13
Fotogalerie

Týden na DIGIareně – Horká novinka od Nikonu

Velké pravdy malého prince * Tip na fotovýlet * Nikon D5000 * Velikonoční fotosoutěž * Co s propáleným bleskem

Velké pravdy malého prince
Týden na stránkách DIGIareny otevřel na Velikonoční pondělí František Richter a místo pomlázky návštěvníkům naservíroval úvahu o tom, jak, čím a proč se fotografuje.

Tip na fotovýlet: Divoká a krásná Bílá Opava
Pokud nebudete mít v některém z následujících krásných dní co na práci, pojďte s námi vyrazit na výlet za krásou jarních rozvodněných horských potůčků a říček.

_DSC16424.jpg _DSC16439.jpg _DSC16493.jpg
max. velikost | max. velikostmax. velikost
Fotografie od Bílé Opavy

Novinka: DSLR Nikon D5000 s výklopným displejem
Společnost Nikon představila tento týden zbrusu novou digitální zrcadlovku. Nejnovější model nese označení D5000 a svými malými rozměry a hmotností jen něco málo přes půl kila se řadí mezi nejmenší zrcadlovky v nabídce Nikonu.

Povedla se vám pěkná fotografie Velikonoc? Dejte ji do naší soutěže
Až do pondělí 20. dubna můžete svými snímky přispívat do Velikonoční fotosoutěže DIGIareny.

Téměř propálený externí blesk
Pokud si nedáte pozor, může se vám stát, že po pořízení delší série fotografií zjistíte, že se vám začal tavit váš blesk. Co s tím?

Nové kompakty Casio s tisíci snímky za sekundu
V nabídce fotoaparátů Casio můžete nyní najít i dvě vysokorychlostní novinky – kompakty Exilim EX-FS10 a Exilim EX-FC100. Modely EX-Z400, EX-S12 a EX-Z1 zase využívají výhod vysokorychlostního obrazového procesoru a umožňují fotografům vkládání pohyblivých objektů do jiných snímků.

EX-FS10_BE_f.jpg EX-FC100_GY_f.jpg
max. velikost | max. velikost
Exilim EX-FS10 | Exilim EX-FC100 

Fotografie týdne: Lensbaby, baby and mama...
Snímek, který si tentokrát získal titul Fotografie týdne na vás dýchne láskou, radostí a mateřskou něhou. Autorovi Michalu Szydlowskému gratulujeme.

Lensbaby, baby and mama... 
Lensbaby, baby and mama...; foto Michal Szydlowski (Mihau)

Nový extrémně širokoúhlý objektiv AF-S DX Nikkor 10–24 mm F/3,5–4,5G ED
Zároveň s již míněnou zrcadlovkou D5000 uvedla společnost Nikon na trh i nový širokoúhlý objektiv. Objektiv nabízí zákazníkům rozsah ohnisek 15-36mm (po přepočtu na kinofilm).

DX_10_24G_ED_b.jpg
max. velikost
AF-S DX Nikkor 10–24 mm F/3,5–4,5G ED

Nový firmware pro DSLR Pextax K20D
Pro majitele digitálních zrcadlovek K20D připravila společnost Pentax nový firmware.

Nikon D5000 otevírá novou produktovou řadu
Ve čtvrtek jste měli možnost se na stránkách našeho serveru podívat blíže na novou zrcadlovku Nikon D5000. Do výbavy od svého výrobce dostala nejen 12,5 Mpix na CMOS čipu, ale navíc i funkci Live View a výklopný displej. Na pultech prodejen by se měl tento „benjamínek“ objevit během května.

D5000_18_55_front_l.jpg D5000_18_55_front34l_l.jpg
max. velikost | max. velikost
Nikon D5000

S novým firmware pro Nikon D40 a D40x nafotografujete o 40 snímků víc
Na stránkách společnosti Nikon nyní můžete stahovat také novou verzi firmware pro zrcadlovky z nejnižší produktové řady - Nikon D40 a D40x. Nový firmware snižuje celkově spotřeby přístroje, takže se novým typem akumulátoru nafotíte více snímků.

Upravujeme RAW, díl čtvrtý: Dvacet sladkých usínání
Čtvrté kolo soutěže Upravujeme RAW skončilo a nezbylo než výsledné snímky vyhodnotit. V soutěži se jich sešlo hned dvacet.

DSC008771.jpg
max. velikost
Sladké usínání; foto David Csikkel (Netmate)

Experiment v galerii: omezení hodnocení a mazání snímků
Ve fotogalerii jsme po dlouhém váhání spustili experiment. Nově nyní mohou hodnotit snímky ostatních uživatelů pouze ti, kteří sami do galerie vložili alespoň tři své snímky. Stejně tak jsme omezili možnost výmazu fotografií z galerie.

Canon pořádá velkou jarní fotografickou soutěž Foto-Vize
Velkou jarní fotosoutěž vyhlásila v tomto týdnu společnost Canon. Celá soutěž sestává ze tří časově a tematicky oddělených kol. Tématem prvního kola je architektura, tématem snímků druhého kola je pohyb. Motiv kola třetího bude vyhlášen 18. května.

Svět širokým pohledem Radomíra Skoupého
Sobotní článek jsme věnovali rozhovoru s amatérským fotografem Radomírem Skoupým. Mezi jeho koníčky patří jak fotografování, tak i turistika, proto své koníčky spojil dohromady a velkou část jeho tvorby tvoří krajinné fotografie.

gradac2_r.jpg gradac4_r.jpg
max. velikost | max. velikost
Fotografie Radomíra Skoupého

Jak se fotil Air Force One
Milan Buňata vám poradí, jak na fotografování přistávajích letadel. Stačí si najít to správné místo a správné letadlo. Například to, kterým cestuje prezindent USA.

AFO 05_web.jpg
max. velikost
Air Force One a Barrackem Obamou na palubě

Určitě si přečtěte

Články odjinud