Týden na DIGIareně – dvě zrcadlovky od Sony

Týden na DIGIareně – dvě zrcadlovky od Sony

Objektivy nejen pro digitální zrcadlovky * Test fotobatohu Lowepro * Jaký RAW konvertor pro Linux?

Fotografie týdne: Zlatý oheň, bílý mráz
S novým týdnem je tu i nová fotografie týdne. Její volba byla tento týden poměrně jasná, protože snímek Milana Satkeho si snad ani nic menšího nezaslouží.


Satke Milan – „Fire story“ 

Líbilose.cz: Nejčtenější články týdne
Se železnou pravidelností patřilo pondělní ráno žebříčku článků, které se vám v uplynulém týdnu líbily nejvíce.

Tváře venkova podle J. Štreita
Ještě dnes můžete navštívit v pražském Domě U Kamenného zvonu retrospektivní výstavu Jindřicha Štreita, která nabízí průřez celoživotní tvorbou autora.

Nový firmware pro „zetka“ od Fuji
Společnost Fujifilm vydala aktualizaci firmwaru pro své fotoaparáty Z10fd a Z100fd. Oba updaty přinesou vašemu fotoaparátu zrychlení startu, krom toho také opravy dalších chyb při práci s paměťovou kartou.

Leica bude mít full-frame
Společnost Leica podle slov svých zástupců v současné době pracuje na vývoji fotoaparátu, který by měl mít čip o velikosti kinofilmového políčka. Předtím, než ale fotoaparát Leica uvede na trh, chce si být jistá bezchybností fotoaparátu.

Objektivy nejen pro digitální zrcadlovky
Na letošním veletrhu PMA bylo mimo jiné představeno mnoho nových objektivů. Novinky představily společnosti Nikon, Sigma, Tamron, ale i Sony a Tokina.

Jak se vyrábí čočky a objektivy
Na serveru YouTube se objevilo krátké dokumentární video o výrobě čoček a objektivů.

Pidižvík pro výbavu: Lowepro Flipside 200
Dva nové batohy jsou nyní k mání v nabídce výrobce fotobrašen a fotobatohů Lowepro. Lenka Lindnerová pro svůj test vybrala menší z obou novinek.


Lowepro Flipside 200

Jaký RAW konvertor pro Linux?
Mnoho kolegů fotografů používá na svém počítači alternativní operační systém – Linux. Jaké možnosti konverze RAW snímků se nabízejí pro Linux? Dozvíte se v našem diskuzním fóru.

Sony představuje novinku s live view
Není to dlouho, co Sony představilo veřejnosti novou zrcadlovku A200. V uplynulých týdnech výrobce představil další dvě nové zrcadlovky – A300 a A350.

Přehled cen digitálů – Novinky, novinky, novinky!
Ačkoliv tento týden se ceny měnily jen minimálně, přehled cen vám má jistě co nabídnout i tentokrát. V nabídce obchodů se začaly objevovat novinky všech značek – Canon, Olympus, ale i Nikon a i dvě nové zrcadlovky od Sony.

Určitě si přečtěte

Články odjinud