Týden na DIGIareně – DIGIfoto 1/2009

Týden na DIGIareně – DIGIfoto 1/2009

Wildlife po česku * Potřebujeme kontrolu hloubky ostrosti? * Splníte si na Vánoce svůj velký sen?

Vychází nové DIGIfoto 1/2009
V Nejnovějším čísle DIGIfota, které právě vyšlo, najdete celých 116 stran nabitých obvykou směsicí recenzí, reportáží, rad a triků. Pravidelná megarecenze čísla byla věnována zbrusu novému Panasonicu Lumix DMC-G1, v čísle najdete i reportáž z letošního Měsíce fotografie v Bratislavě.

Líbilose.cz: Nejlepší články měsíce
Na serveru Líbilose.cz můžete najít nejenom nejoblíbenější články za posledního týdne, sledovaným obdobím může být například i poslední měsíc.

Wildlife po česku pokračuje
V druhém díle seriálu o focení wildlife fotografií se dozvíme něco o tom jak vyhledávat zvěř v přírodě, jak se chovat při setkání se zvířaty, abychom je nepoplašili a zbytečně se tak nepřipravili o snímky.

Potřebujeme kontrolu hloubky ostrosti?
V diskuzním fóru se tentokrát dostala na přetřes funkce kontroly hloubky ostrosti. K čemu vůbec na fotoaparátu je a vyplatí se vybírat fotoaparát, který je touto funkcí vybavený?

Olympus mění jméno pro odolné kompakty
Olympus mění od nového roku název outdoorové, odolnější řady kompaktů mju. Až dosud byla odolnější řada kompaktů Olympus označena mju SW. Od změny názvu si Olympus slibuje lepší orientaci zákazníků v nabídce.

Přehled cen digitálů – Canon dražší a dražší
V nejaktuálnějším přehledu cen digitálních fotoaparátů v tomto týdnu nejvíce podražily fotoaparáty Canon, slevy fotoaparátů najdete nepříklad u značek Panasonic nebo Samsung.

Nepracujte zbytečně
Nástroj Photoshop Lightroom nabízí možnost urychlení vaší práce se snímky kopírováním úprav snímku i na snímku jiné. V článku Pavla Kočičky se dozvíte jak této možnosti elegantně využít.

Předvánoční setkání NikonClubu bude v Praze, registrujte se!
NikonClub ČR se rozhodl uspořádat prní malé předvánoční setkání. Sraz se uskuteční 16. prosince v Praze v salónku Kongresového centra Holiday Inn.

Třetí záplata pro Ricoh GX200
Za několik posledních měsíců již v pořadí třetí aktualizaci firmwaru pro fotoaparát GX200 uvolnila společnost Ricoh. Poslední záplata opravuje posouvání navigačního rámečku na displeji při prohlížení snímků ve zvětšení 1:1.

Splníte si na Vánoce svůj velký sen?
V následujícím článku jsme pojali předvánoční přípravy na koupi fotoaparátu trošku z druhé strany a zeptali jsme se našich kolegů, ostřílených fotografů, jaký fotoaparát by si koupili k Vánocům oni.

Jak je to s daní při nákupu v zahraničí
Další zajímavé téma v diskuzním fóru DIGIareny oteřeli uživatelé, kteří se zajímají o možnosti odečtení VAT (DPH) při nákupu techniky v zahraničních e-shopech.

Určitě si přečtěte

Články odjinud