Týden na DIGIareně – Jaro přišlo do kraje

Týden na DIGIareně – Jaro přišlo do kraje

Nové karty SanDisk * Samsung S850 – první foto * Fotografie týdne * Unikátní tablo * Co přineslo PMA * Aktualizace firmwaru * Slevy v přehledu cen

Desítka nejlepších aktů v galerii DIGIareny
V tomto týdnu jsme začali další kolo cest naší galerií – tentokráte jsme se ale zaměřili na desítku nejlepších snímků vložených v tomto roce. První na řadu přišla kategorie z těch náročnějších – akt.


Štěpán Páťal – „Mořská panna“

SanDisk rozšiřuje své řady
Dva nové typy paměťových karet SDHC a jeden nový Memory Stick PRO Duo zařadila do své nabídky společnost SanDisk.

Rozpačité PMA
Veletrh PMA v Los Angeles zdárně skončil a nezbývá, než zpětně zhodnotit co veletrh fotografické obci přinesl, ale i to, co naopak nepřinesl.

Nový firmware pro Pentax K10D
Není to příliš dlouho, co jste se na stránkách našeho serveru dočetli o nové verzi firmwaru pro zrcadlovku Pentax K10D. Nyní přišla další aktualizace, s označením 1.11. Aktualizace by měla odstranit problémy s vestavěným bleskem i s konverzemi snímků v RAW formátu.

Jednoduchost sama: Samsung S850 (první foto)
Samsung S850 by se dal zařadit k uživatelsky „jednodušším“ kompaktům dostupným na našem trhu. Komfort ovládání fotoaparátu i výsledky které přístroj podává hodnotil tentokráte David Rakušan.

První 416Mpx stěna je na světě
Digitální skenovací stěna s rozlišením 416 Mpx – to je novinka, kterou přináší fotosvětu společnost Better Light.

Odstranění šumu v Adobe Photoshopu
Šumu ve fotografii se nevyhne asi žádný z fotografů. V tomto článku se dozvíte jak na to, disponujete-li jednou zašuměnou fotografií, chutí do práce a Adobe Photoshopem.

Fotografie týdne: Poklad v maminčině bříšku
Fotografie tohoto týdne je opět vyvedena v černobílé škále, ale pro změnu ukazuje důvěrnou atmosféru v nejužší rodině.


Petr Sojka – Poklad

Leica a Casio aktualizují
Aby nebylo aktualizací málo, vydala Leica nový firmware pro model M8. Stejně tak byly zveřejněny nové verze firmwaru pro modely Exilim EX-Z850, EX-Z100 a EX-S770 z výrobních linek Casia.

Přehled cen digitálů – další kolo slev
Jaro přišlo do kraje a s ním i slevy do našeho přehledu cen. Slevy najdete hlavně v nabídkách firem Cybex a Megapixel, kromě nich se ale v ceníku objevilo i několik nových modelů.

Maturitní tablo trochu jinak
O jeden český rekord a trošku pozdvižení se postarali studenti maturitního ročníku gymnázia v Jihlavě svým netradičně pojatým tablem

Staronové Casio – tentokrát Z65
Novinku ve svém sortimentu, konkrétně v řade Exilim Zoom, oznámila společnost Casio. Měl by jí být kompakt Exilim EX-Z65.

Jak používat pokročilé režimy (diskuze)
Někteří „digitální nováčci“ objevují na svých fotoaparátech na voliči režimů zajímavá písmenka „M – S – A“ a pídí se po tom, cože to jen může znamenat. Pokud patříte také mezi ty, kteří si nejsou příliš jisti, který program je který, je toto diskuzní vlákno pro vás jako stvořené.

S digitálem je vše jiné
Rozhovor s Tomki Němcem, nositelem dvou ocenění World Press Photo a bývalým osobním fotografem exprezidenta Václava Havla pořídil Petr Vilgus.

Jak poznat dobrý objektiv z bazaru (diskuze)
Na co si dávat pozor, pokud kupujete objektiv z „druhé ruky“ v bazaru – tímto tématem se zabývá jedno z mnoha vláken v diskuzním fóru uživatelů digifóra.

Dva centimetry v kovu: Casio EX-S770 (test)
Digitály z eskové řady Casia patří tradičně mezi jedny z nejtenčích na trhu. Navíc v kombinaci s kovovým tělem a slušným vybavením.

Určitě si přečtěte

Články odjinud