Týden na DIGIareně – Fotografujte kontrasty

Týden na DIGIareně – Fotografujte kontrasty

Záplaty pro Caplio * Když je hlava plovoucí * Jak dlouho vám vydrží tužkovky? * Jak na HDR fotografii * Jak odšumět RAWy

Nejlepší snímky v galerii DIGIareny
Naše procházka galerií se pomalu uzavírá – každou jednotlivou kategorii jsme již prošli a tak zbývá jen vyhodnotit galerii jako celek. Které snímky byly ty nejlepší z nejlepších od začátku tohoto roku jste se mohli dozvědět v pondělí. 


photos - „slza“ 

Líbilose.cz: Nejlepší články uplynulého týdne
Jako každý týden vám přinášíme přehled nejoblíbenějších článků za uplynulých sedm dní. 

Ricoh záplatuje Caplio R6 a R7
Digikompakty Caplio R6 a Caplio R7 se dočkaly updatu svého firmwaru. V nové verzi byla ošetřena chyba vysouvání objektivu, u R7 byla navíc opravena chyba způsobující problémy při přímém tisku fotografií. 

Když je hlava plovoucí
V dalším článku tohoto týdne jsme v redakci testovali dvě novinky od Manfrotta – poloprofesionální stativ 055XPROB a s ním i fluidní videohlavu druhé generace PRO 503HDV.

Nová dávka aktualizací pro Casio
Casio vydalo aktualizace firmwaru pro několik modelů z řady Exilim.

Nastartuje fotoalbum od Adobe
Společnost Adobe vydala program Adobe Photoshop Album Starter Edition. Program je bezplatnou verzí správce fotografií implementovaného v programu Photoshop Elements. 

Canon seřizuje zrcadlo u EOSu Mark III
Caonon zjistil, že v některých kusech modelové řady EOS-1D Mark III je nepřesně seřízeno autofokusové zrcátko. Díky tomuto problému má fotoaparát problémy s kontinuálním ostřením. Jste-li majitelem některého z vadných kusů, závada vám bude bezplatně odstraněna. 

Jak dlouho vám vydrží tužkovky?
Uživatelé v našem fóru diskutují mnoho zajímavých témat a tohle je bezesporu jezním z nich. Výdrž baterií ve fotoaparátu a rozdíly mezi jednotlivými typy baterií mohou totiž znamenat opravdu hodně. 

Nebojte se fotografovat kontrastní scény
V další fotoškole Karla Horkého se dozvíte jak na HDR fotografii. Ve článku se dozvíte nejen „jak na to“, ale najdete zde i pěkné vysvětlení „jak to vlastně funguje“. 

Jak odšumět RAWy?
Jde „odšumět“ RAW snímky a pokud tak jak? Na to se ptal další zvídavý uživatel našeho digifóra. 

Putování po Aljašce (II.)
Nedávno jsme vám přinesli první díl cestopisu po Aljašce. Po odletu z Katmaie se vydal Ladislav Vogeltanz do národního parku Denali a dál.

HP bude outsourcovat prodej digitálů
Společnost HP se rozhodla outsourcovat výrobu a prodej fotoaparátů doposud prodávaných pod značkou HP. 

Objektivy Voigtländer pro Nikon a Pentax
Dva nové objektivy oznámila společnosti Cosina. Oba objektivy budou vyráběny s bajonetem pro Nikon a Pentax a prozatím budou dostupné jen na japonském trhu.

Šokovat za každou cenu?
Jako sobotní oddychovku vám přinášíme rozhovor s fotografkou Bettinou Rhymes uskutečněný loňského jara.

Pohodový standard: Canon PowerShot A720 IS (test)
V nedělním článku si Lenka Lindnerová vzala na paškál Canon PowerShot A720 IS a pokusila se najít všechny pozitiva i negativa tohoto přístroje.

Určitě si přečtěte

Články odjinud