Týden na DIGIareně – Hasselblad inovuje

Týden na DIGIareně – Hasselblad inovuje

Aktualizujte si vývojnici * Práce s filtry Cokin * Fotografie a zákony * Fotografie týdne * Přehled cen digitálních fotoaparátů

Hory, stromy, krajiny
Cestou–necestou uživatelskou fotogalerií DIGIareny jsme tentokráte zabloudili do sekce tematicky určené pro krajinu a přírodu.


Marián Vargic – Rozprávkový mlýn II

Lidová zrcadlovka za nelidovou cenu
O tom, že Panasonic představil světu novou zrcadlovku Lumix L10 jsme vám podali zprávu docela nedávno. Podle původních informací mělo jít o zrcadlovku určenou široké fotografické veřejnosti. Jak se ale zdá, výrobcem doporučená maloobchodní cena tomu ani zdaleka neodpovídá. 

Aktualizujte si vývojnici
Druhá aktualizace programu Adobe Lightroom opustila vývojářské „dílny“. Update s označením 1.2 přináší podporu několika nových modelů fotoaparátů a stejně tak i několik oprav. 

Photoshop: Tonální masky a jejich využití
Další díl fotoškoly Aleny Hovorkové zaměřené na Adobe Photoshop je věnován tonálním maskám a možnostem jejich využití při úpravách vašich snímků. 

Kalibrace monitoru v domácích podmínkách
Jak si v domácích podmínkách zkalibrovat monitor tak, aby co nejlépe zobrazoval nafocené snímky, řeší uživatelé na fóru DIGIareny. 

Navštivte výstavu v plenéru
V Parku na Brněnském Moravském náměstí můžete navštívit putovní výstavu nazvanou „V objektivu senior“. Expozice čítající dvacet fotografií bude na Moravském náměstí ke shlédnutí až do konce září, Brno je poslední zastávkou této putovní výstavy. 

Osmina kilogramu v kovu: Nikon Coolpix S510
Jedním z nových „stylovek od Nikonu je i model Coolpix S510. V redakci jsme měli štěstí a jeden z prvních kousků se dostal právě do našich rukou. 

Rozšiřte si Adobe Camera RAW
Plugin pro Adobe Photoshop pro zpracování RAW snímků nezůstal dlouho pozadu za svým „příbuzným“ Adobe Lightroom a proto i aktualizaci tohoto pluginu můžete stahovat ze stránek společnosti Adobe. 

Základní výbava: práce s filtry Cokin
V článku Petra Lindnera najdete informace o tom, co to jsou filtry systému Cokin, jak fungují, jak je zdárně používat a možná i něco málo navíc. 

Fotografie a zákony
Další zajímavou diskuzi na téma „jak se budu danit, když si budu přivydělávat prodejem svých fotek“ najdete v našem diskuzním fóru. Debata rozhodně stojí alespoň za letmé pročtení. 

Fotobatoh nejen pro lední medvědy
Před docela nedávnou dobou jsme vám přinesli informace o novinkách v sortimentu brašen fotobatohů společnosti Lowepro. Nyní jsme jako jedni z prvních dostali možnost i jeden z nových fotobatohů vyzkoušet. 

Hasselblad pokračuje v inovacích
Již čtvrtou generaci svého středoformátového foroaparátu H3D-II oznámila společnost Hasselblad. 

Přehled cen digitálů – pozvolný rozjezd
Po několika týdnech výkyvů se ceny fotoaparátů konečně pomalu uklidňují, v ceníku se také objevují další novinky. 

Fotografie týdne – tentokrát v oranžovém
Další týden je téměř za námi a s jeho blížícím se koncem přišla i další fotografie týdne. Josef Jeřábak se pro ni vydal až do Nizozemí a snímek určitě leckomu rozjasní nudné a mlhavé podzimní dny. 


Josef Jeřábek – „...nizozemská...“

Mezi fotografií a ekologií
Výstavu krajinných fotografií okolí Brna, Vysočiny, Pálavy a dalších míst Jižní Moravy pořádá, včetně doprovodného programu, Moravská galerie v Brně v Umělěckoprůmyslovém paláci.

Computer Press hledá redaktory pro časopisy a weby
Máte-li v sobě skrytý kus tvořivého ducha a chuť stát se částí kolektivu redaktorů, kteří se podílí na tvorbě a vydávání časopisů a webů Computer Pressu, rozhodně si přečtěte tento článek.

Znáte Plustek? (test kinofilmového skeneru)
Archivovat snímky z dřevních dob kinofilmu už nemusí být tak drahé, jako v minulosti. Neveříte?

Určitě si přečtěte

Články odjinud