Týden na DIGIareně – Aktualizace pro Nikon D3

Týden na DIGIareně – Aktualizace pro Nikon D3

Zoner Photo Studio – editace od základů * Jaký přechodový filtr? * Potřebujeme živý náhled u zrcadlovky?

Malý bojovník na Fotografii týdne
Patrně nejzajímavějším počinem minulého týdne v naší galerii je snímek fotografa skrytého za pseudonymem MIROc. Ačkoliv snímek zařadil do kategorie „Rodina, přátelé a děti“, určitě by sklidil úspěch i v kategoriích Portrét nebo Experiment. 


MIROc – „Noc bojovníkov“

Digitál Samsung je ve vesmíru
Dvojice fotoaparátů od Samsungu mapuje denní život astronautů na mezinárodní stanici ISS. Oba přístroje – GX-20 i NV24HD musely projít přísnými testy.

Líbilose.cz: Nejčtenější články týdne
Žebříček nejčtenějších článků DIGIareny za poslední týden je pro vás stále připraven na serveru Líbilose.cz.

Zoner Photo Studio: editace od základů
Třetí díl ze série o Zoner Photo Studiu nabídnul našim čtenářům v úterý Jiří Hájek. Článek byl věnován editačním funkcím Zoner Photo Studia.

Jaký přechodový filtr?
Přechodový filtr může výrazně oživit vaše snímky. Jaký typ a značku ale vybrat ke svému fotoaparátu? Tohle a ještě více se dozvíte v našem diskuzním fóru.

Soutěžte v Ústí nad Labem
Město Ústí nad Labem vyhlásilo fotografickou soutěž pro profesionální i amatérské fotografy. Uzávěrka soutěže je na konci srpna a účastnící můžou vyhrát finanční odměnu i věcné dary.

Potřebujeme živý náhled u zrcadlovky?
Jak vlastně funguje funkce živého náhledu u zrcadlovek a jestli vůbec k čemu je – nad tím jsme se zamysleli ve středu.

Nejlepším fotomobilem roku se stává...
Asociace TIPA každoročně vyhlašuje ocenění pro produkty, které se týkají fotografování. Tento týden bylo zveřejněno ocenění pro fotomobil roku.

Aktualizace pro Nikon D3 má chyby
Minulý týden jsme vás upozornili na novou aktualizaci firmwaru pro zrcadlovku Nikon D3. Vypadá to ale, že po instalaci s sebou firmware přináší problém v podobě špatného uložení snímků. Distribuce update byla tedy prozatím zastavena.

Udělejte svoji Mamiyu digitální
Společnost Mamiya představila adaptér pro svůj středoformátový fotoaparát Mamiya 645, s jehož pomocí můžete použít digitální stěnu Mamiya ZD 22Mp. Zařízení by mělo být na trhu dostupné od května.

Tenký jak jen může být (video)
Objektiv Zuiko Digital 25 mm F2,8 se po nasazení na zrcadlovku stává klasickou padesátkou s minimálními rozměry.

Rybí oko pro digitální kompkaty
V jednom z vláken našeho diskuzního fóra se objevil návod na to, jak si za „pár korun“ udělat zajímavý přípravek pro svůj kompakt.

Přehled cen digitálů – Nový Nikon na trhu
V přehledu cen digitálů pro tento týden najdete několik zajímavých slev. Krom toho se do nabídky dostala i novinka z produkce Nikonu – Coolpix P80.

Jarní úroda v digitálních vodách
Dva nové digitály byly představeny veřejnosti v několika posledních dnech. Panasonic Lumix TZ50 s devíti megapixely na čipu a odolný Ricoh G600.

Canon vyrobil 40 mil. objektivů
Společnost Canon v letošním roce dosáhla milníku v podobě vyrobení 40 000 000 objektivů EF.

Očíslovaná pleťovka v editoru
Na sobotu jsme vám naservírovali článek Pavla Kočičky o tom, jak napravit chybu automatiky fotoaparátu a upravit na fotografii pleťové tóny tak, aby vypadaly, jak mají.

Určitě si přečtěte

Články odjinud