Týden na DIGIareně – jaro za dveřmi

22. března 2009
TWEET SDÍLET
Levá a pravá část mozku * Recenze Canonu Ixus 110 * Fotografie týdne * Fotosoutěž * Rozhovor s Bárou Jahnovou

Levá a pravá část mozku
Nový týden jsme otevřeli krátkým zamyšlením Františka Richtera nad složitostí lidského mozku a taky o tom, co všechno se v mozku fotografa musí odehrát před tím, než zmáčkneme spoušť.

Recenze Ixus 110: Kompakte, rozpoznej a (ne)otřes se!
Redakce DIGIareny měla jako první v České republice možnost otestovat horkou novinku – dvanáctimegapixelovou stylovku Ixus 110.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Canon Ixus 110

Výstava: Starobylá země Arcach
Až do konce března můžete v Praze v Klášteru bratří františkánů navštívit výstavu s nazvanou „Starobylá země Arcach“. Najdete tu set velkoformátových fotografií, které vzniky při výpravách do Náhorního Karabachu, které pořádal fotočasopis Photoart.

Canon je opět nejdůvěryhodnější značkou fotoaparátů v Evropě
Časopis Reader's digest zjišťoval ve čtenářské anketě v šestnácti evropských zemích, která značka je pro ně nejdůvěryhodnější. Ve třinácti z těchto šestnácti států se na prvním místě žebříčku v oblasti fototechniky umístila značka Canon.

Jaký fotoaparát na podvodní focení?
V našem diskuzním fóru je pravděpodobně věta „Jaký fotoaparát na...“ jedním z nejčastěji pokládaných dotazů. Nejinak je tomu i v dalším vlákně, kde tentokráte hledáme levný, ale kvalitní fotoaparát pro potápění.

Fotosoutěž: O cenu Karla Schinzela
Volné sdružení fotografů Rýmařov ve spolupráci s tamním Střediskem volného času a Městským úřadem vyhlašuje fotosoutěž „O cenu Karla Schinzela“. Soutěžit můžete celkem ve čtyřech kategoriích a uzávěrka soutěže je 17. května 2009.

Fotografie týdne: Vůle
Žádná zeď není dost vysoká na to, aby se jednoho dne nedala překonat. Chce to jen mít dostatek vůle a vytrvat. I taková je fotografie tohoto týdne.

Klepněte pro větší obrázek 
Vůle; foto garryson

Upravujeme RAW, část druhá – žlutá Indie
Skončilo druhé kolo soutěže Upravujeme RAW a přišel čas na jeho vyhodnocení. Toho se ujal Radek Burda, jako autor prvotního snímku.

Klepněte pro větší obrázek
max. velikost
Nelepší úprava dle Radka Burdy; autor úpravy: motor911

Výstava FomeiTop na Slovensku
Pokud ještě nemáte na třetího dubna program, zapřemýšlejte, jestli se vám nechce zajet do sousedního Slovenska. V Banské Bystrici je totiž na 3. dubna naplánována výstava FomeiTop.

Verbatim PhotoSave DVD: archivace fotografií pro každého
Jednoduchou cestu k archivaci vlastních fotografií každého uživatele představila společnost Verbatim. PhotoSave DVD, jak byl produkt nazván, je dodáváno s předinstalovaným softwarem, který sám provede uživatele celým procesem od výběru fotografií až po samotné finální vypálení dat.

Nová fotografie v soutěži Upravujeme RAW, tentokrát pro vyznavače HDR
V dalším kole naší nové soutěže Upravujeme RAW si přijdou na své nejen fandové HDR fotografií – snímků s vysokým dynamickým rozsahem. Opět si můžete stáhnou originální RAW snímky a podělit se s ostatními o výsledky „své magie“ v galerii DIGIareny.

Pentax sníží počet zaměstnanců na polovinu
Podle tiskové zprávy zamýšlí vlastník společnosti Pentax provést restrukturalizaci celé společnosti a snížit stavy zaměstnanců ve společnosti až na polovinu stávajícího stavu.

Jízda v Camera RAW
Ve svém dalším článku se Karel Horký bude opět věnovat úpravám RAW snímků v programu Camera RAW. Páteční díl se věnuje ovládacím prvkům fotografie.

Klepněte pro větší obrázek
max. velikost
Hlavní okno programu Camera RAW

Vyzkoušejte interaktivní hru o historii Nikonu
Nikon připravil internetový bonus a to nejen pro své zákazníky. Formou hry se dozvíte zajímavé údaje z historie firmy a pokud dojdete do cíle, čekají na vás tapety a spořiče obrazovky.

Rok.záruka na rozhovor s Bárou Jahnovou
Jak už je dobrým zvykem, v sobotu si na stránkách DIGIareny můžete přečíst rozhovor s některým z fotografů, jehož tvorba nějakým způsobem vystupuje nad šedou linku průměru. Tento týden je to Bára Jahnová - fotografka, zvěrolékařka a snílek v jedné osobě.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
max. velikost | max. velikost | max. velikost
Fotografie Báry Jahnové alias rok.záruky

Kruhový difúzor na svetlovod
Při makrofotografii chceme někdy vytvořit snímek, ve kterém by se hodilo mít objekt nasvícený rovnoměrně ze všech stran. Ceny profesionálních makroblesků se však mnohdy liší od našich představ a možností našich peněženek. Pojďme se tedy podívat, jak si vyrobit kruhový difuzor doma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kruhový difuzor | Kruhový difuzor na světlovodu