13
Fotogalerie

Týden na DIGIareně – Josef Rakoncaj

Přehled cen digitálů * Vůle součástí objektivu * Dominance v kompozici * Fotografie týdne * Co se smí a co nesmí fotografovat

Canon EOS 500D již v prodeji (ceník)
Uplynulý týden otevřel přehled cen digitálních fotoaparátů. V přehledu nyní nově najdete i graf vývoje cen jednotlivých modelů fotoaparátů.

Canon_EOS_1000D.png
Příklad: Graf vývoje ceny zrcadlovky EOS 1000D

Fomei BASIC – 200 kit: Sestava studiových blesků
Fomei nyní nabízí základní sadu studiových světel s kompletním příslušenstvím. Sada je vhodná především pro začínající fotografy.

basic200_KIT_letA4_rgb (2).jpg
max. velikost
Sestava Fomei BASIC – 200 kit

Je vůle objektivu vada nebo vlastnost? Má viklání tubusu vliv na kvalitu fotek?
Jak moc velký vliv má na kvalitu fotek jemná vůle tubusů vašeho objektivu? Určitě záleží na tom, jak moc jste do svého objektivu investovali.

Ricoh CX1: Záplata pro HDR kompakt
Někteří majitelé „HDR“ kompaktu Ricoh CX1 se již patrně setkali s chybou, při které se po vybití baterie nezasunuje objektiv. Společnost Ricoh vydala záplatu firmware, která tuto chybu opravuje.

Dominance v kompozici
Asi nejčastěji se otázky nejen amatérských fotografů týkají kompozice. Pojďme si tedy zopakovat základy a podívat se, k čemu je zapotřebí dominantní prvek.

19.jpg
max. velikost
Každý snímek by měl mít svou dominantu

Vychází nové DIGIfoto 5/2009!
V tomto týdnu vyšlo nejnovější číslo časopisu DIGIfoto. Ústředním tématem celého čísla je tentokráte fotografování barvy, najdete zde cestopis z Bretaně, hlavní recenze čísla se věnuje zrcadlovce Olympus E-620.

001.png
Titulní strana DIGIfota 5/2009

Právo a morálka: Co se smí a co nesmí fotografovat
Jedním z mnoha zajímavých témat v diskusním fóru DIGIareny se naši návštěvníci zabývají případnými právními aspekty fotografování na veřejnosti – co se fotografovat smí a co už by se naopak fotit nemělo.

Fotografie týdne: Sluníčková
Titul Fotografie týdne byl tentokrát udělen snímku s názvem příznačným počasí za okny – Sluníčková.

Sluníčková.jpg 
Sluníčková; foto Miroslava Brázdová (Karmiana)

Kupte Canon, vyfoťte motiv spojený s vodou a vyhrajte foťák nebo zájezd
Canon CZ ve spolupráci se společnostní Aaron vyhlásili letní fotosoutěž. Podmínky soutěže jsou jednoduché – kupte do konce května v některé z prodejen Aaron fotoaparát Canon, zaregistrujte se a vyfotografujte soutěžní snímek se surfařskou tematikou.

Upravujeme RAW: Téměř 50 fotografií k hlasování
V šestém kole se se soutěžními snímky roztrhl pytel – v galerii je jich pro vaše oči nachystaných již více než padesát. Toto soutěžní kolo končí 13. května.

Phase One představuje datovou stěnu P40+ pro střední formát
PhaseOne představila novou digitální stěnu. Tento model nabízí svým majitelům dva fotomódy – v základním módu s rozlišením 40MPx a citlivostí až 800 ISO a v módu Sensor+ s rozlišením 10MPx a citlivostí až 3200 ISO.

Olympus E-620: Vyklopte obraz (video)
Krátké představení nové čtyř-třetinové zrcadlovky Olympus E-620 připravil pro naše čtenáře na čtvrtek Ivo Prümmer.

Pozvánka na výstavu: Krajiny srdce Petra Maliny
Pokud budete mít cestu kolem Dobříše, nezapomeňte se zastavit na výstavu krajinářských fotografií Petra Maliny. Výstava s názvem Regio cardialis mapuje různé kouty české krajiny, které přirostly autorovi výstavy k srdci.

02. Aleo a olio.jpg 
max. velikost
Aleo a olio; foto: Petr Malina

Vada snímače nebo jen nečistota?
Na fotografovaných snímcích se začaly objevovat tmavé fleky. Co s tím? Je to jen špína na snímači, nebo jde o vadné pixely? Poradí jako vždy ochotní uživatelé našeho diskusního fóra.

Postupujte dále k Nikonu D90 (test)
Nikon D90. První poloprofi zrcadlovka této značky, která svým majitelům nabízí možnost natáčet video a používat funkce LiveView. Pojďte se společně s námi podívat na to, jak dopadl redakční test této zrcadlovky.

P05.jpg P06.jpg
Nikon D90

Josef Rakoncaj: Fotograf nejvyšších štítů planety
Asi jen málokdo ještě neslyšel jméno Josefa Rakoncaje. Horolezec, který zdolal osm ze čtrnácti světových osmitisícovek, autor nespočtu dech beroucích snímků horských štítů a masivů...

Image-12.jpg Image-13.jpg
max. velikost | max. velikost
Fotografie Josefa Rakoncaje

Jak jsem fotil (ne)slavnou kapelu
Chcete námět na fotoreportáž? Jděte ven a koukejte kolem sebe! Nebo se aspoň podívejte do našeho nedělního článku, jak může nápad na takovou fotoreportáž vzniknout.

9.jpg 10.jpg 11.jpg
max. velikost | max. velikost | max. velikost
Klasická momentka na vytvoření atmosféry nemůže chybět | A zase ty odrazy | Důraz na kompozici

Určitě si přečtěte

Články odjinud