Týden na DIGIareně – čtyřgigová miniSDHC na trhu

26. listopadu 2006
TWEET SDÍLET
Kingston vylepšil CF karty * DIGIfoto 7/2006 * Záchrana starých fotografií reprodukcí * Přehled cen digitálů * Recenze Samsungu NV7 OPS

Kingston vylepšil CF karty
Společnost Kingston představila nové CompactFlash karty Ultimate, které budou vylepšeny předinstalovaným softwarem EasyRecovery Professional 6.1. Ten by měl umožnit snazší obnovení poškozených nebo omylem smazaných fotografií.

DIGIfoto 7/2006 na stáncích
Na novinových stáncích by mělo být od tohoto týdne k zakoupení již sedmé letošní číslo časopisu DIGIfoto. Kromě vyhodnocení soutěže Czech Press Photo v něm najdete i duel dvou nových zrcadlovek Nikon D80 a Canon EOS 400D a mnoho dalších zajímavých článků.

Využijte Photoshop na maximum
V dalším díle fotoškoly Karla Horkého jsme se podívali hlouběji nejen na práci s vrstvami, ale ukázali jsme si i několik výhodných použití automatických funkcí pro efektivnější úpravy snímků.

Pozlacený Lumix DMC-FZ7
DIWA je celosvětová organizace sdružující weby, zabývající se digitální fotografií a právě zástupci této asociace ocenili Lumix DMC-FZ7 jako jeden z nejvšestrannějších fotoaparátů na současném trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Panasonic Lumix DMC-FZ7

Aktualizace firmwaru pro Ricoh GR Digital
Již třetí aktualizace firmwaru pro úspěšný remake neméně úspěšného analogového modelu je nyní k dispozici na stránkách společnosti Ricoh. Poslední aktualizace přináší možnosti nastavení změny kroku EV při autobracketingu, novou volbu velikosti snímku JPEG při fotografování v módu RAW+JPEG a několik dalších vylepšení funkcí tohoto přístroje.

První foto se Samsungem NV7 OPS
Ačkoliv se NV7 OPS tváří jako stylový krasavec, nabídne nadstandardní zoom, plný manuál a stabilizaci obrazu. Ocitá se tak na hranici s přístroji o třídu vyššími.

Nestárnoucí fotorámeček
Společnost eStarling uvedla na trh nový produkt – digitální fotorámeček, který vám umožní mít na stole stále aktuální fotografie. Rámeček se sedmipalcovým displejem má vestavěnou 128MB paměť, čtečku rozličných paměťových karet a dokonce i možnost připojení do bezdrátové sítě. To vše, bratru za 250 amerických dolarů.

Vladimír Birgus ve Vídni
Až do 29.prosince můžete ve Vídni v rámci měsíce fotografie navštívit výstavu fotografií Vladimíra Birguse z období mezi lety 1981 a 2004.

Záchrana starých fotografií reprodukcí
Pokud jste objevili ve skříni staré album fotografií po babičce a fotografie jsou již časem sešlé a nekvalitní, nezoufejte! Miro Veselý vám v dalším našem článku poradí, jak fotografie naskenovat a ve fotoeditoru zachránit.

Klepněte pro větší obrázek

Přehled cen digitálů
Ačkoliv se ceník od minulého týdne příliš nezměnil, přece jen se najde jedna novinka. Do přehledu jsme zařadily fotoaparáty značky Benq.

Mini SDHC od Transcendu
Společnost Transcend představila nový typ paměťové karty. Mini SDHC bude k dostání s kapacitou 4 GB, protože je ale kompatibilní se standardem SD 2.0, v budoucnu by její kapacita měla vzrůstat až ke 32 GB. Karta se dodává v balení společně s adaptérem na velikost SD, takže může být použita všude tam kde klasická SDHC karta.

Megapixely, DPI a velikost fotografie
Krátké zamyšlení, které osvětluje spojitosti mezi rozlišením, velikostí fotografie a počtem megapixelů na čipu vašeho fotoaparátu připravil Tomáš Tůma.

Vadné LCD u digitálů Sony
P
okud jste někdy mezi zářím 2003 a lednem 2005 kupovali nový digitál od Sony, rozhodně nepřehlédněte tuto naši zprávičku. U některých typů byla totiž zjištěna závada, která postihla displeje.

Víte, co je bokeh?
Při testování objektivů a jejich optické kvality se setkáte s mnoha různými termíny jako počet čar na milimetr, MTF křivky a jiné. Pokud si ale nejste úplně jisti tím, co je to „bokeh“, jste právě teď na správném místě.

Klid i kontrast na fotografii týdne
Na závěr týdne, pro vás Jana Starkelová vybrala další fotografii týdne. Po lítém boji nakonec ocenění nejlepšího snímku získává fotografie Michala Škrabálka s názvem „Klid“, který u tohoto snímku rozhodně není jen prázdný slovem. Michalovi gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
Michal Škrabálek – Klid

Miniatura s velkým okem: Samsung NV7 OPS
První, opravdově stabilizovaný kompakt od Samsungu by mohl být horkým zbožím na předvánočním trhu. V dnešní recenzi se podíváme jak obstál v redakčním testování.

 


Recenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Recenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Old school akční rubačka, která je i přes to, že se občas snaží, intelektuálně prázdná až hanba.

Michal Drmla
Gungrave G.O.R.E.RecenzePC
Tak skvělý, že ve své třídě momentálně nemá konkurenci. Test dvoudiskového NAS serveru Asustor AS6702T

Tak skvělý, že ve své třídě momentálně nemá konkurenci. Test dvoudiskového NAS serveru Asustor AS6702T

Podnikové úložiště nabídne vysoký výkon díky čtyřjádrovému procesoru, a především čtyřem slotům pro NVMe SSD. Své místo však může najít i pod televizorem díky konektoru HDMI.

Stanislav Janů
AsustorNASTesty
Recenze mobilu Samsung Galaxy Xcover6 Pro. Stále svůj, stále boduje praktickými funkcemi

Recenze mobilu Samsung Galaxy Xcover6 Pro. Stále svůj, stále boduje praktickými funkcemi

** Xcover6 Pro jde na mobilním trhu úplně proti proudu ** Na těle najdete dvě akční tlačítka i notifikační diodu** Najdete jiný telefon, který má 3,5mm jack, vyměnitelnou baterii a 5G?

Martin Chroust
Zvýšená odolnostRecenze
Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět