Týden na DIGIareně – Google Picasa potřetí

Týden na DIGIareně – Google Picasa potřetí

Photoshop Express_ král nebo nafouknutá bublina? * Drobečky z portrétů aneb jak na tváře * Podrobný pohled na Canon PhotoShot A1000 IS

Photoshop Express: král nebo nafouknutá bublina?
Další online fotoeditor, na který jsme se v našem seriál podívali, svým názvem „Photoshop Express“ napovídá, že má cosi společného se společností Adobe. 

Líbilose.cz: nejlepší články týdne
Ani tenhle týden nechyběl na stránkách Líbilose.cz přehled článků, které se našim čtenářům líbily v posledních sedmi dnech nejvíce. 

Jak na noční reportáž?
Co dělat když chcete na akci v přírodě fotografovat noční reportáž? 

Drobečky z portrétů aneb jak na tváře
Pěkný článek o tom, na co pamatovat a čemu se vyhnout při portrétní fotografii si pro Vás připravil Jan Čerbák. 

Google Picasa se dočkal třetí betaverze
Google přadstavil v pořadí už třetí betaverzi svého programu Picasa. Oproti minulé verzi s sebou přináší mnoho zajímavých funkcí jak editačních, tak i synchronizaci snímků s online Picasa Web Album. 

Přijďte si prohlédnout Nikon D90
Budete-li mít příští čtvrtek chvíli času a chuť osahat si zbrusu novou zrcadlovku Nikon D90, zajeďte si do Prahy do prodejny Megapixelu. Nikon zde ve spolupráci s Megapixelem připravil akci, na které si můžete novinku osahat a vyzkoušet. 

Přehled cen digitálů – Záplava nových kompaktů!
Poprázdninový přehled cen digitální techniky nabízí nejen spoustu zajímavých slev, ale v nabídce najdete mnoho novinek, které se na pultech objeví během září a října.

Nové Tamrony i pro bezmotorová těla
Tři nové objektivy představili zástupci společnosti Tamron v tomto týdnu. Všechny tři modely jsou upgradem starších verzí, výrobce je dovybavil motorem pro automatické ostření. Tyto objektivy je tak možné použít i s těly, která nejsou vybavena motorkem autofocusu, jako jsou například některé nižší modely Nikon. 

Nová záplata pro EOS 450D
Novou verzi firmware pro amatérskou zrcadlovku EOS 450D vydala společnost Canon. Verze 1.0.9 opravuje hned tři problémy – opravuje bracketing, který někdy nefunguje správně, zobrazení indikátorů v živém režimu náhledu a zobrazení snímků po seriovém snímání, když je fotoaparát připojen k tiskárně nebo TV-OUT výstupu.

Nikon D3 a D700: zajímavé porovnání
Lukáš Sieger se ve svém blogu na stránkách Nikon Clubu ČR pokusil porovnat hlavní aspekty zrcadlovek D3 a D700. 

ArtSuite 4 – rámečky jsou v módě
Mnoho fotografů doplňuje své snímky o rámeček. S programem AKVIS ArtSuite 4.0, který může být zakoupen jak samostatně, tak i ve verzi pluginu pro Photoshop, to může být překvapivě jednoduché.

Ricoh aktualizuje model GX200
V pořadí druhou aktualizaci firmware pro svůj fotoaparát GX200 připravil Ricoh. Nová verze opravuje dvě chyby, které můžou vést až k zatuhnutí fotoaparátu.

Canon Powershot A1000 IS podrobný pohled
Do redakce se nám dostala poslední novinka z řady Canon Powershot – A1000 IS. Tento fotoaparát je nástupcem loňského modely A580 IS a přináší mnohé změny.

Určitě si přečtěte

Články odjinud