Týden na DIGIareně – dvacet let systému EOS

Týden na DIGIareně – dvacet let systému EOS

Braňte se, mimina útočí * Exkluzivní recenze FinePixu S5700 * Cestovatelský stativ od Manfrotta * Olympus SP-550UZ * Úpravy v Picase

Braňte se, mimina útočí
Ačkoliv v kategorii „Rodina a přátelé“ ve fotogalerie DIGIareny najdete nespočet různých témat i zpracování, asi nejčastějším motivem zde vložených fotografií jsou právě naši potomci. V článku, který v pondělí otevřel právě uplynulý týden najdete pravidelný výběr deseti nejlepších snímků.


Lenyka – „Ľahkosť bytia...“

Nokia N95 – na prahu dokonalosti
Na sesterském webu Mobilmania.cz vyšla megarecenze mobilního telefonu Nokina N95. Tento typ je jako první na našem trhu vybavený fotoaparátem s 5MPx na čipu.

Jarní dávka aktualizací
V tomto týdnu bylo také vydáno hned několik upgradů pro firmware fotoaparátů. V článku najdete informace o updatech pro Ricoh Caplio R5, Leicu M8 a zrcadlovku Sigma SD14.

Kupředu pohledem – Olympus SP-550UZ
Nástupce loňského modelu SP-510UZ – ultrazoom SP-550 UZ disponuje objektivem s osmnátinásobným zoomem. Byl představen již krátce před letošním veletrhem PMA a jeden kousek se nám dostal i do redakce.

Nový typ paměťových karet SxS
Nový formát paměťových karet vzešel ze spolupráce firem Sony a SanDisk. SxS, jak se má karta nazývat, by se měl vyznačovat především vysokou přenosovou rychlostí.

Věž v pozoru s pomocí Corel Paint Shop Pro
Není to dlouho, co jsme si ukazovali, jak srovnat linie na architektonických fotografiích pomocí Zoner Photo Studia. Tento týden jsme vám ukázali jak na to v Paint Shopu od Corelu.

Nová záplata pro Canon EOS 400D
Další update firmware, o kterém jsme vás v tomto týdnu informovali byl vypuštěn do světa společností Canon. Jedná se o aktualizaci pro zrcadlovku Canon EOS 400D.

Přehled cen digitálů – nahoru i dolů
Jak již sám název článku napovídá, ceny digitálních fotoaparátů se v tomto týdnu pohybovaly jak nahoru, tak dolů. Postaraly se o to hlavně obchody Cybex a TS Bohemia.

Cestovatelský stativ v režii Manfrotta
Vláčet na zádech či ve fotobrašně bytelný a těžký stativ jistě není snem fotografů. Je však malý a lehký stativ dostatečnou náhradou?

Fotografujte sever a vyhrajte
V rámci akce NORDFEST byla vyhlášena nová fotosoutěž. Tématem je volná prezentace života, kultury a přírody skandinávských zemí.

Jaká je životnost závěrky zrcadlovek
Závěrka zrcadlovek je pravděpodobně jednou z nejnamáhanějších součástek fotoaparátu. V diskuzním fóru se uživatelé zajímali o to, jak dlouho může asi vydržet.

Chlad katedrál na Fotografii týdne
Slunce září a Foto týdne se pro změnu udržuje na opačném konci světelné škály. Proč se v těchto dnech nezchladit zajímavým architektonickým snímkem?


JHR – Arbitr

Picasa – vylaďte svoje fotografie na maximum
Další článek o editoru fotografií Picasa je tady... Základní úpravy jsme si již prošli minule, tentokráte přichází na řadu na pokročilé možnosti úprav.

Peníze zpět za zrcadlovku Canon
Před dvaceti lety uvedla společnost Canon na trh systém EOS. V rámci oslav tohoto výročí vypustila společnost na trh 13 nových setů zrcadlovek a objektivů. Zároveň se rozběhla akce na podporu prodeje setů – vrácení části peněz.

Na planetě NX
V případě Nikon Capture NX nejde už jen o RAWový konvertor pro jednu značku fotoaparátů, nýbrž o plnohodnotný fotoeditační software. Proto jej není možné jen tak pominout.

Fotografické výstavy doma i v zahraničí
redakce DIGIfota a DIGIareny pro vás společně připravily aktuální přehled fotografických výstav jak doma, tak i v zahraničí.

Ambiciózní mazlík: Fujifilm FinePix S5700 (test)
Premiérová česká recenze jednoho z nejmenších ultrazoomů na trhu čeká na vás. Jaký je nástupce oblíbeného FinePixu S5600?

Určitě si přečtěte

Články odjinud