Týden na DigiAreně - novinek neubývá

Týden na DigiAreně - novinek neubývá

Další týden je za námi. Nezbývá než rekapitulace toho, co se na DigiAreně v tomto týdnu odehrálo - přinesli jsme vám dvě první fota, přehled cen digitálů plný slev, temnou fotoškolu, nový firmware pro zrcadlovku Sony a mnoho novinek ze světa digitálních fotoaparátů.

To nejlepší z fotogalerie - Humor
Do nového týdne by se mělo vstupovat s úsměvem. A protože tento týden přišla v našem pravidelném seriálu z galerie řada na kategorii Humor, proč nespojit příjemné s užitečným. Nahlédneme li do galerie, zjistíme, že fotografové jsou povětšinou nápadití lidé se smyslem pro legraci a podle toho vypadá i obsah sekce humor. Na plné čáře zde vítězí Petr Sládek - nejenže obsadil svým snímkem "Corpus delicti 3/3" první místo, ale v první desítce můžeme kromě zmíněného vítězného snímku najít hned čtyři další snímky tohoto autora s podobnou tematikou - život buráku.

Petr Sládek - Corpus delicti 3/3
Petr Sládek - Corpus delicti 3/3

Kompakt na koncerty?
Chodíte-li na koncerty určitě rádi občas pořídíte nějaký "vzpomínkový" snímek. Jak vybrat optimální kompromis mezi velikostí fotoaparátu, kvalitou jím pořízených snímků a jeho cenou se můžete, stejně jako mnoho dalších užitečných rad, dozvědět v našem diskuzním fóru.

Nový firmware pro Sony A100
Není to tak dlouho co se na pultech objevila nová zrcadlovka Sony A100. Nyní výrobce svým zákazníkům přinesl nejen aktualizaci firmwaru pro tento fotoaparát, ale i aktualizaci programu Image Data Converter určeného ke zpracování RAW snímků z A100. Zprávička uvádí nejen stručný popis všechno, co s sebou aktualizace přináší, ale i kde si ji můžete stáhnout.

HP Photosmart R967 - první foto
Ačkoliv až dosud fotoaparáty z výrobních linek HP nepatřily k těm obrazově nejkvalitnějším, nyní se možná začíná blýskat na lepší časy. Světlo světa totiž spatřil nový R967 s desetimegapixelovým čipem, všemi expozičními režimy a snímky, které posunuly laťku kvality fotografií fotoaparátů HP směrem nahoru.

Svět z vlnitého plechu
Ještě dnes máte poslední příležitost navštívit v Muzeu Vyškovska výstavu fotografií Evy Obořilové s názvem Svět z vlnitého plechu. Eva Obořilová patří k týmu dobrovolníků, kteří se účastní humanitární pomoci Africe. Její snímky dokumentují život v afrických slumech. Tato výstava se věnuje tomu z největších - Kibeře.

Fotoškola - DarkArt
Michal Škrabálek je celkem bez debat autorem mnoha povedených snímků, které jsou prosyceny temnou atmosférou, někdy i bolestí. Ve středečním díle fotoškoly se s námi podělil o své zkušenosti - jak takovéto snímky vytvořit, jak jim dát tu správnou atmosféru a na závěr přidal i několik tipů a rad pro začátečníky.

Adobe Photoshop Elements 5.0
Společnost Adobe oznámila uvedení produktu Photoshop Elements na trh. Tato verze nese označení 5.0 a přináší s sebou několik nových funkcí jako jsou nejrůznější korekce, konverze či práce s křivkami.

Přehled cen digitálů - 37. týden
V posledním přehledu cen digitálních fotoaparátů můžete nalézt opravdu mnoho slev (hlavně v Cybexu), několik horkých novinek a jen opradu několik málo modelů, u kterých se cena od minulého týdne zvýšila. V ceníku se také objevila nová zrcadlovka od Canonu - EOS 400D.

Nová zrcadlovka Pentax K10D
Na kanadském webu společnosti Pentax se objevily první informace o nové zrcadlovce od Pentaxu - K10D. Fotoaparát by měl mít desetimegapixelový snímač, voděodolné tělo a antiprachový systém. Podobně jako model K100D i K10D by měla mít stabilizátor obrazu.

Devět digitálních novinek
I přestože si mnozí mysleli že je letos již nemají výrobci digitálních fotoaparátů čím překvapit, opak je pravdou. V našem dalším článku najdete devět novinek od Canou, Leiky a jednoho "drobka" od Olympusu.

Jaké "tele" pro Nikona?
Koupili jste si některou ze zrcadlovek od Nikonu a přemýšlíte o tom, že přikoupíte teleobjektiv? V našem diskuzním fóru se najdou i takoví uživatelé a protože nikdo neví všechno, tak si občas nechají poradit, který že objektiv by měl být ten pravý...

Nová videokamera Sony HDV
Videonadšenci, kteří to se svým hobby myslí vážně, si mohou užít dokonalou kvalitu obrazu High Definition v úplně první HDV kameře vybavené revoluční novinkou společnosti Sony - systémem 3ClearVid CMOS snímačů. V kombinaci se skvělým objektivem Carl Zeiss® Vario-Sonnar T* s 20x optickým zoomem dokáže nový 3ClearVid snímač nabídnout obraz ve vysokém rozlišení (High Definition) s vynikajícím prokreslením, čistotou a přirozeným barevným podáním.

Fujifilm FinePix S5600 - první foto
Pětimegapixelový ultrazoom S5600 je v nabídce firmy Fujifilm již delší dobu. Martina Čížková dostala tuto nepravou zrcadlovku (EVF) s desetinásobným zoomem do ruky a podrobila ji prvním testům. Jak testy dopadly, posuďte sami v jejím článku.

Trial ACDSee9 je volně ke stažení
Třicetidení zkušební verze grafického programu ACDSee 9 je již ke stažení na webu ACDSee.

Samsung L85 - digitální retro
Designérsky povedený kousek z dílny Samsungu v podobě digitálu L85 jsme otestovali ze všech stran. Tento model potěší oko diváka nejen svým tělem, ale i výslednými snímky.

Určitě si přečtěte

Články odjinud