tentokrát právě jemu.

Klepněte pro větší obrázek
Zdeněk Dvořák – Chuť sportovat

Černobíle nebo monochromaticky?
V sobotním článku o černobílých a hlavně monochromatických fotografiích můžete najít několik rad a také inspiraci pro svoji tvorbu.

Pražský dům fotografie po polski
Až do konce července můžete v Pražském domě fotografie navštívit výstavu fotografií polských autorů Weroniky Łodzińske a Andrzej Kramarze nazvanou „Domov“.

Vždy připraven: Sony Cyber-shot W80 (test)
Stylový ultrakompaktní Cyber-shot W80 od Sony si svým designem, funkcemi i rychlostními parametry zcela jistě podmaní nejednoho začínajícího uživatele.


20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Podívejte se s námi na citáty slavných fotografů, které vám mohou pomoci nalézt cestu k lepším fotografiím. Většinou v sobě totiž obsahují i skrytá doporučení, jak k fotografování přistupovat.

Lenka Dostálová
Fotografové
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem