10
Fotogalerie

Týden na DIGIareně – Invex končí

Nové fotoaparáty na trhu * Panorama s Huginem * Foto týdne * Soutěž „Upravujeme RAW“ * Eva Francová

Video: Canon PowerShot A480
Na začátku týdne jsme vám nabídli videorecenzi nového rodinného kompaktu Canon PowerShot A480.

Je větší objektiv lepší?
Jak závisí kvalita snímku na velikosti objektivu? Tohle a mnoh dalších souvisejících informací najdete v našem diskuzním fóru.

World Press Photo vyhrála fotografie exekuce
Kulatý padesátý ročník soutěže World Press Photo je za námi a známe už i vítěze. Vítězný snímek pořídil Anthony Suau, který vyfotil policistu během exekuce u neplatiče v Clevelandu.

Hugin: panorama pro začátečníky i náročné
Hugin je volně šířený program, pomocí kterého můžete spojovat své snímky v panoramatickou fotografii. Tomáš Vrabec ve svém článku poradil čtenářům jak na to.

p2_sestava.jpg 
Fotografický podklad pro skládání panoramatické fotografie

Novinky FujiFilmu před PMA
Výrobci fototechniky se předhánějí, kdo představí ještě před veletrhem PMA více novinek. Po Nikonu a Canonu je dalším v řadě Fujifilm.

Gimp 2.6.5: nová verze náhrady za Photoshop?
Minulou neděli vyšla nová verze grafického editoru GIMP. Tato bugfix verze opravuje některé problémy, které byly reportovány v předchozích verzích.

Kdo je v upravování RAW nejlepší?
Redakce nabízí příležitost všem soutěživým čtenářům. Každý druhý týden zveřejníme v galerii RAW snímek, který každý soutěžící může upravit dle vlastní libosti a pochlubit se ostatním.

Upravujeme RAW.png
Soutěžní fotografie

Fotografie týdne: Zbloudilé srdce....
Blízko půlnoci, na louce mlhavé, tisíce světel v bláznivém reji zříš. Když do tance vyzvou tě, o srdce své se, člověče, boj...

Bludicky.jpg 
Zbloudilé srdce....; foto rok.zaruka (Barbara Jahnová) 

Veletrh Invex končí. Mění se na konferenci Invex Forum.
Po osmnácti ročnících končí konání veletrhu Invex, jak ho doposud známe. Jeho pořadatelé se ho rozhodni oddělit od veletrhů Digitex a Interkamera a transformovat ho na dvoudenní konferenční akci.

Reportážní fotografie v přirozeném osvětlení
Občas je z různých důvodů zapotřebí fotografovat na některých akcích bez použití rušivého blesku. Několik rad na co nezapomenout se obejvilo i na stránkách NikonClubu ČR.

Sony představuje nové modely kompaktů
Další novinky, které budete moci zanedlouho najít v nabídce svého oblíbeného foto-obchodu jsou dva kompakty a jeden ultrazoom společnosti Sony.

49134-1200T90_G_wf005_silver.jpg
Kompakty Sony T90

Soutěž Upravujeme RAW: aktuálně dvacet sedm fotografií k hlasování
Jak již bylo zmíněno, redakce DIGIareny vypdala novou soutěž „Upravujeme RAW“.První soutěžící již vložili své upravené snímky do galerie...

Cesta letadlem s fotoaparátem a fototechnikou
Při cestách za skvělými fotografiemi občas musíme „vyletět“ do světa. Jak je to ale s fototechnikou a stativem? Může se taková technika vozit v příručním zavazadle?

Akce Happy Foto: Fotografie za poloviční cenu
Až do půlnoci pětadvacátého února můžete využít slevové akce společnosti Happy foto, během které můžete své fotografie tisknout za poloviční cenu.

Nové stylové Nikony Coolpix
Nikon představil další čtveřici stylových kompaktů ve své nabídce. Jak Coolpix S220 tak i S230 jsou výbavou shodné, jediným rozdílem je dotykové ovládání u modelu S230.

S220 S230 S620 S630.jpg
Coolpix S220, S230, S620 a S630

Jak je to s ohniskovou vzdáleností lidského oka?
Víte, proč se říká, že 50mm je základní ohnisko? Jaká ohnisková vzdálenost je přirozená pro lidské oko? Tyhle a jim podobné otázky padají v diskuzním fóru.

Canon SX1 IS bude umět RAW
Zástupci společnosti Canon oznámili, že model S1X bude od nynějška podporovat snímky ve formátu RAW. Stávající majitelé mohou tuto možnost svému fotoaparátu přidat upgradem firmware.

Ricoh CX1: HDR v kompaktu
Nový kompakt od Ricohu nese označení CX1. Jako první kompakt byl vybaven funkcí pro tvorbu HDR snímků.

Eva Francová: S Photoshopem jako se štětcem
V několika posledních víkendech jsme vám přinesli rozhovory se zajímavými fotografy, přiblížili jejich dílo, poodhalili jejich sny. Další fotografkou, kterou vám představíme, pokud ji ještě neznáte, je Eva Francová.

Junior.jpg klaun.jpg zada_mala.jpg
Fotografie Evy Francové

Svetlovod – osvetlenie pre makrofotografiu
Přinášíme vám návod jak pomocí plastových vodovodních armatur a vlastní šikovnosti přivést světlo blesku před objektiv.

10.jpg 12.jpg
Trubkový světlovod | Světlovod s difuzorem

Určitě si přečtěte

Články odjinud