Týden na DIGIareně – jak se fotí palačinkou

Týden na DIGIareně – jak se fotí palačinkou

Jednoduché zmenšení fotografií * Nikon má svůj fotoklub * Ricoh GX200 * Nový blesk Sony * Jakou chcete mít DIGIarenu?

Fotografie týdne: Satelit
Zahrada je tradičním místem pro lov působivých záběrů. Na jednom z nich najdeme i motýlí křídla...

Ivy046 - „Satelit“

Líbilose.cz: Nejlepší články uplynulého týdne
Stále aktuální přehled čtenářsky nejlépe hodnocených článků DIGIareny za poslední týden na vás čeká na stránkách serveru Líbilose.cz.

Jednoduché zmenšení fotografií
Ne vždy je nutné pro jednoduchou změnu velikosti snímku dlouze startovat celý fotoeditor. Tuto jednoduchou funkci vám může mnohem rychleji poskytnout i jednoduchá utilita, jakou je například „VSO Image Resizer“.

Nikon má svůj fotoklub
O vzniku fotoklubu nikonistů v ČR jsme vás informovali již dříve. Minulý týden se k podpoře fotoklubu připojilo i oficiální zastoupení společnosti Nikon v naší republice.

Aktuální záplata pro Casio Z9
Casio vydalo v tomto týdnu update firmwaru pro několik různých modelů svých fotoaparátů. Asi nejdůležitějším updatem byl nový firmware pro Exilim EX-Z9, který umožňuje používání 16GB SDHC karty ve fotoaparátu, krom toho opravuje i některé chyby při zobrazování snímků.

První snímky s novým Nikkorem
Nikon představil nový objektiv Nikkor AF-S DX 16–85mm F3,5–5,6G ED VR, který by měl u nových modelů zrcadlovek Nikon nahradit dříve dodávaný setový objektiv 18–70mm.

Halogeny místo záblesků?
V diskuzním fóru se rozhořela diskuze nad (ne)použitelností halogenových stavebních reflektorů místo klasických záblesků.

Přehled cen digitálů – V letním vedru tají ceny
Letmý průlet přehledem cen digitálních fotoaparátů tohoto týdne ukáže, že velké množství cen oproti minulému týdnu kleslo.

Ricoh nejen s novým snímačem
Nový digitál od Ricohu s označením GX200 vychází konstrukčně ze svého předchůdce GX100. Přesto dostal od svého výrobce mnohá vylepšení.

 


Ricoh GX200

Nový systémový blesk Sony
Společnost Sony představila nový systémový blesk HVL-F58AM . Ten by měl nahradit doposud používaný model HVL-F56AM v nabídce příslušenství pro zrcadlovky Alfa.

Jak se fotí palačinkou
Svět digitální fotografické techniky plyne občas nudně a stereotypně. Občas se ale objeví produkt, který úplně obvyklý není – třeba placatý objektiv od Olympusu.

Záplata pro Fujifilm S1000fd
Další verzi firmware uvolnil Fujifilm pro svůj fotoaparát FinePix S1000fd. Verze 1.03 upravuje problémy s jasem displeje a opravuje zobrazení chybových hlášení.

Jakou chcete mít DIGIarenu?
Líbí se vám DIGIarena jaká je? Máte nějaký nápad, jak náš portál upravit, aby vám více vyhovoval? Chtěli byste upravit skladbu článků? Řekněte nám to.

Nová osmnáctka od Zeisse
Nový pevný objektiv představila společnost Carl Zeiss. Objektiv má ohnisko 18 mm a světelnost F3,5.

Určitě si přečtěte

Články odjinud